Najlepsze banki według Internautów

Najlepsze banki według Internautów

autor wpisu
Maciej_Stanko
18 stycznia 2014
Już po raz trzeci portal Wirtualna Polska wraz z firmą badawczą Expandi, przygotował ranking „Najlepszych banków według internautów”.

W rankingu znalazło się 19 banków. Z powodu małej liczy opinii, nie znalazł się w nim Kredyt Bank (obecnie BZ WBK) oraz BOŚ (Bank Ochrony Środowiska).

Ranking bazuje na 183 465 opiniach internautów o bankach, zamieszczonych w sieci w roku 2013.

Oto pełne zestawienie:

1. Alior Sync

Najlepszy Bank w rankingu. Chwalony jest przede wszystkim za cashback przy dokonywaniu zakupów w Internecie oraz obsługę Klienta. Klienci narzekali natomiast na bankowość internetową oraz bezpieczeństwo kart bezstykowych.

2. Deustche Bank

Jeden z nielicznych banków w zestawieniu, który miał więcej opinii pozytywnych niż negatywnych. Deustche Bank kusi Klientów przede wszystkim korzystną ofertą kredytową (zarówno kredyty gotówkowe jak i hipoteczne). Negatywne opinie dotyczyły m.in. poziomu bankowości elektronicznej.

3. Bank Pocztowy

Wysokie miejsce w zestawieniu to zasługa przede wszystkim bardzo dobrej oferty kredytowej. Gorzej internauci wypowiadali się o obsłudze i bankowości elektronicznej.

4. Bank BGŻ

Najlepsze opinie internautów zebrało Konto z Premią, oferujące moneyback w kwocie  1% wynagrodzenia wpływającego na konto. Krytyka Banku BGŻ dotyczyła głównie fuzji z BNP Paribas Bank oraz zmian w cashbacku.

5. Eurobank

Bank zebrał pozytywne komentarze głównie za sprawą kredytu hipotecznego, ofert kart oraz bankowości mobilnej. Gorzej wypada windykacja banku oraz obsługa.

6. Bank Millennium

Bank chwalony jest za ofertę kont osobistych, zwłaszcza tych z cashbackiem. Negatywne oceny dotyczą wizerunku Banku, obsługi oraz kredytów hipotecznych zaciągniętych we frankach.

7. Multibank (obecnie mBank)

Internauci docenili bankowość internetową oraz ofertę kredytową. In minus ocenili natomiast połączenie z mBankiem oraz kredyty hipoteczne zaciągnięte we frankach.

8. Citi Handlowy

Pozytywne opinie dotyczyły oferty kart kredytowych. Internauci krytykowali natomiast planowane zwolnienia grupowe oraz podniesienie opłat za konta.

9. Alior Bank

Bank zbiera pochwały za ofertę kredytową oraz konta osobiste. Gorzej prezentuje się obsługa banku. Negatywne opinie spowodowane były także zmianą liczenia zysku z bancassurance.

10. ING Bank Śląski

Internauci docenili ofertę kont oraz bankowość mobilną. Krytykowali natomiast liczne awarie, zmiany w tabeli opłat i prowizji oraz problemy z kartą debetową.

11. BZ WBK

Najlepsze opinie zebrało Konte Godne Polecenia ze sporym cashbackiem. Negatywne komentarze spowodowane były przez zmiany w opłatach oraz awarie.

12. Credit Agricole

Bank zapunktował głównie z powodu wysokiej bezawaryjności. Gorzej oceniona została obsługa, oferta kart kredytowych oraz kredytów.

13. Bank BPH

W poprzednim zestawieniu bank zajął ostatnie miejsce. Awans nie wynika z lepszych ocen, lecz z jeszcze gorszych opinii dotyczących konkurencji. BPH krytykowany jest za ofertę kredytową oraz długi czas rozpatrywania wniosków.

14. Bank Pekao S.A.

Negatywne opinie dotyczą wysokich opłat, częstych awarii oraz słabego poziomu obsługi. Internauci chwalą natomiast bankowość mobilną, w tym usługę PeoPay.

15. Inteligo

Zeszłoroczny lider zestawienia. Co spowodowało tak gigantyczny spadek ? Bank zebrał cęgi za brak nowości w ofercie, bankowość elektroniczną oraz liczne awarie. Właściciel marki czyli PKO BP inwestuje teraz w rozwój IKO. Inteligo zepchnięte zostało na boczny tor.

16. Getin Bank

Najwięcej negatywnych komentarzy wśród wszystkich banków. Dotyczą głównie wizerunku banku, oferty kredytów hipotecznych. In plus wypada ofert kont z cashbackiem.

17. Raiffeisen Polbank

Internauci krytykowali m.in. obsługę, wizerunek banku oraz konta.

18. mBank

Najczęściej komentowany bank w polskim Internecie. Co z tego, skoro we wszystkich kategoriach zbiera więcej negatywnych opinii. mBank słabo wypada jeżeli chodzi o obsługę, bankowość internetową (przymus przejścia na nową wersję serwisu), liczne awarie oraz podnoszenie opłat.

19. PKO BP

Największy polski Bank zajmuje ostatnie miejsce w rankingu. Internauci najbardziej skarżyli się na oprocentowanie lokat, obsługę oraz wizerunek banku. pozytywne komentarze dotyczyły bankowości mobilnej IKO.

A jak wyglądają Wasze prywatne rankingi banków ?

Źródło: Wirtualna Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Els
Els
2014-03-06 21:31:34

Ostatnio pojawił się nowy raport banki w sieci, można się przekonać o których bankach mówi się przychylnie, a o których nie. Cały raport do ściągnięcia na stronie bankiwsieci.

grrofkro
grrofkro
2014-01-24 22:11:49

od zawsze miałem konto w mbanku - darmowe, internetowe, same korzyści. teraz mbank to kicha: żenujące opłaty za kartę, kredyty z gigantycznym oprocentowaniem, przymus przechodzenia do nowej odsłony serwisu - porażka.. przeszedłem do całkowicie bezpłatnego alior sync - wygląd bankowości internetowej jest słaby, ale co z tego - konto darmowe, cashback też jest; a mbank trzeba bojkotować

intel
intel
2014-01-21 21:50:38

Nordea i długo, długo nic

kloss88
kloss88
2014-01-20 21:42:01

a ja nie narzekam na PKO BP, oferta mocno zmieniła się w przeciągu ostatnich 10 lat, inwestują w nowe technologie. jedyny minus - pracownicy..... masakra, większość wychodzi z relacji klient-petent

007
007
2014-01-18 18:13:33

Moje typy: 1. Alior Sync - darmowe konto i cashabck. bankowość internetowa kompletnie do mnie nie przemawia ale póki co nie ma lepszego banku 2. BGŻ - klasyczny bank z oddziałami, konto z premią rządzi, szkoda, że bnp po przejęciu zapewne utnie ten 1% 3. Alior - dobra oferta kredytowa: konsolidacja i gotówka mbank spadł z mojego podium - opłata za kartę 4 zł to przegięcie, nie dają nic w zamian !!

Podobne artykuły

Cofanie licznika – jaka kara?
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
03 sierpnia 2018

Cofanie licznika – jaka kara?

Zasiłek wyrównawczy
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
09 lutego 2019

Zasiłek wyrównawczy

Pożyczka przez Internet na konto
Pożyczki
author
Dominika Sobieraj
06 października 2022

Pożyczka przez Internet na konto

PKO BP zaprasza na 9. edycję Biegu Tropem Wilczym
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 sierpnia 2021

PKO BP zaprasza na 9. edycję Biegu Tropem Wilczym

Ile kosztuje rejestracja samochodu z Francji?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
06 grudnia 2020

Ile kosztuje rejestracja samochodu z Francji?

Porównaj