zadluzenia.com
zamknij

Fuzja FM Banku oraz PBP

FM Bank oraz Polski Bank Przedsiębiorczości złożyły do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o połączenie. Wskutek fuzji połączony bank będzie zatrudniał mniej więcej 700 osób. Nie zapadła jeszcze decyzja odnośnie do nazwy banku.

 

Właścicielem PBS SA oraz głównym akcjonariuszem FM Banku jest Abris Capital Partners. Jak tłumaczy Maciej Stańczuk, prezes Polskiego Banku Przedsiębiorczości, „Połączymy nasze siły i naszą wiedzę, żeby móc przedsiębiorcom oferować coraz lepsze i bardziej dla nich dopasowane usługi i produkty. Staniemy się wysoko wyspecjalizowanym bankiem dla mikro, małych i średnich firm. Integracja daje nam stabilną bazę, w szczególności kapitałową, do szybkiego rozwoju i tworzenia nowych produktów."


Dla obecnych klientów obu instytucji fuzja będzie mało odczuwalna – banki nie przewidują konieczności zawierania aneksów lub dodatkowych umów. Planowane zakończenie fuzji to druga połowa 2013 roku.

Skomentuj artykuł
captcha
~pelfo

Potwierdzam, poza FM przedsiębiorcy w zasadzie nie mają gdzie się udać. Ale widzę tu nadzieję na jakąś ciekawą ofertę może dla nich.   Odpowiedź

~sonek

małe banki dla małych firm, miejmy nadzieję, że coś zawojują bo Idea Bank to dla przedsiębiorczych tylko z nazwy!!   Odpowiedź