Pożyczki jak Provident i Bocian

Pożyczki jak Provident i Bocian

Provident i Bocian Pożyczki to bardzo popularne firmy pożyczkowe. W naszym rankingu sprawdzisz propozycje pożyczek podobnych do ofert Providenta i Bociana.

author
Dominika Byczek
01 września 2022

Pożyczki jak Provident i Bocian - ranking

Spis treści:

 1. Pożyczki jak Provident i Bocian - ranking
 2. Bocian Pożyczki i Provident - skąd popularność tych firm pożyczkowych?
 3. Pożyczki podobne do Providenta - rodzaje
 4. Pożyczki udzielane w domu Klienta
 5. Pożyczki jak Provident z wypłatą na konto bankowe
 6. Podsumowanie
Zwiń spis treści

Bocian Pożyczki i Provident - skąd popularność tych firm pożyczkowych?

Bocian Pożyczki oraz Provident to firmy, które zakorzeniły się już w świadomości Polaków. Wydaje nam się, że istnieją niemalże od zawsze, a ich hasła reklamowe znają wszyscy. Któż z nas nie słyszał kiedyś zdania “Potrzebujesz siana, zadzwoń do Bociana” albo krótkiej piosenki “Mam plan, wykonam go sam“? To tymi hasłami Bocian i Provident zachowały się w naszej pamięci na zawsze.

Popularność tych firm wynika też z przekonania, że są to firmy polskie. Provident wydaje nam się polski zapewne dlatego, że jest obecny na rynku pożyczkowym już od dawna. Tak naprawdę jednak siedziba spółki-matki – Provident Financial, mieści się w Wielkiej Brytanii. Spółka Provident Polska działa natomiast od 1997 roku i rzeczywiście świadczy usługi finansowe na terenie naszego kraju. Siedziba spółki mieści się w Warszawie.

Bocian Pożyczki natomiast może pochwalić się w 100% polskim kapitałem. Nazwa firmy również wielu osobom kojarzy się pozytywnie. Przyjazny bocian widniejący na stronie internetowej pożyczkodawcy zachęca do zainteresowania się ofertą. Firma słynie z przejrzystości umów oraz wysokiego standardu obsługi.

Pożyczki podobne do Providenta i Bocian Pożyczki

Z biegiem lat firm pożyczkowych takich jak Provident czy Bocian powstało wiele. Wszystkie wpisane są do Rejestru Instytucji Pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego, dlatego korzystanie z nich jest w pełni bezpieczne. Firmy podobne do Providenta i Bociana to na przykład:

 • SuperGrosz,
 • Smartney,
 • Kasa Stefczyka,
 • Aasa,
 • TAKTO Finanse,
 • Wonga,
 • KredytOK.

Swego czasu popularna była również firma Profi Credit, lecz niestety zakończyła już działalność w naszym kraju. Wiele firm pożyczkowych w Polsce udziela pożyczek w domu Klienta, ale bardzo często umowę pożyczki można zawrzeć zdalnie – podpisując ją przez Internet. Taką możliwość oferują właśnie firmy z naszego rankingu.

Pożyczki podobne do Providenta - rodzaje

Provident to firma pożyczkowa, która udziela pożyczek pozabankowych kilku typów. Można wyróżnić wśród nich głównie:

 • pożyczki chwilówki – pożyczki te udzielane są na bardzo krótki czas, z reguły na 30 lub maksymalnie 60 dni, spłata zobowiązania następuje zawsze w jednej transzy, podobne oferty znajdziesz w rankingu najlepszych chwilówek,
 • pożyczki długoterminowe na raty, które spłacać można nawet przez 10 lat, dobierając sobie wysokość raty dogodną w odniesieniu do naszego budżetu, by miesięczna rata nie była zbyt dużym obciążeniem,
 • pożyczki na telefon – czyli oferty, w których firmy udzielają pożyczek podczas połączenia telefonicznego, bez wychodzenia z domu, takie oferty zebraliśmy w rankingu pożyczek na telefon,
 • pożyczki udzielane w domu Klienta, czyli z obsługą domową lub z podpisaniem umowy pożyczki w domu z przedstawicielem firmy pożyczkowej,
 • pożyczki na czek GIRO, czyli pożyczki internetowe wypłacane na poczcie w okienku, a nie na rachunek bankowy, tego typu oferty zebraliśmy w rankingu najlepszych pożyczek na czek GIRO.

Pożyczki udzielane w domu Klienta

Pożyczki w domu Klienta to produkty, w których pieniądze wypłacane są w gotówce. Doradcy Klienta odwiedzają go wtedy w domu i przynoszą pieniądze w odliczonej kwocie pożyczki. Dlatego tak wielu osobom przedstawiciel firmy pożyczkowej kojarzy się bardzo dobrze. Jeżeli jesteśmy w trudnej sytuacji i dzięki pożyczce domowej wyjdziemy na prostą, widok przedstawiciela firmy może przynieść nam wielką ulgę.

Wiele osób obawia się, że pożyczka domowa to ogrom formalności dopełnianych na miejscu, czyli w domu Klienta. Prawda jest jednak inna. Umowa pożyczki zawierana jest przez Internet. Wizyta przedstawiciela firmy trwa nie więcej niż 15 minut i polega jedynie na przekazaniu pieniędzy.

Pożyczki domowe podobne do Providenta

Nie da się ukryć, że Provident jest jedną z najpopularniejszych firm pożyczkowych udzielających pożyczek domowych. Pożyczki typu Provident działają z reguły na innych zasadach – pieniądze wypłacane są na konto bankowe, a nie w gotówce do ręki. Stąd właśnie niesłabnąca popularność Providenta – w pożyczkach z obsługą domową nie ma sobie równych.

W podobny sposób obsługę domową świadczy również opisywana już firma pożyczkowa Bocian Pożyczki. W tej firmie również doradca Klienta spotyka się z nim w jego domu w celu przekazania gotówki. Termin spotkania jest oczywiście umawiany wcześniej. Sama wizyta trwa nie więcej jak 15 minut.

Trzeba jednak jasno powiedzieć, że pożyczki domowe są obecnie w Polsce rzadkością, choć są idealne dla osób nieposiadających konta bankowego. Wymienione powyżej firmy są tak naprawdę jedynymi, w których pożyczka udzielana jest tak naprawdę w warunkach domowych. Przez internet wypełniane są jedynie podstawowe formalności. Pozostałe firmy oferują natomiast bardzo wygodną wypłatę na konto lub na czek GIRO.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez zadluzenia.com (@zadluzenia_com)

Pożyczki jak Provident z wypłatą na konto bankowe

Wygodne pożyczki internetowe oferują najczęściej wypłatę kwoty pożyczki na konto Klienta. Możemy oczywiście podpisać umowę pożyczki online. Przy pożyczce online pieniądze otrzymasz maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego. Czas ten może jednak skrócić się do nawet 15 minut – wszystko zależy od tego, czy posiadasz konto bankowe w tym samym banku, co pożyczkodawca. Jeżeli tak, przelew będzie na Twoim koncie niemalże natychmiastowo.

Jaki może być całkowity koszt pożyczki internetowej?

Na całkowity koszt pożyczki wpływa głównie rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli wskaźnik, który informuje nas o wszelkich dopłatach do pożyczanej kwoty (prowizji, ubezpieczeniach, opłatach nakładanych przez pożyczkodawcę). Koszt pożyczki zależy jest oczywiście od tego, na jaką kwotę pożyczki się zdecydujemy. Z reguły im wyższa kwota pożyczki, tym wyższy jej koszt. Wiele firm udziela pożyczek darmowych, czyli takich, w których oddajemy dokładnie tyle, ile pożyczamy.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Provident jest lepszą opcją, jeżeli zależy nam na wysokiej kwocie pożyczki, ponieważ oferuje nawet 20 000 zł. W firmie Bocian maksymalna kwota to jedynie 5000 zł, ale jeżeli wystarczy nam tyle pieniędzy, to na pewno zadowoli nas profesjonalna obsługa firmy.

