150 tysięcy użytkowników Apple Pay

150 tysięcy użytkowników Apple Pay

author
Patryk Byczek
02 lipca 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria
Apple Pay w Polsce staje się coraz bardziej popularne. Wprowadzona w połowie czerwca nowa metoda płatności zrzesza już około 200 000 zwolenników, którzy czekali na nią bardzo dużo czasu. Tak wysokiego wyniku nie spodziewało się zbyt wielu ekspertów.

Szacowania różnych serwisów dotyczące liczby użytkowników nie są jednak takie same. 

Oceny serwisów

Banki nie podają konkretnej liczby użytkowników Apple Pay. Głównie dlatego portal wirtualnemedia.pl szacuje, że osób korzystającej z tej metody płatności jest od 100 000 do 150 000. Inne zdanie ma serwis cashless.pl i ekspert od płatności mobilnych i redaktor naczelny, Jacek Uryniuk. Twierdzi on, podając własne wyliczenia, że w Polsce mamy około 200 000 osób korzystających z Apple Pay.

Banki w Apple Pay
 

Z Apple Pay w Polsce skorzystać mogą Klienci:
 

  1. Raiffeisen Polbank,
  2. Nest Bank,
  3. mBank,
  4. Getin Noble Bank,
  5. BGŻ BNP Paribas
  6. Bank Zachodni WBK,
  7. Bank Pekao,
  8. Alior Bank.

Kolejne banki jeszcze w tym roku mają pozwolić swoim Klientom na korzystanie z Apple Pay. Zakłada się, że do końca czwartego kwartału tego roku, z AP ma korzystać około 500 000 użytkowników w Polsce.


 

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

robertsobczyk
robertsobczyk
2018-07-06 07:27:38

Widać, że Apple stara się aby, Apple Pay było w Polsce jak najbardziej rozpowszechnione. Ledwo co zostało uruchomione, a już słyszymy o wprowadzeniu tej funkcjonalności, dla Allegro. https://technologia.dziennikarstwoobywatelskie.pl/juz-niedlugo-bedziesz-mogl-placic-na-allegro-poprzez-usluge-apple-pay/ Być może Apple chce zabezpieczyć się przed konkurencją ze strony Samsunga, która być może także wejdzie do Polski w niedalekiej przyszłości.

Podobne artykuły

Santander Bank Polska sesje przychodzące i wychodzące

Masz konto w Santander Bank Polska i czekasz na przelew? A może chcesz dowiedzieć się, o której dokładnie godzinie przelewy z konta w tym banku są wysyłane dalej? Sprawdź zestawienie sesji Santander Bank Polska.

author
Dominika Byczek
05 stycznia 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Biuro paszportowe w Legionowie

Gdzie można wyrobić paszport w Legionowie? Biuro paszportowe w Legionowie znajduje się przy ulicy Piłsudskiego 41. W naszym poradniku wskazujemy godziny urzędowania biura, dane kontaktowe oraz informacje o wniosku. Sprawdź najważniejsze informacje, jak wyrobić paszport w Legionowie.

author
Patryk Byczek
27 lipca 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kantor internetowy PKO BP odświeżony

Swój najnowszy komunikat PKO Bank Polski poświęcił zmianom, jakie przeszedł kantor internetowy banku. Na użytkowników czeka wiele nowych rozwiązań i funkcji. Możliwe będzie między innymi ustalenie zlecenia stałego na transakcję wymiany waluty albo zlecenia wymiany, gdy kurs waluty osiągnie interesujący klienta poziom.

author
Alicja Hirsekorn
22 listopada 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

500 plus dla obywatela Ukrainy

O świadczenie wychowawcze Rodzina 500+ mogą wnioskować również obywatele Ukrainy, którzy na stałe mieszkają w Polsce. Jest to finansowa forma pomocy, która ma wesprzeć osoby uciekające z własnego kraju. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać świadczenie wychowawcze Rodzina 500 plus?

author
Dorota Grycko
31 sierpnia 2022
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Kod MMC – co to jest?

Każdy terminal płatniczy, z jakiego mieliśmy okazje skorzystać w naszym życiu, oznaczony jest osobnym kodem MMC. Kod ten określa między innymi branżę przedsiębiorstwa i typowy dla danej firmy target. Sprawdziliśmy najważniejsze informacje na temat tego czterocyfrowego oznaczenia. 

author
Halszka Gronek
02 lutego 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Bank BNP Paribas wspiera sektor odnawialnych źródeł energii

Bank BNP Paribas już od dłuższego czasu dokłada wszelkich starań, by wspierać ochronę środowiska. Tym razem przyczynił się do przebudowy energetycznej. Kredyty konsumenckie w modelu B2B2C przyznane zostały już wielu Klientom.

author
Aleksandra Gościnna
19 grudnia 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj