Od września nowy bank w Polsce

Od września nowy bank w Polsce

author
Aneta Jankowska
01 września 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Kategoria
Od początku września rusza EnveloBank, który będzie miał system bankowości internetowej napisany w technologii RWD, jak i aplikację mobilną. To nowa marka Banku Pocztowego. 

Przedstawiciele Banku Pocztowego zapowiadają, że prace nad nową platformą zmierzają ku końcowi. W ostatnim czasie w serwisach takich jak Facebook czy Instagram, mogliśmy śledzić kampanię promującą EnveloBank. „Finanse w porządku” to hasło przewodnie nowej marki, której targetem są trzy grupy: młodzi, zapracowani i osoby niezależne finansowo.

Podstawowa oferta EnveloBanku

Podstawowym rachunkiem w ofercie banku będzie bezpłatne EnveloKonto. Do ROR-u będzie wydawana karta debetowa Visa, przy opłacie miesięcznej w wysokości 5 zł (to opłata warunkowa). Chcąc jej uniknąć, należy wykonać minimum jedną transakcję miesięcznie i zasilić rachunek kwotą równą lub wyższą niż 1000 zł. Przelewy internetowe będą darmowe, natomiast zlecenia realizowane przez system przelewów natychmiastowych będą kosztować 5 zł. Ciekawe, że w aplikacji mobilnej cena przelewu natychmiastowego kosztuje o połowę mniej, czyli 2,50 zł. Wypłaty z bankomatów krajowych mają być darmowe, zaś na bankomaty zagraniczne będzie można wykupić abonament w wysokości 5 zł.

Bankowość internetowa

RWD (z ang. Responsive Web Design) to technologia, w której został napisany system bankowości internetowej banku. Dzięki zastosowaniu RWD strona automatycznie dostosuje się do ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlany. Obsługa bankowości w sieci nie będzie sprawiać problemu na dużym ekranie komputera, na smartfonie lub tablecie. 
 
Co więcej, system bankowości internetowej jest czytelny i intuicyjny. Po zalogowaniu się do banku klient ujrzy podgląd pulpitu, który jest podzielony na charakterystyczne dla systemów RWD kafelki. Użytkownik będzie miał łatwy dostęp do podglądu aktualnego salda, narzędzi do wykonywania szybkich przelewów, kilku ostatnich transakcji, podglądu oszczędności, kalendarium czy boksu kierującego do programu „EnveloBonus za e-zakupy”.

Ciekawą funkcją będzie kalendarz oraz moduł faktur. Dzięki kalendarzowi będzie można eksportować wydarzenia do Kalendarza Google, a moduł zapewni klientom wgrywanie faktury do systemu bankowości internetowej. 

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna EnveloBanku została przygotowana na systemy Android i iOS. Pulpit będzie zawierał podstawowe skróty i widżet ukazujący klientom stan konta (procentowo lub kwotowo). W aplikacji znajdziemy wszystkie istotne opcje z bankowości internetowej. Operacje mają być potwierdzane kodem PIN (bez biometrii). Przedstawiciele zapowiadają, że dla mobilnych klientów pojawią się specjalne bonusy – lokata 1M na 2,5% (bez kwoty maksymalnej), a także przelewy ekspresowe za 2,50 zł. Bank poinformował również, że w planach ma wprowadzenie Blika, jednak nastąpi to dopiero na początku II kwartału przyszłego roku. 

Program moneyback

EnveloBank razem z Pocztą Polską ma wprowadzić program moneyback dla osób, które korzystają z usług krajowego operatora. W ramach „EnveloBonus za e-zakupy” klient będzie mógł odzyskać 2 zł od każdej przesyłki rejestrowanej, która została nadana pocztą. Po wykonaniu zakupów internetowych trzeba będzie podać w systemie bankowości internetowej numer przesyłki. Później bank dokona zwrotu 2 zł na rachunek klienta. Dzięki temu, użytkownik będzi mógł odzyskać do 200 zł rocznie. 

Co pojawi się w przyszłości ?

W niedalekim czasie mają pojawić się inne oferty banku. Mowa tu o ofercie lokat oraz kont oszczędnościowych. Niedługo zawita również usługa do konta oszczędnościowego typu saver, w którym będzie można zdefiniować kilka sposobów regularnego oszczędzania, np. oszczędzanie na końcówkach. Później pojawi się także karta automatycznie wybierająca walutę podczas transakcji, konta walutowe i kantor. Opcja zaciągania kredytów przez Internet będzie niedostępna. Podobnie jak karta kredytowa, biometria, karty HCE czy Android Pay.

Z dodatkowych informacji wynika, że dla klientów zostanie zorganizowany konkurs, w którym nagrodą będzie dzień spędzony z jednym z blogerów. Co więcej, w ramach edycji limitowanej bank wyda 10000 kart z unikatowym wizerunkiem.

author
Aneta Jankowska
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Rozwój komunikacji firmowej na odległość w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski poinformował w najnowszym komunikacie o umożliwieniu Klientom korporacyjnym korzystania z wideorozmów. Wprowadzony, dodatkowy sposób kontaktu Klienta z Doradcą bankowym ma na celu usprawnić wzajemną komunikację na linii Bank-Klient.

author
Patryk Byczek
21 maja 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Obornikach

PKO BP jest największym bankiem w Polsce. Sprawdź placówki i oddziały w Obornikach – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
08 września 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Łódzka policja złapała kobietę, która użyła cudzej karty 111 razy

Łódzka policja poinformowała w ostatnim czasie o złapaniu 45-letniej kobiety, która przyznała się do dokonania 111 transakcji kradzioną kartą płatniczą. Zatrzymana nie była w stanie sama stwierdzić, ile razy zapłaciła skradzioną kartą. Z konta poszkodowanej zniknęło w efekcie ponad 2 tysiące złotych.

author
Alicja Hirsekorn
06 grudnia 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Banki Spółdzielcze z nowymi prezesami

Podczas dziesiątego posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego, które odbyło się 12 marca 2019 roku, Komisja wyraziła zgodę na powołanie pięciu nowych prezesów Banków Spółdzielczych.

author
Patryk Byczek
13 marca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Mieszkasz-Decydujesz – nowy rządowy program

Mieszkasz-Decydujesz to jeden z programów z tzw. „piątki Morawieckiego”:

author
Dominika Byczek
07 września 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Alior Bank w Plewiskach

Alior Bank to jeden z największych banków detalicznych w kraju. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Plewiskach – dowiedz się, jakie są godziny otwarcia, dane kontaktowe i opinie.

author
Aleksandra Gościnna
21 lipca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj