iGotówka – opinie

author
Patryk Byczek
25 października 2013
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

iGotówka.pl  to nowy serwis BNP Paribas Bank służący do udzielania kredytów online. W ramach serii „Pod lupą Zadluzenia.com” przyjrzymy się bliżej temu produktowi.

1. Informacje ogólne

Niedawno na portalu Zadluzenia.com informowaliśmy o nowej inicjatywie BNP Paribas Banku, której celem jest zatrzymanie odpływu Klientów do firm pożyczkowych. Bank uruchomił platformę do przyznawania kredytów online.

Na pierwszy rzut oka serwis do złudzenia przypomina ofertę firm pożyczkowych (takich jak Vivus, Wonga.com czy Kredito24) – głównie za sprawą bardzo popularnych suwaków, którymi ustalamy kwotę kredytu czy okres spłaty. W rzeczywistości  iGotówka to marka BNP Paribas Banku, za pośrednictwem której zawieramy umowę z bankiem.

BNP Paribas Bank jest komercyjnym bankiem z siedzibą w Warszawie, notowanym na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Należy do europejskiej grupy finansowej BNP Paribas o międzynarodowym zasięgu. W Polsce Bank pod względem ilości aktywów plasuje się poza pierwszą dziesiątką banków. BNP Paribas Bank Polska powstał w wyniku fuzji z Fortis Bank Polska, jest także właścicielem dawnych placówek Dominet Banku.

2. Oferta kredytu gotówkowego w iGotówka.pl

Na początek  ważna informacja – produkt reklamowany jest jako kredyt online (zawierany przez Internet, bez konieczności wychodzenia z domu i podpisywania umowy w oddziale Banku).

W rzeczywistości kredyt jest dostępny całkowicie online wyłącznie do kwoty 20 000 zł. W przypadku wnioskowania o większą kwotę, niezbędna będzie wizyta w placówce Banku.

Kwota kredytu – od 1000 zł do 120 000 zł

Przeznaczenie kredytu:

 • zakup sprzętu AGD/RTV
 • remont/wyposażenie
 • wycieczka/wczasy
 • uroczystości
 • edukacja/szkolenie
 • zakup nieruchomości
 • bieżące potrzeby.

Okres spłaty – od 6 do 84 miesięcy

Przykładowe koszty kredytu (oprocentowanie, marża, prowizja oraz RRSO Banku)

Pożyczając za pośrednictwem iGotówka kwotę 20 000 zł (maksymalna kwota kredytu dostępna online) na okres 60 miesięcy:

– miesięczna rata wyniesie 484 zł

– prowizja Banku 0,00 zł

– oprocentowanie 12,99%

– RRSO 16,73%

– ubezpieczenie 27,34 zł.

Dane wskazane są na dzień 24.10.2013

Co ciekawe, gdy zdecydujemy się na analogiczną ofertę (20 000 zł kredytu na 60 miesięcy), ale bez ubezpieczenia – wówczas nasza rata będzie wyższa i wyniesie 492 zł. Bank nalicza bowiem  wówczas prowizję za przyznanie kredytu w wysokości 600,00 zł. RRSO wyniesie wówczas 17,59%.

Ubezpieczenie obejmuje: śmierć, trwałą i całkowitą niezdolność do pracy oraz w zależności od źródła dochodu ubezpieczonego, czasową niezdolność do pracy albo utratę pracy albo leczenie szpitalnego w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

Ubezpieczenie jest dobrowolne w przypadku kredytu do 20 000 zł. Powyżej tej kwoty ubezpieczenie jest obowiązkowe.

Pożyczając za pośrednictwem iGotówka maksymalną kwotę 120 000 zł na okres 84 miesięcy:

– miesięczna rata wyniesie 2153 zł

– prowizja banku 4788,00 zł

– oprocentowanie 9,90%

– RRSO 13,16%

– ubezpieczenie 82,60 zł.

Dane wskazane są na dzień 24.10.2013

Powyższe parametry uzyskamy jeżeli dodatkowo założymy rachunek osobisty w BNP Paribas – „Konto L”.  W przypadku braku tego konta, miesięczna rata wzrasta do 2291 zł, a RRSO do 15,50%.

