Apple Pay PKO BP

author
Dominika Byczek
02 października 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Bank PKO BP długo zwlekał z udostępnieniem płatności za pomocą Apple Pay. W końcu od 2 października Klienci największego uniwersalnego banku w Polsce mogą płacić iPhonem i innymi urządzeniami Apple. Sprawdź, jak działa Apple Pay w PKO Banku Polskim. 

Płatność telefonem funkcjonuje w Polsce od dawna. Początkowo z usługi mogli korzystać tylko posiadacze smartfonów z systemem Android. Od 18 czerwca 2018 roku płacić telefonem mogli także posiadacze iPhone'ów, ale nie wszystkie banki udostępniały swoim Klientom taką opcję. Bank PKO BP wprowadził płatności Apple Pay dużo później niż inne polskie banki. 

Obecnie usługa jest dostępna już w 21 krajach na świecie. Polska na udostępnienie płatności Apple Pay czekała 4 lata. Płacić zbliżeniowo można:
– iPhone'em,
– Apple Watchem,
– iPadem.,
MacBookiem Pro.  

Spis treści:

1. Co to jest Apple Pay?

2. Jakimi urządzeniami można płacić?

3. Apple Pay w PKO BP.

4. Jak podłączyć kartę PKO BP do Apple Pay?

5. Jak płacić Apple Pay w PKO BP?

6. Konta w PKO BP do Apple Pay.

7. Pytania i odpowiedzi.


CO TO JEST APPLE PAY ?

Usługa Apple Pay pozwala na zbliżeniowe płacenie sprzętem marki Apple (iPhonem, iWatchem, iPadem, a nawet MacBookiem). Dzięki tej opcji telefon może całkowicie zastąpić tradycyjną kartę płatniczą przy płatnościach zbliżeniowych. Wystarczy zbiżyć telefon (lub inny dozwolony sprzęt) do terminala i potwierdzić chęć wykonania płatności na ekranie. Płatność dzięki Apple Pay jest szybka i nie wymaga od nas pamiętania o karcie płatniczej. JAKIMI URZĄDZENIAMI MOŻNA PŁACIĆ ?

Obecnie przez Apple Pay można płacić wszystkimi urządzeniami posiadającymi system iOS minimum w wersji 8.1. Są to:
 

 • iPhone Xs Max,
 • iPhone Xs,
 • iPhone Xr,
 • iPhone X,
 • iPhone 8,
 • iPhone 8 Plus,
 • iPhone 7,
 • iPhone 7 Plus,
 • iPhone SE ,
 • iPhone 6,
 • iPhone 6 Plus,
 • iPhone 6s,
 • iPhone 6s Plus,
 • iPad (5 generacji),
 • iPad (6 generacji),
 • iPad Air 2,
 • iPad Pro,
 • iPad mini 3,
 • iPad mini 4,
 • Apple Watch 1 generacji,
 • Apple Watch Seria od 1 do 4,
 • MacBook Pro with Touch ID, oraz nowszych, posiadających aplikację Wallet. 

APPLE PAY W PKO BP

Na to, by płatności Apple Pay były możliwe, musi wyrazić zgodę sam bank. Niektóre duże polskie banki, np.: mBank, Getin Noble Bank, czy BGŻ BNP Paribas. Bank PKO w końcu 2 października tego roku udostępnił taką opcję swoim Klientom. 

Do aplikacji Wallet można dodać wszystkie karty debetowe i kredytowe z PKO Banku Polskiego. 


 

JAK PODŁĄCZYĆ KARTĘ PKO BP DO APPLE PAY?

1. Wchodzimy w aplikację Wallet i klikamy w banner "Dodaj kartę".

2. Zapoznajemy się z informacją, do czego służy usługa Apple Pay.

3. Skanujemy kartę lub przepisujemy z niej dane. 

4. Potwierdzamy zapoznanie się z warunkami i zasadami korzystania z kart płatnicznych PKO BP.

5. Weryfikujemy kartę za pomocą wiadomości tekstowej. 

6. Po przepisaniu kodu z SMS-a karta jest już aktywna.  

JAK PŁACIĆ APPLE PAY W PKO BP?

