Kampania edukacyjna Grupy KRUK

Kampania edukacyjna Grupy KRUK

autor wpisu
Maciej_Stanko
23 września 2013
Polacy popadają w zadłużenie z różnych powodów. Jak wynika z doświadczeń Grupy KRUK, wśród najczęstszych przyczyn można wymienić utratę pracy, nadmierną konsumpcję oraz problemy zdrowotne. Wiąże się z tym poczucie wstydu, które utrudnia rozwiązanie problemu.

Najnowsza kampania marketingowa Grupy KRUK przekonuje zadłużonych Polaków, że warto nawiązać kontakt z wierzycielem lub firmą obsługująca zadłużenie i w rezultacie wyjść na finansową prostą.  

Kampania rozpoczęła się we wrześniu br. Zachęca ona osoby zadłużone do kontaktu z wierzycielem oraz podpisania ugody, która pozwoli na uregulowanie zaległych zobowiązań w dogodnych ratach.

Kampania pokazuje historie ludzi, którzy z różnych przyczyn popadli w zadłużenie. Dzięki podpisaniu ugody i spłaty w ratach dopasowanych do ich możliwości, stopniowo rozwiązują swoje problemy finansowe – odzyskując spokój i nadzieję na przyszłość.

Działania marketingowe obejmują prasę, telewizję, radio oraz internet. Spoty reklamowe są emitowane na antenie TVP1, TVP2, Polsat oraz kanałów tematycznych stacji TVN, Polsatu i TVP. Reklamy radiowe wyemituje Radiu Zet oraz w stacje regionalne wchodzące w skład Audytorium 17, ZP Warszawa i ESKA Warszawa. Z kolei komunikacja w prasie pojawi się w tytułach poradnikowych, tabloidach oraz tygodnikach telewizyjnych. Intensywne działania obejmą również internet. Reklamę kontekstową zobaczymy na forach, blogach i portalach horyzontalnych. 

Kampanii marketingowej towarzyszą działania edukacyjne. Grupa KRUK organizuje konkurs DOBRY PLAN, skierowany do osób, którym udało się wyjść z zadłużenia. Uczestnicy konkursu mogą poprzez stronę www.dobry-plan.pl przesyłać swoje historie wyjścia z długów. Te najciekawsze i najbardziej inspirujące zostaną wyróżnione nagrodami pieniężnymi i bonami na zakupy. Ponadto, historie oraz porady uczestników konkursu zostaną opublikowane w poradniku Jak wyjść z długów. Historie i porady osób zadłużonych.

Najważniejszym celem działań Grupy KRUK jest uświadomienie osobom zadłużonym, że uciekanie od problemu prowadzi do jego dalszego pogłębiania się. Najlepiej wspólnie z wierzycielem poszukać konstruktywnego rozwiązania, np. w postaci rozłożenia długu na raty dopasowane do możliwości zadłużonego ─ mówi Iwona Słomska, członek zarządu KRUK S.A.

─ Wierzymy, że tegoroczna kampania, oparta na prawdziwych historiach, będzie inspiracją do działania i w efekcie pozwoli zobaczyć wielu osobom światełko w tunelu zadłużenia i wyjść na prostą.

Jak co roku, 17 listopada, obchodzony będzie również Dzień bez Długów. To impuls i doskonała okazja do tego, by uporządkować swoje sprawy finansowe – skontaktować się z wierzycielem i zwrócić pożyczone pieniądze, także rodzinie i znajomym.

Podczas Dnia bez Długów organizowane są również Dni Otwarte w Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A., należącym do Grupy KRUK. Konsumenci będą mogli wówczas pobrać bezpłatny raport na swój temat oraz sprawdzić w Rejestrze dowolną firmę – np. biuro podróży lub dewelopera.

Natomiast pod koniec roku osoby zadłużone, których zaległości obsługuje Grupa KRUK, otrzymają Planery domowego budżetu. Dzięki nim w prosty sposób będzie można prowadzić domowe finanse, spisywać bieżące wydatki, wygospodarować środki na spłatę zadłużenia i zaplanować przyszłe płatności.

Źródło: Grupa KRUK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

ernest
ernest
2015-08-20 22:01:20

grupa kruk to swego czasu budząca najgorsze skojarzenia firma. czemu Ciekawi mnie nawet nazwę taką negatywną sobie wybrali ? Nazwaliby się skowronek, papużka, sikorka - jakkolwiek ale jakimś ładnym kolorowym ptaszkiem a nie krukiem... ZADZIOBIĄ NAS KRUKI I WRONY - to moje skojarzenie z firmą windykacyjną

Podobne artykuły

Twisto z 12 tys. użytkowników po pierwszym tygodniu istnienia
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
30 października 2019

Twisto z 12 tys. użytkowników po pierwszym tygodniu istnienia

Idea Bank w Opolu
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 stycznia 2019

Idea Bank w Opolu

Kredyt gotówkowy Łomża
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
24 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Łomża

Bank Pekao w Chorzowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
06 lipca 2019

Bank Pekao w Chorzowie

Styczeń miesiącem pustego portfela
Wpisy
author
Patryk Byczek
01 lutego 2018

Styczeń miesiącem pustego portfela

Kredyt gotówkowy Ryki
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
11 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Ryki

Porównaj