Profi Credit – opinie

Profi Credit – opinie

Profi Credit to jedna z najpopularniejszych pożyczek ratalnych w Polsce. Klienci mogą otrzymać nawet 25 000 zł na dowolny cel przy minimum formalności. Pożyczka dostępna jest w całości przez Internet. Sprawdzamy ofertę Profi Credit, warunki otrzymania oraz opinie Klientów.

author
Dominika Byczek
02 marca 2023

Profi Credit - najważniejsze informacje

Profi Credit to instytucja finansowa oferująca pożyczki dla klientów indywidualnych oraz firm. Firma działa w kilkunastu krajach, w tym w Polsce, Czechach i Rumunii. Oferta pożyczkowa obejmuje zarówno pożyczki krótkoterminowe, jak i długoterminowe, zabezpieczone i niezabezpieczone. Profi Credit jest znana z elastycznych warunków kredytowych, szybkiego procesu decyzyjnego i przyjaznej obsługi klienta. Wymagania dla potencjalnych kredytobiorców są stosunkowo niskie, a czas spłaty kredytu można dostosować do indywidualnych potrzeb. Profi Credit oferuje także usługi ubezpieczeniowe i doradztwo finansowe. Firma udziela pożyczek ratalnych do maksymalnie 25 000 zł a spłata pożyczki może być rozłożona nawet na 36 miesięcy.

Dane o firmie

Profi Credit Polska S.A. 
ul. Browarna 2, 43-300 Bielsko-Biała
Kapitał akcyjny: 793 951 000 PLN

KRS: 0000518190
NIP:  5472151080
REGON: 243624011

 

numer telefonu: +48 801 700 999
e-mail: [email protected]
strona: https://proficredit.pl/
firma działa w dniach: poniedziałek-piątek: 7:00 – 19:00

Profi Credit - dlaczego warto?

Profi Credit to pewna firma, działająca od wielu lat na polskim rynku pozabankowym. Klienci doceniają fakt, że pożyczkę można wziąć zarówno online, jak i przez telefon. Oferta Profi Credit jest bardzo konkurencyjna.

Sprawdź zalety oferty wskazywane przez Klientów:

 • maksymalna kwota pożyczki to 25 000 zł,
 • okres spłaty to nawet 36 miesięcy,
 • maksymalny wiek pożyczkobiorcy to 75 lat,
 • podpisanie umowy pożyczki następuje zdalnie,
 • dobra oferta dla stałych Klientów.

Jak każda inna firma, również Profi Credit posiada grono niezadowolonych Klientów.

Sprawdź wady oferty wskazywane przez Klientów:

 • minimalny wiek pożyczkobiorcy to 25 lat,
 • Klienci firmowi mogą pożyczyć maksymalnie 12 000 zł,
 • brak pierwszej darmowej pożyczki

Profi Credit - dane podstawowe

Profi Credit Polska S.A. 
ul. Browarna 2,
43-300 Bielsko-Biała

w dni powszednie od 7:00 do 19:00

 

Profi Credit - najważniejsze informacje o pożyczce

Pożyczki pozabankowe w Profi Credit to standardowe pożyczki na dowód. Oznacza to, że do otrzymania pożyczki wystarczy najczęściej posiadać wyłącznie dowód osobisty – oczywiście ważny dowód osobisty. Profi Credit podaje, że jest firmą udzielającą pożyczek szybko i łatwo – to akurat prawda. Formalności ograniczone do minimum oraz naprawdę spora maksymalna kwota pożyczki to zalety firmy. Należy jednak pamiętać, że o uzyskaniu pożyczki decyduje przede wszystkim zdolność kredytowa Klienta oraz ostateczna decyzja pożyczkowa firmy.

Jeżeli chodzi o frazę „minimum formalności” to jest to nie jest to do końca prawda. Firma wymaga od Klienta dowód osobisty, kilka informacji finansowych oraz może być potrzebny wyciąg z konta czy zaświadczenie o zarobkach z firmy. Samo złożenie wniosku jest bardzo intuicyjne. Co ciekawe, zawnioskować o pożyczkę można również prze telefon.