1. Wchodzimy w aplikację Wallet (jest ona zainstalowana w każdym sprzęcie Apple).
2. Potwierdzamy swoją tożsamość:
– przez wpisaniu kodu,
– poprzez Touch ID,
– przez Face ID.
3. Zbliżamy telefon do terminala płatniczego. 
4. Wybieramy na ekranie telefonu kartę, którą chcemy zapłacić. 
5. Potwierdzamy chęć wykonania transakcji. 

Cała operacja nie powinna zająć nam więcej jak kilka sekund. 

KONTA W PKO BP DO APPLE PAY

Do aplikacji możemy dodać dowolne konto z kartą debetową:

 

PKO BP Konto Aurum

 • 0 zł za prowadzenie rachunku
 • 0 zł za usługi bankowości elektronicznej
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów PKO BP
 • 0 zł za obsługę karty debetowej z opcją wielowalutową
 • 0 zł za polecenia przelewów
 

PKO BP Konto za Zero

 • 0 zł za prowadzenie rachunku
 • 0 zł za obsługę karty debetowej
 • karta debetowa z funkcją wielowalutową
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów PKO BP
 • darmowy debet na koncie bez odsetek (opłata 5 zł za miesiąc)
 • 0 zł za przelewy


 

PYTANIA I ODPOWIEDZI


1. Skąd pobrać aplikację? 

Nie musimy nic pobierać. Aplikację mamy już zainstalowaną w naszym urządzeniu – jest to Wallet. Aplikację możemy znaleźć poprzez wyszukiwarkę nazwą. 
 


2. Ile kosztuje aplikacja?Zarówno pobranie aplikacji, jak i korzystanie z niej, jest całkowicie darmowe. Jest ona zainstalowana odgórnie w każdym sprzęcie firmy Apple.
 


3. Czy do płacenia przez Apple Pay konieczny jest internet? Nie, połączenie internetem nie jest konieczne dla wykonania transakcji zbliżeniowej przeprowadzanej w sklepie stacjonarnym. Połączenie może być wymagane jedynie w przypadku transakcji z wykorzystaniem aplikacji mobilnej sprzedawcy, a także w sklepach internetowych, w których sprzedawcy udostępniają płatności z użyciem Apple Pay.
 


author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

niki
niki
2018-10-09 12:57:07

no w koncu. ale wstyd taki powazny bank a tyle kazali czekac

Podobne artykuły

Ile zarabia elektromechanik?

Praca elektromechanika wymaga szczególnego wykształcenia i dużego nakładu zaangażowania ze strony pracownika. Okazuje się jednak, że dzięki temu można dostać naprawdę godziwe wynagrodzenie. Sprawdziliśmy, ile zarabia elektromechanik.

author
Sandra Tessmer
14 grudnia 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

Przedsiębiorcy chętnie korzystają z baz dłużników

Niektórzy przedsiębiorcy obawiają się, że weryfikacja potencjalnego kontrahenta w biurze informacji gospodarczej może zostać odebrana jako poważny nietakt. Krajowy Rejestr Długów zachęca do odejścia od podobnego rozumowania. Sprawdzanie firm przed nawiązaniem współpracy ma wiele plusów, o czym z każdym kolejnym rokiem przekonuje się coraz więcej przedsiębiorców.

author
Halszka Gronek
25 grudnia 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Bank Spółdzielczy w Nidzicy – sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku Spółdzielczym w Nidzicy? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Bank Spółdzielczym Nidzica.

author
Patryk Byczek
25 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Klienci firmowi Pekao zdalnie podpiszą dokumenty

Bank Pekao poinformował, że jako jeden z pierwszych banków w naszym kraju zdecydował się uruchomić bardzo proste i przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie, które pozwala na całkowicie zdalne podpisywanie umów, aneksów i składanie dyspozycji Klientów korporacyjnych i Klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

author
Patryk Byczek
07 kwietnia 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Kłodzku

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Kłodzku – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
12 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Bank Spółdzielczy w Kłobucku sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku Spółdzielczym w Kłobucku? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Bank Spółdzielczym Kłobuck.

author
Patryk Byczek
30 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj