Banki Spółdzielcze wprowadzają do swoich ofert bardzo korzystną propozycję dla emerytów i rencistów. Od listopada bieżącego roku seniorzy bedą mogli otworzyć konto, za które zapłacą jedynie złotówkę. Tym samym Banki Spółdzielcze wraz z ZUSem promują obrót bezgotówkowy.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 10.10.2017
Udostępnij:

Pomysł jest owocem porozumienia zawartego między SGB-Bankiem, Bankiem Polskiej Spółdzielczości, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Krajowym Związkiem Banków Spółdzielczych piątego października bieżącego roku w Warszawie.

WYGODNE KONTO DLA KLIENTÓW ZUS

Innowacyjny projekt realizowany będzie na terenie całej Polski przez Bank BPS, SGB-Bank oraz Banki Spółdzielcze z nimi zrzeszone. Oferta adresowana jest do osób, które pobierają świadczenia emerytalno-rentowe w ZUS, a jednocześnie nie posiadały konta w Banku Spółdzielczym. W związku z tym, wśród świadczeniobiorców ZUS popularyzowane będą bezgotówkowe formy pobierania świadczeń. Wszystko będzie odbywało się w oparciu o specjalnie stworzony dla seniorów rachunek bankowy Wygodne Konto dla Klientów Zus.

Korzyści posiadania konta

Propozycja, która trafić ma do jak największej ilości seniorów, w ramach opłaty w wysokości jednej złotówki oferuje:
 

  • bezpłatne otwarcie rachunku,

  • brak opłat za wydanie, wznowienie i obsługę karty do konta,

  • bezpłatna wypłata gotówki w bankomatach Grupy BPS i SGB (około 3,8 tys. bankomatów w kraju),

  • dostęp do bankowości elektronicznej bez dodatkowych kosztów,

  • ofertę dodatkowego pakietu Assistance, które obejmuje: pomoc w domu, pomoc medyczną na terenie RP, podczas podróży zagranicznej oraz podróży samochodem, a dodatkowo ubezpieczenie bagażu podróżnego.

Komentarze