Wypłata pożyczki następuje bardzo szybko. Jeżeli firma wyda Klientowi pozytywna decyzję pożyczkową, przelew pieniędzy jest realizowany natychmiast, a Klient może mieć pieniądze na swoim koncie nawet w 15 minut. Statystycznie więcej Klientów niż mniej jest zadowolonych z pożyczki w Profi Credit. Jeżeli chciałbyś poznać również inne oferty, sprawdź nasz ranking chwilówek.

Kto może otrzymać pożyczkę w Profi Credit?

Pożyczkę w Profi Credit otrzyma osoba, która:

 • ma 25-75 lat,
 • posiada ważny dowód osobisty,
 • posiada własne konto bankowe,
 • ma ważny dowód osobisty,
 • ma własny numer telefonu komórkowego.

Wymagania

Pożyczka w Profi Credit może wymagać zaświadczeń. Jeżeli szukasz ofert, w których nie będziesz musiał dostarczać dokumentów, sprawdź pożyczki bez zaświadczeń.

Aby wziąć pożyczkę w Profi Credit musimy posiadać:

– ważny dowód osobisty,
– własne konto w banku.

Te dwa elementy są podstawą podczas wnioskowania o pożyczkę. Bez nich nie powinniśmy nawet wnioskować o pożyczkę, ponieważ nie przejdziemy etapu wnioskowania. Bardzo ważny jest również wiek – Klientem Profi Credit może zostać osoba, która skończyła 25 lat i nie przekroczyła jeszcze 75 lat. Dodatkowym wymaganiem jest także posiadanie własnego numeru telefonu komórkowego oraz adresu e-mail. Ostateczna decyzja zależy oczywiście od naszej zdolności kredytowej oraz ostatecznej decyzji pożyczkowej Klienta. Sprawdź pożyczki dla zadłużonych.

Jak otrzymać pożyczkę w Profi Credit - krok po kroku

Aby otrzymać pożyczkę w Profi Credit należy:

 1. Wybrać kwotę pożyczki oraz wpisać swoje imię i numer telefonu komórkowego.
 2. Wypełnić wniosek pożyczkowy oraz wyrazić konieczne zgody.
 3. Wypełnić formularz dotyczący naszych finansów i zatrudnienia.
 4. Czekać na kontakt ze strony firmy pożyczkowej.

Kiedy otrzymam pieniądze z Profi Credit

Jeżeli otrzymamy pozytywną decyzję pożyczkową, Profi Credit wykona przelew na nasze konto jak najszybciej. Najczęściej jest tak, że pieniądze trafiają na rachunek Klienta tego samego dnia.

Jakie bazy weryfikuje Profi Credit?

Profi Credit sprawdza swoich Klientów w bazach dłużników. Firma, zanim udzieli finansowania, sprawdzi Klienta w BIK i Biurach Informacji Gospodarczej (BIG).

Firma weryfikuje zatem swoich klientów w bazach:

– BIK,
– BIG.

Oczywiście nie jest tak, że po weryfikacji i odnalezieniu informacji o nas w bazach firma od razu odrzuci nasz wniosek pożyczkowy. BIK przechowuje informacje na temat zobowiązań Klientów, a to nie jest argument do udzielenia negatywnej decyzji pożyczkowej. Jeżeli posiadamy inne zobowiązania i spłacamy je na czas, jest to dla nas korzystna sytuacja, ponieważ firma widzimy, że jesteśmy rzetelnym Klientem. Jeżeli jednak posiadamy negatywne wpisy w BIK to możemy się spodziewać odrzucenia naszego wniosku. Jeżeli zależy nam na tym, żeby firma nie sprawdzała nas w bazach dłużników, możemy skorzystać z pożyczek bez baz.

Ile kosztuje pożyczka w Profi Credit?