Wysokość miesięcznej raty, oprocentowanie i RRSO jest niezależne od przeznaczenia kredytu.

3. Procedura otrzymania kredytu gotówkowego w serwisie iGotówka.pl

Aby złożyć wniosek kredytowy wystarczy wysłać formularz kredytowy dostępny na stronie www.

Procedura kredytowa składa się z 4 kroków:

a) Symulacja kredytu

Klient za pomocą specjalnych suwaków ustala:

 • przeznaczenie kredytu
 • kwotę kredytu
 • liczbę rat.

W wyniku symulacji uzyskujemy informację o wysokości raty, oprocentowaniu oraz pozostałych parametrach.

b) Złożenie wniosku kredytowego

Po zaakceptowaniu warunków kredytowych przedstawionych w symulacji, Klient składa wniosek poprzez wypełnienie formularza kredytowego.

W formularzu wskazujemy m.in.:

– dane personalne oraz dane kontaktowe

– dane dotyczące zatrudnienia oraz wysokości wynagrodzenia

– numer rachunku bankowego, na który mają zostać przelane pieniądze z kredytu

– sposób podpisania dokumentów kredytowych oraz dostarczenia dokumentów niezbędnych do weryfikacji danych z wniosku.

Po wysłaniu wniosku kredytowego uzyskujemy wstępną decyzję kredytową z banku.

c) Podpisanie umowy kredytu

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, Bank przesyła nam dokumenty kredytowe, w tym umowę kredytu.

Umowę zawiera się elektronicznie (online, bez wychodzenia z domu) bądź w oddziale banku. Jeżeli szukasz oferty bez zbędnych formalności, sprawdź ranking pożyczek bez zaświadczeń.

Jeżeli cały proces chcemy przejść online, niezbędne będzie:

 • wpisanie numeru umowy kredytowej w odpowiednie miejsce na stronie www
 • przedstawienie dokumentów potwierdzających dane wprowadzone we wniosku kredytowym w postaci skanu/zdjęcia na stronie www (dostępne formaty to: PDF ,TIFF, JPG, GIF)
 • dokonanie przelewu bankowego w kwocie 1 zł z naszego rachunku bankowego na  wskazane konto w BNP Paribas Banku;

Do podpisania umowy w oddziale Banku niezbędne jest wyłącznie przedstawienie dokumentów potwierdzających dane wprowadzone we wniosku kredytowym oraz zaakceptowanie warunków dokumentów kredytowych.

d) Uruchomienie kredytu

Wypłata kredytu następuje na rachunek bankowy wskazany we wniosku kredytowym.

W przypadku podpisania umowy online, musi to być rachunek bankowy, z którego dokonaliśmy do banku przelewu 1 zł.

Podsumowanie

Czy serwis iGotówka BNP Paribas jest bezpośrednim konkurentem firm pożyczkowych ? Naszym zdaniem nie. Podobny wygląd strony internetowej i jasne warunki udzielanego kredytu to jedyne cechy wspólne.

Firmy pożyczkowe pożyczają przeważnie małe kwoty na okres 1 miesiąca. W iGotówka.pl minimalny okres spłaty to 6 miesięcy, a pożyczyć możemy maksymalnie aż 120 000 zł.

Czym jest zatem nowa inicjatywa BNP Paribas Banku ? Przyszłością bankowości. Za kilka lat kredyty i pożyczki w bankach będą zaciągane w większości online, bez odwiedzania placówek i oddziałów. To co w tej chwili jest rzadkością (tylko nieliczne banki oferują kredyty online), będzie powszechnie obowiązującym  standardem.

Jesteśmy świadkami przechodzenia na nowy wymiar bankowości, a portal iGotówka.pl jest tego najlepszym przykładem. Pożyczka dla zadłużonych oraz pożyczka bez BIK to oferty, z których mogą skorzystać osoby z problemami finansowymi.

