ING z tytułem Central and Eastern Europe’s Best Bank for SMEs

ING z tytułem Central and Eastern Europe’s Best Bank for SMEs

author
Patryk Byczek
18 lipca 2021

ING Bank Śląski poinformował w komunikacie prasowym o otrzymaniu tytułu Central and Eastern Europe’s Best Bank for SMEs w tegorocznej edycji rankingu Awards for Excellence magazynu finansowego Euromoney. Sprawdzamy szczegóły.

Jury rankingu podjęło decyzję, że pozycja digitalowego lidera ING oraz koncentracja na Kliencie sprawiły, że instytucja była najlepszym partnerem dla firm reprezentujących segment SME.

Dostarczamy naszym klientom produkty, które są łatwo dostępne i mogą być obsługiwane w pełni zdalnie. Wdrożyliśmy m.in. wideoweryfikację, która umożliwia zdalną identyfikację klienta opartą na biometrii, która pozwala firmom na otwarcie konta bez konieczności wizyty w oddziale czy kontaktu z doradcą. Rozbudowaliśmy także funkcjonalności naszej aplikacji mobilnej dla firm – ING Business, o nowe narzędzia do samoobsługi. Nasi klienci zyskali proste i intuicyjne rozwiązania, które usprawniają ich pracę i ułatwiają prowadzenie firm. Cieszę się, że efekty naszej pracy zostały docenione przez jury tak prestiżowego konkursu.

– mówiła cytowana w komunikacie Ewa Łuniewska, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

ING z nagrodą

Jury w uzasadnieniu swojej decyzji podkreśliło także, że ING Bank Śląski w trakcie pandemii jako jeden z pierwszych banków w Polsce zaoferował, tak zwane, “wakacje kredytowe” swoim Klientom bankowym, faktoringowym oraz leasingowym.Dodatkowo instytucja wyróżniła się także gotowością do podjęcia dodatkowych działań i w ciagu zaledwie kilku tygodni bank stworzył nowe procesy, które pozwalały Klientom na ubieganie się o pomoc z programu Polskiego Funduszu Rozwoju. Bardzo konkretne i elastyczne reagowanie na potrzeby Klientów oraz utrzymanie w tym samym czasie wzrostu na rynku sprawiło, że ING Bank Śląski jest odpowiednią instytucją do odebrania tej nagrody.

Awards for Excellence

Wyróżnienie wręczone ING przez magazyn Euromoney w konkursie Awards for Excellence to bardzo prestiżowa nagroda w branży finansowej, która od 1992 roku przyznawana jest przez magazyn za wybitne osiągnięcia w bankowości. Nagrody wręczane są instytucjom finansowym wyróżniającym się:
– innowacyjnością,
– są liderami w swojej działalności,
– charakteryzują się najwyższym tempem rozwoju na danym rynku.
Instytucje te ocenia się w oparciu o analizę wskaźników obiektywnych, jak na przykład efektywność, rentowność i wzrost oraz o elementy subiektywne. Nagrody konkursowe trafiają do banków najszybciej rozwijających się oraz tych, które są liderami w danych obszarach swojej działalności. Banki te muszę poza tym cechować się stabilnością i innowacyjnością.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/677286/ing-zaprasza-na-webinar-pt-fotowoltaika-dla-biznesu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

L-4 będzie przyznawane automatycznie
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
14 października 2020

L-4 będzie przyznawane automatycznie

Vivus.pl z nowym kanałem sprzedaży
Wpisy
autor wpisu
Wozniak
02 maja 2017

Vivus.pl z nowym kanałem sprzedaży

Banking Tech &Security – Wyzwania IT w Bankowości
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
05 września 2019

Banking Tech &Security – Wyzwania IT w Bankowości

Idea Bank w Lublinie
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 stycznia 2019

Idea Bank w Lublinie

Profi Credit w Bełchatowie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
07 listopada 2018

Profi Credit w Bełchatowie

Alior Bank w Kaliszu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
19 czerwca 2019

Alior Bank w Kaliszu

Porównaj