Apple Pay w Polsce staje się coraz bardziej popularne. Wprowadzona w połowie czerwca nowa metoda płatności zrzesza już około 200 000 zwolenników, którzy czekali na nią bardzo dużo czasu. Tak wysokiego wyniku nie spodziewało się zbyt wielu ekspertów.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 02.07.2018
Udostępnij:

Szacowania różnych serwisów dotyczące liczby użytkowników nie są jednak takie same. 

Oceny serwisów

Banki nie podają konkretnej liczby użytkowników Apple Pay. Głównie dlatego portal wirtualnemedia.pl szacuje, że osób korzystającej z tej metody płatności jest od 100 000 do 150 000. Inne zdanie ma serwis cashless.pl i ekspert od płatności mobilnych i redaktor naczelny, Jacek Uryniuk. Twierdzi on, podając własne wyliczenia, że w Polsce mamy około 200 000 osób korzystających z Apple Pay.

Banki w Apple Pay
 

Z Apple Pay w Polsce skorzystać mogą Klienci:
 

  1. Raiffeisen Polbank,
  2. Nest Bank,
  3. mBank,
  4. Getin Noble Bank,
  5. BGŻ BNP Paribas
  6. Bank Zachodni WBK,
  7. Bank Pekao,
  8. Alior Bank.

Kolejne banki jeszcze w tym roku mają pozwolić swoim Klientom na korzystanie z Apple Pay. Zakłada się, że do końca czwartego kwartału tego roku, z AP ma korzystać około 500 000 użytkowników w Polsce.


 

Komentarze (0)
robertsobczyk, 6 lipca 2018 o 07:27

Widać, że Apple stara się aby, Apple Pay było w Polsce jak najbardziej rozpowszechnione. Ledwo co zostało uruchomione, a już słyszymy o wprowadzeniu tej funkcjonalności, dla Allegro.
https://technologia.dziennikarstwoobywatelskie.pl/juz-niedlugo-bedziesz-mogl-placic-na-allegro-poprzez-usluge-apple-pay/
Być może Apple chce zabezpieczyć się przed konkurencją ze strony Samsunga, która być może także wejdzie do Polski w niedalekiej przyszłości.