Mocne strony:

– do 20 000 zł kredyt dostępny całkowicie online

– przejrzyste warunki kredytu

– automatyczna decyzja kredytowa

– korzystne oprocentowanie przy większych kwotach kredytu

– ubezpieczenie do kwoty 20 000 zł nie jest obowiązkowe

Wady:

– wolne działanie strony głównej

– wysokie oprocentowanie przy niskich kwotach kredytu.

UWAGA!

Ta pożyczka nie jest już dostępna. Jeżeli szukasz finansowania, sprawdź najlepsze oferty pożyczek online.

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

ja
ja
2015-03-31 16:40:30

już dwa dni czekam na decyzje

kredytexpert
kredytexpert
2014-12-11 13:55:13

Skorzystaj z naszych usług Expert Broker Sp. z o.o.! Świadczymy je w zakresie: - Kredytów i pożyczek hipotecznych - Kredytów dla firm - Leasingu - Factoringu - Gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych - Ubezpieczeń majątkowych, ochrony prawnej i na życie dla firm i osób fizycznych - Księgowości dla firm - Biur wirtualnych Zasięg – Warszawa i woj. Mazowieckie Kontakt: mail - [email protected] Tel.: 535 953 879

Rafi
Rafi
2014-10-03 10:07:21

Osobiście przyznam że po otrzymaniu wstępnej decyzji pozytywnej i dostarczeniu wszystkich dokumentów czekam już 3 dni i ostatecznej decyzji nie widać. Na infolini mówią że wniosek jest cały czas rozpatrywany - pożyczka w 15 minut? proszę Was...

islabonita
islabonita
2014-09-28 20:54:44

apropo przenoszenia całej działalności banków do internetu - jak dla mnie bomba. W centrum miasta nie ma już jak dawniej sklepików wszelkiej maści tylko banki banki banki. Nie ma gdzie zachodzić, nie ma sensu iść na miasto. szkoda, może to się zmieni

Podobne artykuły

WIBOR – najważniejsze informacje

Stawki stóp procentowych, jakie każdego dnia ustalane są na światowym rynku międzybankowym, zdają się by zupełnie odległym tematem dla każdego przeciętnego człowieka. W rzeczywistości jednak ze stawkami tymi mamy do czynienia każdego dnia. Najważniejszą z nich w Polsce jest właśnie WIBOR.

author
Halszka Gronek
10 sierpnia 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Ostrzeżenie PKO BP przed złośliwym oprogramowaniem

Największy bank w Polsce ostrzega swoich Klientów przed oszustami. Stworzone zostało złośliwe oprogramowanie na telefony komórkowe, które podszywając się pod wtyczkę Adobe Flash potrafi przejąć wpisywane przez użytkowników dane podczas logowania się do swojego konta bankowego.

author
Patryk Byczek
18 czerwca 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Pożyczki bez zaświadczeń Lubin

Masz zamiar wziąć pożyczkę bez zaświadczeń? W takim razie sprawdź w naszym rankingu, jakie oferty dostępne są w Lubinie. Możesz to zrobić dzięki naszemu rankingowi, który zamieszczony jest poniżej.

author
Patryk Byczek
01 sierpnia 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Szybkie pożyczki Chojna

Sprawdź oferty najlepszych pożyczek w Chojnie. Najwyższa kwota pożyczki to aż 200 000 zł ze spłatą do 10 lat. Pieniądze dostępne natychmiastowo.

author
Aleksandra Gościnna
11 stycznia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Ważny komunikat Krajowej Rady Komorniczej

Krajowa Rada Komornicza zabrała głos w sprawie działań kancelarii komorniczych w okresie, gdy w Polsce panuje wirus SARS-CoV-2 (koronawirus).

author
Patryk Byczek
13 marca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kasa Stefczyka Żary

Kasa Stefczyka jest największą w naszym kraju kasą oszczędnościową-kredytową. W całej Polsce instytucja świadczy usługi blisko 1 mln Klientów. Sprawdź placówkę Kasy Stefczyka w Żarach – adres, numer telefonu, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Patryk Byczek
16 października 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj