Od września nowy bank w Polsce

Od września nowy bank w Polsce

author
01 września 2017
Od początku września rusza EnveloBank, który będzie miał system bankowości internetowej napisany w technologii RWD, jak i aplikację mobilną. To nowa marka Banku Pocztowego. 

Przedstawiciele Banku Pocztowego zapowiadają, że prace nad nową platformą zmierzają ku końcowi. W ostatnim czasie w serwisach takich jak Facebook czy Instagram, mogliśmy śledzić kampanię promującą EnveloBank. „Finanse w porządku” to hasło przewodnie nowej marki, której targetem są trzy grupy: młodzi, zapracowani i osoby niezależne finansowo.

Podstawowa oferta EnveloBanku

Podstawowym rachunkiem w ofercie banku będzie bezpłatne EnveloKonto. Do ROR-u będzie wydawana karta debetowa Visa, przy opłacie miesięcznej w wysokości 5 zł (to opłata warunkowa). Chcąc jej uniknąć, należy wykonać minimum jedną transakcję miesięcznie i zasilić rachunek kwotą równą lub wyższą niż 1000 zł. Przelewy internetowe będą darmowe, natomiast zlecenia realizowane przez system przelewów natychmiastowych będą kosztować 5 zł. Ciekawe, że w aplikacji mobilnej cena przelewu natychmiastowego kosztuje o połowę mniej, czyli 2,50 zł. Wypłaty z bankomatów krajowych mają być darmowe, zaś na bankomaty zagraniczne będzie można wykupić abonament w wysokości 5 zł.

Bankowość internetowa

RWD (z ang. Responsive Web Design) to technologia, w której został napisany system bankowości internetowej banku. Dzięki zastosowaniu RWD strona automatycznie dostosuje się do ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlany. Obsługa bankowości w sieci nie będzie sprawiać problemu na dużym ekranie komputera, na smartfonie lub tablecie. 
 
Co więcej, system bankowości internetowej jest czytelny i intuicyjny. Po zalogowaniu się do banku klient ujrzy podgląd pulpitu, który jest podzielony na charakterystyczne dla systemów RWD kafelki. Użytkownik będzie miał łatwy dostęp do podglądu aktualnego salda, narzędzi do wykonywania szybkich przelewów, kilku ostatnich transakcji, podglądu oszczędności, kalendarium czy boksu kierującego do programu „EnveloBonus za e-zakupy”.

Ciekawą funkcją będzie kalendarz oraz moduł faktur. Dzięki kalendarzowi będzie można eksportować wydarzenia do Kalendarza Google, a moduł zapewni klientom wgrywanie faktury do systemu bankowości internetowej. 

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna EnveloBanku została przygotowana na systemy Android i iOS. Pulpit będzie zawierał podstawowe skróty i widżet ukazujący klientom stan konta (procentowo lub kwotowo). W aplikacji znajdziemy wszystkie istotne opcje z bankowości internetowej. Operacje mają być potwierdzane kodem PIN (bez biometrii). Przedstawiciele zapowiadają, że dla mobilnych klientów pojawią się specjalne bonusy – lokata 1M na 2,5% (bez kwoty maksymalnej), a także przelewy ekspresowe za 2,50 zł. Bank poinformował również, że w planach ma wprowadzenie Blika, jednak nastąpi to dopiero na początku II kwartału przyszłego roku. 

Program moneyback

EnveloBank razem z Pocztą Polską ma wprowadzić program moneyback dla osób, które korzystają z usług krajowego operatora. W ramach „EnveloBonus za e-zakupy” klient będzie mógł odzyskać 2 zł od każdej przesyłki rejestrowanej, która została nadana pocztą. Po wykonaniu zakupów internetowych trzeba będzie podać w systemie bankowości internetowej numer przesyłki. Później bank dokona zwrotu 2 zł na rachunek klienta. Dzięki temu, użytkownik będzi mógł odzyskać do 200 zł rocznie. 

Co pojawi się w przyszłości ?

W niedalekim czasie mają pojawić się inne oferty banku. Mowa tu o ofercie lokat oraz kont oszczędnościowych. Niedługo zawita również usługa do konta oszczędnościowego typu saver, w którym będzie można zdefiniować kilka sposobów regularnego oszczędzania, np. oszczędzanie na końcówkach. Później pojawi się także karta automatycznie wybierająca walutę podczas transakcji, konta walutowe i kantor. Opcja zaciągania kredytów przez Internet będzie niedostępna. Podobnie jak karta kredytowa, biometria, karty HCE czy Android Pay.

Z dodatkowych informacji wynika, że dla klientów zostanie zorganizowany konkurs, w którym nagrodą będzie dzień spędzony z jednym z blogerów. Co więcej, w ramach edycji limitowanej bank wyda 10000 kart z unikatowym wizerunkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Cztery nagrody dla Banki Millennium w rankingu Gwiazdy Bankowości
Bez kategorii
author
24 czerwca 2020

Cztery nagrody dla Banki Millennium w rankingu Gwiazdy Bankowości

Kredyt online w Alior Banku
Pod Lupą
author
10 marca 2016

Kredyt online w Alior Banku

Alior Bank już z API
Bez kategorii
author
19 czerwca 2019

Alior Bank już z API

Ile komornik może zająć z renty w 2020?
Bez kategorii
author
02 grudnia 2019

Ile komornik może zająć z renty w 2020?

Zmiany zasad kredytowania branży górniczej w mBanku
Bez kategorii
author
30 marca 2019

Zmiany zasad kredytowania branży górniczej w mBanku

Popyt na kredyty mieszkaniowe na koniec 2019 roku
Bez kategorii
author
15 stycznia 2020

Popyt na kredyty mieszkaniowe na koniec 2019 roku