Od kiedy Poczta Polska uruchomiła w swoich placówkach płatności bezgotówkowe, Klienci instytucji skorzystali z tej możliwości prawie 18 000 000 razy, wykonując transakcje kartami płatniczymi. Instytucja podała, że Klienci wykonują ponad 1 000 000 płatności miesięcznie. 

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 26.09.2018
Udostępnij:

W komunikacie podano także, że osoby korzystające z usług Poczty Polskiej mogą korzystać z terminali płatniczych u ponad 3500 kurierów oraz w blisko 5000 placówek.


 

Płatności bezgotówkowe
 

Wprowadzenie płatności bezgotówkowych, za pomocą systemu BLIK przy użyciu telefonu komórkowego, nastąpiło w placówkach Poczty Polskiej w marcu ubiegłego roku. Na przód, pod względem możliwości, wychodzą posiadacze smartfonów z zainstalowaną na nich aplikacją banku, w którym konto posiadają. Dzięki systemowi BLIK Klienci Poczty Polskiej mogą w bardzo prosty sposób płacić za produkty i usługi w placówkach. Ponadto, płatności za pośrednictwem terminala są możliwe także u kurierów dostarczających przesyłki.


 

Transakcje bezgotówkowe coraz popularniejsze

Popularność płatności systemem BLIK w ciągu ostatniego wzrosła prawie dwukrotnie. Jak podaje Poczta Polska, BLIK korzystny jest nie tylko dla Konsumentów, lecz także dla pracowników instytucji. Obie strony oszczędzają przede wszystkim czas, który przy płatnościach gotówkowych zabierało wyliczenie i wydanie reszty. Płatności bezgotówkowe nie mają najmniejszego kontaktu z fizycznym pieniądzem. Dodatkowym plusem jest opłacanie rachunków, nie ponosząc przy tym dodatkowych opłat. Ponadto, terminale POS dają możliwość skorzystania z takich usług jak wypłata gotówki z karty płatniczej, kody paysafecard, czy cashback.

Poczta PolskaOd 2009 roku Poczta Polska jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa, świadczącą usługi z przedziału bardzo wielu kategorii handlowo-finansowo-ubezpieczeniowych. W placówkach:

– założymy konto bankowe
– skorzystamy z ubezpieczenia
– odbierzemy i nadamy przesyłki pocztowe 
podejmiemy i odbierzemy pożyczki na czek GIRO.

Poczta Polska, jest spółką wielobranżową. W Polsce działa prawie 7500 placówek oraz punktów, z którymi instytucja współpracuje. Statystyki przedstawiają, że blisko 90% Polaków korzysta z usług Poczty Polskiej.

Komentarze