Pożyczek w domu udzielają firmy Provident oraz Bocian. Pozostałe firmy pożyczkowe udzielają pożyczek z wypłatą na konto lub przez czek GIRO realizowany w gotówce na poczcie.

Firmą pożyczkową podobną do Providenta jest Bocian – obie firmy oferują obsługę domową. Jeżeli chodzi natomiast o udzielanie chwilówek przez Internet, to podobną do Providenta firmą jest Wonga, w której możemy pożyczyć nawet 20 000 zł, czyli dokładnie tyle samo, ile w Providencie.

Tak, Provident to firma pozabankowa, tak samo jak Wonga, Aasa, TAKTO Finanse czy nowość na rynku – Rupi.

Tak, Bocian udziela również pożyczek przez Internet. Maksymalna kwota pożyczki w firmie Bocian to 5000 zł.

Podsumowanie

 1. Firmy Provident i Bocian udzielają w Polsce pożyczek pozabankowych.
 2. Obie te firmy świadczą usługi pożyczek z obsługą domową.
 3. W ofercie firm Bocian i Provident są także pożyczki online.
 4. Na rynku jest jeszcze wiele innych firm pożyczkowych, które udzielają pożyczek przez Internet.
 5. Najpopularniejsze firmy pożyczkowe oprócz Providenta i Bociana to Wonga, Smartney, Aasa, TAKTO Finanse, SuperGrosz oraz KredytOK.
 6. Żadna firma poza Providentem i Bocianem nie świadczy obsługi domowej pożyczek.
 7. Jeżeli jesteśmy zainteresowani obsługą domową, możemy skorzystać z pożyczek w domu Klienta.
 8. Wszystkie oferty z naszego rankingu są dostępne w 100% online.
author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Profi Credit w Szczytnie

Drugą największą firmą pożyczkową w Polsce jest Profi Credit. Firma udziela pożyczek na kwotę nawet 25 000 złotych. Poniższe dane dotyczą placówki w Szczytnie.

author
Dominika Byczek
06 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Długi alimentacyjne przekroczyły 11 mld zł

Według danych BIK na przestrzeni lutego i października 2017 roku liczba dłużników alimentacyjnych wzrosła o prawie 14 000. Po zaostrzeniu przepisów w prawie alimentacyjnym, listopad i grudzień zeszłego roku dały nadzieje na to, że liczba dłużników zacznie maleć. Okazało się jednak inaczej. 

author
Patryk Byczek
27 marca 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kasa Stefczyka Jelenia Góra

Kasa Stefczyka jest największą w naszym kraju kasą oszczędnościową-kredytową. W całej Polsce instytucja świadczy usługi blisko 1 mln Klientów. Sprawdź placówkę Kasy Stefczyka w Jeleniej Górze – adres, numer telefonu, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Patryk Byczek
20 października 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Pożyczki bez zaświadczeń Legionowo

Potrzebujesz gotówki, w związku z czym rozglądasz się za pożyczką bez zaświadczeń? W naszym zestawieniu znajdziesz najlepsze propozycje pożyczkodawców, którzy kierują swoją ofertę do osób mieszkających w Legionowie.

author
Patryk Byczek
22 sierpnia 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

500 000 zł do wygrania w Banku BGŻ

 

author
Patryk Byczek
28 listopada 2013
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kasa Stefczyka Sulejówek

Kasa Stefczyka jest największą w naszym kraju kasą oszczędnościową-kredytową. W całej Polsce instytucja świadczy usługi blisko 1 mln Klientów. Sprawdź placówkę Kasy Stefczyka w Sulejówku – adres, numer telefonu, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Patryk Byczek
30 października 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj