Alior Bank z nagrodą za innowacyjność

Alior Bank z nagrodą za innowacyjność

author
26 kwietnia 2019

Podczas trzydziestej czwartej gali rozdania nagród Retail Banking w Londynie nagrodę za innowacyjność otrzymał Alior Bank. Ponadto instytucję nominowano również w kategoriach: European Retail Bank of the Year oraz Excellence in Customer Centricity.

Alior Bank odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej dzięki:

unikatowej ofercie dla Klientów biznesowych,
realizowaniu zaplanowanych projektów z pasją (na przykład portal zafirmowani.pl),
rekordowym wynikom za ubiegły rok.

Cieszy nas uznanie ekspertów RBI, szczególnie że w tym roku wybierali zwycięzców z rekordowej liczby zgłoszeń konkursowych. Nagroda pokazuje, że nasza strategia oparcia działalności banku na innowacyjności przynosi zakładane rezultaty, pozwalając nam pozostawać o krok przed konkurencją. Natomiast fakt, że tak niewiele dzieliło nas od tytułu Europejskiego Banku Detalicznego Roku, z pewnością doda naszemu zespołowi śmiałości i energii w realizacji nowych projektów” – mówił odbierający nagrodę RBI wiceprezes zarządu Alior Banku, Marcin Jaszczuk.

Pozostałe kategorie

Jury konkursu wyróżniło Alior Bank również w kategorii Excellence in Customer Centricity. Instytucja znalazła się w ścisłym finale powyższej kategorii dzięki portalowi Zafirmowani.pl, który ma pomagać mikro oraz małym przedsiębiorstwom.

Serwis udostępnia firmom narzędzia, które ułatwiają rozwój biznesu. Mowa o, między innymi:

wyszukiwarce dotacji unijnych,
kalkulatorze kredytowym,
aplikacji księgowej online.

Dodatkowo bank doceniono także w kategorii Product Innovation of the Year za innowacyjną ofertę produktową dla biznesu. Do grupy produktów wchodzą na przykład:

karta wielowalutowa (obsługująca 23 waluty),
elastyczny rachunek 4×4,
karta dająca zniżkę na paliwo na stacjach LOTOS.

Konkurs Retail Banking

Konferencja wraz z konkursem Retail Banking organizuje brytyjski Retail Banker International. Jest to niezależny i jedyny serwis informacyjny dla banków detalicznych, który jest doceniany na całym świecie. Serwis aktywnie działa na rynku od 35 lat, zbliżając do siebie środowisko bankowe oraz promując wszelkie innowacyjne rozwiązania, które stosuje branża finansowa i bankowa.

Alior Bank

Instytucję założono w 2008 roku i swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pod koniec 2017 roku bank odnotował 143 100 000 złotych zysku netto. Pod koniec pierwszego kwartału ubiegłego roku wypracowany zysk wyniósł 171 100 000 złotych. Zysk w trzecim kwartale wyniósł nieco ponad 172 900 000 złotych, co oznacza wynik niższy względem analogicznego okresu rok wcześniej. Według danych, w grudniu 2017 roku, Alior Bank zatrudniał 8110 osób w 905 placówkach. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów Aliora. Prezesem zarządu Alior Banku jest aktualnie Krzysztof Bachta.


Źródło:

Alior Bank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP we Wschowie
Oddziały
author
13 sierpnia 2019

PKO BP we Wschowie

BNP Paribas wspiera dzieci z rodzin uchodźczych
Bez kategorii
author
03 września 2019

BNP Paribas wspiera dzieci z rodzin uchodźczych

Pekao S.A. podsumowuje trzydziestoletnią transformację
Bez kategorii
author
05 września 2019

Pekao S.A. podsumowuje trzydziestoletnią transformację

PKO BP w Będzinie
Oddziały
author
27 sierpnia 2019

PKO BP w Będzinie

Santander Bank Polska ułatwia obsługę Kantoru Santander
Bez kategorii
author
17 marca 2021

Santander Bank Polska ułatwia obsługę Kantoru Santander