Jest to bardzo trudne pytanie, ponieważ firma nie posiada na swojej stronie interetowej kalkulatora pożyczkowego. Można jedynie wyczytać, że pożyczając 5000 zł należy oddać łącznie 9432 zł. Na dodatkowy koszt pożyczki składa się opłata przygotowawcza, prowizja pośrednika finansowego, prowizja pożyczkodawcy oraz odsetki.

Dane pochodzą z przykładu reprezentatywnego.

Co w przypadku braku spłaty?

Musimy pamiętać, że podpisując umowę z Profi Credit własnym podpisem świadczymy terminową spłatę zobowiązania. Biorąc pożyczkę musimy pamiętać, że mamy pewne obowiązki, które w zamian za otrzymanie pieniędzy musimy spełnić. Jeżeli nie będziemy spłacać pożyczki na czas musimy być świadomi odsetek karnych, windykacji a nawet sprawy w sądzie.

Zdarza się również, że dług klienta zostaje sprzedany firmie windykacyjnej, która sama dochodzi należności. Przyznanie pożyczki zależy od naszej zdolności i historii kredytowej – jeżeli będziemy spóźniali się ze spłatą pożyczki, możemy w przyszłości mieć problem z otrzymaniem kolejnej pożyczki. Jeżeli sąd zasądzi nam kordonika sądowego, w przyszłości będziemy musieli szukać ofert pożyczek z komornikiem.

Profi Credit - kontakt, infolinia

Infolinia Profi Credit jest dostępna w dni robocze w godzinach 7:00 – 19:00. Najlepiej dzwonić w godzinach południowych, ponieważ w tych godzinach dzwoni najmniej Klientów.

Aby skontaktować się z Profi Credit należy wybrać jedną z dwóch form kontaktu:

 • połączenie telefoniczne na numer: 801 700 999,
 • kontakt e-mail na adresprof: [email protected].

Profi Credit – logowanie

Aby zalogować się w Profi Credit, należy na stronie internetowej firmy przejść do okna „Strefa Klienta”.

Następnie musimy się zalogować lub zarejestrować podając swój PESEL a następnie hasło. 

Aby się zarejestrować należy najpierw podać PESEL a następnie e-mail, numer telefonu oraz hasło.

W jakich godzinach działa Profi Credit? 

Profi Credit działa w następujących godzinach:

w dni powszednie: 7:00 – 19:00
w weekendy: nieczynne

Jeżeli zależy nam na skorzystaniu z pożyczki w dzień, w który Profi Credit nie obsługuje swoich klientów, możemy skorzystać z pożyczek w weekend – dostępnych także w niedziele wolne od handlu.

Czy Profi Credit sprawdza BIK?

Oczywiście, że tak. Profi Credit, podobnie jak większość firm pożyczkowych, sprawdza swoich Klientów w BIK, ponieważ firma chce poznać historię kredytową Klienta, zanim udzieli mu finansowania. Jeżeli chcemy, aby pożyczkodawca nie sprawdzał nas w Biurze Informacji Kredytowej, musimy skorzystać z pożyczek bez BIK.

Pytania i odpowiedzi

Profi Credit sprawdza potencjalnego pożyczkobiorcę w BIK oraz BIG.

Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji Klienta. Najlepiej skontaktować się z infolinią firmy pod numerem 801 700 999.

Firma realizuje przelewy z konta w Banku Pekao.

W celu przedłużenia terminu spłaty pożyczki należy skontaktować się z firmą Profi Credit, ponieważ wszystko zależy od bieżącej sytuacji Klienta.

Aby spłacić pożyczkę w Profi Credit należy wykonać przelew na numer konta, który jest podany w umowie pożyczkowej podpisanej przez Klienta.

Pieniądze na konto Klienta mogą dotrzeć nawet w 15 minut, licząc od momentu wydania pozytywnej decyzji pożyczkowej. W newralgicznych sytuacjach wypłata pieniędzy może potrwać do dwóch dni.

