Nadchodzą zmiany w największej instytucji bankowej w Polsce. Już od 4 sierpnia bieżącego roku zmieni się cennik w PKO BP. Niektórzy Klienci będą ponosić większe opłacy za korzystanie z kart i rachunków. Bank przekaże informacje o zmianach na płytach CD.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 08.05.2018
Udostępnij:

Wyższe ceny dotkną te osoby, które posiadają Konto za Zero oraz rachunek Aurum. Ceny nie zmieniały się od 2016 roku, kiedy to prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło w związku z wejściem w życie podatku bankowego zdecydował się na podwyżkę cen za niektóre usługi oferowane przez instytucję.

Majowe rewolucje w 2016 roku

Po wejściu w życie podatku bankowego prezes PKO Zbiegniew Jagiełło zdecydował się na podwyżkę cen za oferowane przez bank usługi. To nie spodobało się nie tylko Klientom, ale także nowym władzom. Od największego banku w Polsce oczekiwano, że nie obarczy sytuacją polityczną swoich Klientów. W tamtym czasie zwołano nadzwyczajne posiedzenie sejmowej Komisji Finansów Publicznych, na którym to prezesi banków musieli tłumaczyć zachodzące zmiany w cenach produktów. Sam Zbigniew Jagiełło prawie przepłacił całą sytuację swoim stanowiskiem.
 

ZMIANY W CENNIKU PKO BP

4 sierpnia bieżącego roku wszyscy Klienci PKO posiadający Konto za Zero założone od 1 października 2014 roku będą ponosili za nie opłatę w wysokości 8 złotych miesięcznie, a nie jak do tej pory 6 złotych 90 groszy miesięcznie
 

Opłaty tej można uniknąć jedynie wtedy, kiedy użytkownik konta będzie korzystał z dołączonej do niego karty debetowej. Za sam plastik nie ponosi się opłaty pod warunkiem, że wykona się kartą transakcję na minimum 300 złotych miesięcznie. Jeżeli do tego nie dojdzie, Klient również zapłaci 8 złotych, a nie jak do tej pory 6 złotych 90 groszy. Warto wiedzieć, że minimum wynoszące 300 złotych będzie naliczane także podczas płatności BLIKiemwyłączając przelewy.

Konto Aurum

Opłata za prowadzenie rachunku Aurum wzrośnie z dotychczasowych 10 złotych do 40 złotych. Użytkownicy tego rodzaju konta będą jednak zwolnieni z opłat pod warunkiem, że miesięczne wpływy zostaną utrzymane na poziomie 9 000 złotych lub miesięczne saldo depozytów będzie wynosiło średnio 150 000 złotych.

Powiadomienia SMS

Opłata za powiadomienia SMS również wzrośnie. Nie wliczają się w to jednak wykupione pakiety. Obecnie powiadomienie wiadomością na telefon komórkowy wynosi 20 groszy lub 25 groszy, natomiast po sierpniowych zamianach cena ma być stała i wyniesie ona 30 groszy. Bank w swoim komunikacie przypomina jednak, że powiadomienia wysyłane pocztą elektroniczną są bezpłatne. 


 

Karta kredytowa PKO Mastercard Platinum

Tutaj zmiany cenowe nastąpią z korzyścią dla Klientów. Dotychczasowa opłata za korzystanie z PKO Mastercard Platinum wynosi nawet:
 

  • 600 złotych rocznie pod warunkiem, że średnie transakcje miesięczne wynoszą mniej niż 4 000 złotych,

  • 300 złotych rocznie pod warunkiem, że średnie transakcje miesięczne wynoszą minimum 4 000 złotych,

  • 0 złotych pod warunkiem, że średnie transakcje miesięczne wynoszą powyżej 5 000 złotych.

Po zmianach, jeżeli miesięczne transakcje Klienta wyniosą:
 

  • poniżej 2 500 złotych (zmiana wysokości progu), użytkownik karty zapłaci za korzystanie z niej 250 złotych,

  • powyżej 2 500 złotych, użytkownik karty zapłaci za korzystanie z niej 150 złotych,

  • powyżej 5 000 złotych, użytkownik nie poniesie opłaty za korzystanie z karty.

Konto dla Młodych
 

Młodzi Klienci banków korzystający z Konta dla Młodych będą zwolnieni z opłaty za kartę, jeżeli wykonają jedynie 4 dowolne transakcje za pomocą karty lub mobilnego BLIKu. Jeżeli ten limit nie zostanie wypełniony, opłata za kartę wyniesie tak jak obecnie 5 złotych.
 

Komentarze