Portal „Puls Biznesu” podaje, że amerykański wydawca kart płatniczych American Express, planuje otworzyć swoje centrum usług w stolicy naszego kraju. Ze wstępnych informacji wynika, że przedsiębiorstwo ma zatrudnić początkowo 500 pracowników.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 26.06.2018
Udostępnij:

Pomimo faktu, że Polacy korzystają najczęściej z kart Visa oraz Mastercard, amerykański gigant chce spróbować swoich sił na nowym rynku. Nowojorska spółka planuje docelowo pozyskać nawet 2000 osób chętnych do pracy.

Decyzja zapadła?

Chociaż w „konkursie miast” brane są także pod uwagę Praga i Budapeszt, to ostateczna decyzja prawdopodobnie już zapadła. Powołujący się na anonimowe źródło portal Puls Biznesu twierdzi, że to właśnie w Warszawie powstanie nowe biuro przedsiębiorstwa.

Oficjalne odniesienia do tematu dotyczącego wyboru lokalizacji nie zostały jeszcze wystosowane.

American Express w Warszawie

Amerykańska spółka posiada już w stolicy naszego kraju dwa biura, w których zatrudnia 150 osób. To właśnie ten czynnik może być przeważający w podjęciu decyzji o wybraniu miejsca do stworzenia nowego centrum usług. Źródło PB poinformowało, że nowy punkt AE ma zostać otwarty do końca bieżącego roku.

Warszawa miejscem inwestycji

Jako mieszkańcy Polski możemy jedynie cieszyć się z faktu, że zagraniczne firmy tak chętnie otwierają u nas swoje oddziały. Skutkuje to przede wszystkim sporą liczbą wolnych stanowisk, na które obywatele naszego kraju bardzo chętnie aplikują. Po JP Morgan i Standard Chartered, American Express jest kolejnym przedsiębiorstwem, które w ciągu roku zapowiedziało otworzenie swojej filii w Polsce.


 

Komentarze