Tak. O pożyczki pozabankowe w PRofi można wnioskować przez Internet lub przez telefon. Przyznanie pożyczki zależy oczywiście od oceny zdolności kredytowej.

Profi Credit Polska S.A. – przykład reprezentatywny

Przykład reprezentatywny pożyczki udzielanej w kanale tradycyjnym: Całkowita kwota pożyczki – 5 000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 59,11%. Oprocentowanie stałe w skali roku – 20,39%. Na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 4 432 zł składają się: opłata przy. – 340 zł, prowizja pośrednika – 250 zł, prowizja pożyczkodawcy – 1 411 zł, odsetki – 2 431 zł. Pożyczka jest rozłożona na 36 miesięcznych rat po 262 zł każda. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 9 432 zł. Stan na dzień 02.02.2023.

Przykład reprezentatywny pożyczki udzielanej w kanale zdalnym: Całkowita kwota pożyczki – 5 000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 59,11%. Oprocentowanie stałe w skali roku – 20,39%. Na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 4 432 zł składają się: opłata przy. – 150 zł, prowizja poż. – 1 851 zł, odsetki – 2 431 zł. Pożyczka jest rozłożona na 36 miesięcznych rat po 262 zł każda. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 9 432 zł. Stan na dzień 02.02.2023.

 

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Wioleta Janiszyn
Wioleta Janiszyn
2020-11-18 18:28:54

NIE POLECAM WZIĘŁAM 2000 ZŁ ( fakt nie spłacałam w terminie ) teraz płacę 12 000 zł Uważajcie , przesyłam papiery do Prokuratury w Bielsku Białej .

Aga
Aga
2020-06-19 22:06:21

Ludzie nie mam pożyczki w tej firmie a walą mi po drzwiach wyłączyli mi nawet bezpiecznik na korytarzu nie dociera do nich że osoba której szukają już nie mieszka pod tym adresem zgłosiłam sprawę na policję bo zaczynam się bać tych ludzi mafia.

Podobne artykuły

Nowy członek Zarządu Nest Banku – Piotr Kowynia

Nest Bank poinformował, że Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie nowego Członka Zarządu Nest Banku – Piotra Kowyni. Nowy członek ma być odpowiedzialny za Pion Ryzyka.

author
Dominika Byczek
18 września 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Wyzwania dla Europy okiem Polskiego Instytutu Ekonomicznego

Skala wyzwań na nową kadencję Komisji Europejskiej jest olbrzymia. Zdaniem Polskiego Instytutu Ekonomicznego do odbudowania potęgi Europy konieczne będzie przede wszystkim wzmocnienie wspólnoty rynkowej, uszczelnienie podatków i wprowadzenie rozwiązań niwelujących negatywne skutki zmian klimatycznych. 

author
Halszka Gronek
27 października 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Provident rezygnuje z wizyt domowych doradców

Koronawirus nie przestaje zagrażać zdrowiu każdej osoby, która zmuszona jest chodzić do pracy. Aby zminimalizować ryzyko zarażenia swoich doradców oraz klientów, zarząd firmy pożyczkowej Provident Polska postanowił w zeszłą niedzielę wstrzymać wizyty domowe tych pracowników. Klientom spółka poleca dokonywanie wpłat na konta bankowe.

author
Alicja Hirsekorn
17 marca 2020
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

BNP Paribas oddziały w Świebodzinie

Szukasz informacji na temat placówki banku BNP Paribas w Świebodzinie? Poniżej sprawdzisz dane adresowe, kontaktowe oraz ofertę banku w Twoim mieście.

author
Patryk Byczek
18 kwietnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Kępicach

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Kępicach – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
10 października 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Profi Credit w Rudzie Śląskiej

Drugą najpotężniejszą firmą pożyczkową w Polsce jest Profi Credit. Firma udziela pożyczek pozabankowych do nawet 25 000 złotych. Wszelkie zawarte poniżej informacje dotyczą placówki w Rudzie Śląskiej.

author
Dominika Byczek
02 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj