Serwis Wirtualna Polska przeprowadził sondaż, w którym zapytał Polaków o to, czy program 500+ rzeczywiście zachęca nas do posiadania większej ilości dzieci? Jak pokazały wyniki, 61% ankietowanych odpowiedziało twierdząco.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 06.12.2017
Udostępnij:

O programie Rodzina 500+ mówi się różnie – jedni krytykują go mówiąc, że to rozdawnictwo pieniędzy, a drudzy, że wreszcie państwo wspomaga rodziny. Z inicjatywy miesięcznie korzystają miliony Polaków. Jak wypowiadają się na temat rządowego programu?

Sondaż serwisu pokazał, że większość, bo 68% Polaków, uważa, że pieniądze z 500+ zdecydowanie pozytywnie wpływają na sytuację polskich rodzin. Natomiast 14% badanych jest innego zdania, a 18% respondentów nie potrafi tego ocenić.

Źródło danych i opracowanie: opinie.wp.pl

Czy dzięki 500+ rodzi się więcej dzieci ?

Według danych GUS, po raz pierwszy od wielu lat, w 2017 roku liczba urodzeń przekroczy 400 tysięcy. Ankietowani na pytanie: “czy Twoim zdaniem program 500+ zachęca Polaków do posiadania większej liczby dzieci?” w 61% odpowiedzieli pozytywnie. 22% zaprzeczyło, zaś 17% respondentów po prostu nie miało zdania.

Źródło danych i opracowanie: opinie.wp.pl

Na co przeznaczamy 500+ ?

Zgodnie z zebranymi danymi przez Wirtualną Polskę, Polacy nie marnotrawią środków z rządoweo programu. Według sondażu 53% pieniędzy trafia na edukację dziecka, 50% na ubrania, na żywność 36%, a na oszczędności 18% wszystkich środków.

Źródło danych i opracowanie: opinie.wp.pl

Sprawdź 10 rzeczy, na które Polacy wydają 500+:  https://www.zadluzenia.com/artykul/10-rzeczy-na-ktore-wydajemy-pieniadze-z-500/

Więcej o badaniu

Badanie zostało przeprowadzone dla Wirtualnej Polski metodą CAWI, na panelu Ariadna w dniach pod koniec listopada 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1045). Kwoty zostały dobrane według reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. 

Komentarze