zadluzenia.com
zamknij

Polacy pokochali karty zbliżeniowe ?

Jak wynika z raportu NBP karty zbliżeniowe stanowią już 57% wszystkich wydawanych kart przez Banki. Liczba takich kart pod koniec 2013 roku wyniosła blisko 20 mln.

 

Rośnie także punktów, w których możemy płacić bezstykowo - liczba terminali to około 145 000. Terminale zbliżeniowe stanowią blisko 47% wszystkich urządzeń do płatności bezgotówkowych. W tym zakresie Polska jest europejskim liderem.

 

Czy rzeczywiście Polacy tak ochoczo korzystają z kart zbliżeniowych ? Nie do końca. Pamiętajmy bowiem, że większość polskich banków wydaje Klientom karty zbliżeniowe bez możliwości wyboru

 

Zmienia to ostatnia rekomendacja Narodowego Banku Polskiego sprzed kilku miesięcy. Banki oraz organizacje płatnicze będą musiały dawać Klientom możliwość niekorzystania z funkcji zbliżeniowych lub jeżeli nie jest to możliwe - wydawać karty bez modułu zbliżeniowego.

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
~ID Block

Każdy powinien mieć możliwość wyboru między klasyczną kartą płatniczą a kartą zbliżeniową - cieszymy się, że wchodzi to w życie! Oznacza to mniej przypadków zeskanowania danych, a co za tym idzie - nielegalnych transakcji.   Odpowiedź