zadluzenia.com
zamknij

BGŻ przejęty przez BNP Paribas Bank

Po miesiącach spekulacji wszystko już jasne. Francuska grupa kapitałowa BNP Paribas Bank przejmuje od Rabobanku 98,5% akcji Banku BGŻ. Wartość transakcji to 4,2 mld złotych.

 

O planach sprzedaży BGŻ mówiło się od dawna. Chęć zakupu banku deklarowało wiele banków: Pekao S.A., PKO BP, Santander, Getin Bank, BPH S.A., a nawet potentat ubezpieczeniowy - PZU. Ostatecznie najlepszą ofertę zaproponował francuski BNP Paribas Bank, który podpisał umowę z Rabobankiem.

 

Zakończenie transakcji uzależnione jest od dostarczenia przez strony stosownej dokumentacji oraz zgody właściwych organów regulacyjnych (w tym polskiej Komisji Nadzoru Finansowego).

 

Eksperci wskazują, że w wyniki połączenia obu spółek powstanie bank o sumie bilansowej zbliżonej do Banku Millennium oraz Getin Noble Bank. Obecnie BGŻ jest bankiem uniwersalnym, choć przez niektórych uznawany jest za typowy bank rolniczy. Posiada milion Klientów indywidualnych i 62 tysiące związanych z rolnictwem. BGŻ to 398 placówek, łącznie zatrudnionych jest ponad 5500 osób.

 

Do banku należy także marka BGŻ Optima, oferująca m.in bardzo dobrze oprocentowane lokaty i konta oszczędnościowe.

 

Z kolei BNP Paribas Bank działa w Polsce w miejsce połączonego Fortis Banku i Dominet. Bank posiada ponad 2600 Klientów firmowych, 33 000 małych,średnich i mikrofirm oraz ponad 500 000 Klientów detalicznych.

 

BNP Paribas mocno walczy o nowych Klientów detalicznych. W tym celu stworzył platformę igotówka.pl do udzielania kredytów w całości online. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, produkt cieszy się ogromnym zainteresowaniem Klientów. W rankingach kredytów także zajmuje wysokie miejsca. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY