zadluzenia.com
zamknij

500+ zwiększy zdolność przy Mieszkaniu Plus ?

Wiceprezes BGK Nieruchomości Włodzimierz Stasiak stwierdził, że Czy 500 plus stanowi stały dochód rodziny? Jak mówi wiceprezes BGK, Włodzimierz Stasiak, tak. Jego zdaniem powinien on być uwzględniony także przy ocenie zdolności kredytowej.

 

- Planujemy włączyć 500 plus do oceny zdolności czynszowej najemców mieszkań realizowanych w ramach pilotażu Mieszkania Plus - poinformował PAP wiceprezes BGK Nieruchomości Włodzimierz Stasiak. Co więcej, podkreślił, że jego zdaniem 500 plus "to stały strumień dochodu, który powinien być uwzględniany także przy ocenie zdolności kredytowej, np. przy zakupie mieszkania."

 

Aktualnie, 500 plus nie jest wliczane do dochodu rodziny i nie ma wpływu na dostęp do świadczeń socjalnych. Podobnie też jest w przypadku kredytu - nie wzmacnia pozycji kredytowej.

 

Więcej o programie

 

Z programu “Mieszkanie Plus” w pierwszej kolejności mają skorzystać rodziny wielodzietne, a także te o niskich dochodach. Mimo to o przydział mieszkania będzie się mógł starać każdy.Program ma zastąpić dotychczasowe "Mieszkania dla Młodych". Z rządowych dopłat wkładu własnego Polacy ostatni raz będą mogli skorzystać na początku 2018 r.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY