Prezes firmy Apple, Tim Cook, potwierdza, że niedostępna dotąd w naszym kraju usługa Apple Pay w ciągu kilku najbliższych miesięcy ma trafić do Polski. Według nieoficjalnych informacji, płacenie telefonami z systemem iOS ma być możliwe w drugiej połowie czerwca bieżącego roku.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 02.05.2018
Udostępnij:

Wiadomość ta została ogłoszona podczas ostatnich konferencji, które miały być jedynie przedstawieniem wyników kwartalnych Apple. Oficjalne potwierdzenie dotyczące długo wyczekiwanej usługi było zatem wielkim zaskoczeniem dla fanów firmy. Apple Pay dostępne jest obecnie w dwudziestu jeden państwach, na przykład w Wielkiej Brytanii, USA, Włoszech, czy Rosji.

Oprócz Polski zostały wymienione jeszcze dwa państwa, w których ma się pojawić Apple Pay: Norwegia oraz Ukraina.

Apple Pay

Apple Pay to nic innego, jak usługa umożliwiająca płatność zbliżeniową za pomocą urządzeń mobilnych z logo firmy, w skład których wchodzą smartfony oraz smartwatche. Każdy iPhone, idąc w górę począwszy od modelu szóstego, będzie wyposażony w nową usługę. Analogiczną usługą do Apple Pay jest w Polsce Android Pay, dostępny dla użytkowników systemów Android. 

Po czterach latach od momentu pojawienia się usługi, dostępna jest ona w dwudziestu jeden państwach swiata, a w najbliższych miesiącach ma zostać dodana w jeszcze trzech.

Apple Pay w polskich bankach

Według dostępnych informacji, usługa Apple Pay ma być początkowo dostępna w dwóch bankach:
 

  • BZ WBK (który zmieni swoją nazwę na Santander Bank Polska),

  • mBank.

Serwis spidersweb.pl podaje, że płatności zbliżeniowe, których dokonać będzie można przy użyciu sprzętu firmy Apple, mają być także dostępne w banku Pekao SA.

Plany a ich realizacja

W sukces całego przedsięwzięcia można wierzyć. W lutym bieżącego roku Apple podało, że Apple Pay pojawi się w Brazylii – państwo to otrzymało dostęp do usługi już po dwóch miesiącach od podania komunikatu (w kwietniu). Możemy mieć zatem nadzieję, że taka sama sytuacja będzie miała miejsce w Polsce.
 

Komentarze