Z informacji, które 12 lipca bieżącego roku podało Biuro Informacji Kredytowej wynika, że ponad 15 340 000 Polaków posiada zobowiązania finansowe. Usługodawcą kredytu lub pożyczek są SKOK-i, firmy pożyczkowe, banki komercyjne, czy banki spółdzielcze.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 14.07.2018
Udostępnij:

Grupa wiekowa usługobiorców różni się w zależności od od instytucji, w której zaciąga kredyt lub pożyczkę. 


 

Grupy wiekowe usługobiorców

Dane BIK podają, że że najwięcej pożyczko i kredytobiorców stanowi grupa wiekowa w przedziale od 35 do 44 lat. Średnia wieku różni się w zależności od instytucji.
 

Najwięcej Klientów, którzy korzystają z usług SKOK-ów, to seniorzy w wieku 65+, będący tym samym jedną trzecią Klientów.
 

Firmy pożyczkowe najczęściej przyciągają grupy osób w wieku od 25 do 34 lat. Jest to aż 27% spośród wszystkich Klientów. Bardzo dużo firm pozwala także na podjęcie kredytu przez Internet.
 

Klienci, którzy najczęściej zaciągają pożyczki i kredyty zarówno w bankach komercyjnych, jak i spółdzielczych, to osoby mające od 35 do 44 lat.

Wielokrotnie wyższy udział tych osób znajdziemy wśród klientów firm pożyczkowych – co czwarty klient posiadający czynne zobowiązanie o charakterze kredytowym jest klientem tylko firmy pożyczkowej. Dla porównania wśród klientów banków spółdzielczych i SKOK-ów osoby młode to jedynie 2 proc. klientów" – informowało Biuro Informacji Kredytowej.
 

Komentarze