Awaria w PKO – bank oferuje darmowe przelewy natychmiastowe

Awaria w PKO – bank oferuje darmowe przelewy natychmiastowe

author
Natalia Narloch
28 października 2018
Absolwentka International Business na SGH w Warszawie z dodatkowym wykształceniem na francuskich uczelniach biznesowych, SKEMA Business School oraz EDHEC Business School. Specjalistka w Deloitte.
Kategoria
Awaria, która miała miejsce w bankowości internetowej i mobilnej największego banku w Polsce, PKO BP zakończyła się. Klienci mogą ponownie bezproblemowo logować się na swoje konto na stronie internetowej oraz za pomocą aplikacji smartfonu. Bank postanowił zrekompensować klientom tymczasowe problemy techniczne zwalniając ich z opłat za przelewy natychmiastowe.

Na czym polegała awaria?

W piątkowe popołudnie największy bank w Polsce poinformował klientów o wystąpieniu problemów technicznych zarówno na stronie internetowej, jak i aplikacji mobilnej iPKO. Niemożliwe było dokonywanie płatności, serwis internetowy i telefoniczny iPKO, serwis internetowy iPKO biznes, a także połączenie się z infolinią.

W sieci zaczęły pojawiać się pierwsze pytania i skargi ze strony klientów. Zaniepokojone portale korzystające z usług płatniczych PKO BP wydały oficjalną prośbę o udzielenie informacji na temat przyczyny problemu i czasu potrzebnego na naprawienie usterki. W odpowiedzi, bank umieścił informację na swoim profilu Facebook potwierdzającą awarię.

„Szanowni Państwo, informujemy, że obecnie z powodu usterki technicznej, niezależnej od banku, dostęp do serwisu iPKO oraz aplikacji IKO jest utrudniony. Trwają prace nad przywróceniem dostępu do usług. Jednocześnie informujemy, że karty płatnicze działają prawidłowo. Przepraszamy za utrudnienia.”


 

Błąd podczas logowania

Logując się do systemu bankowości internetowej PKO BP wyświetlał się komunikat: „Wynik realizowanej operacji nie jest znany. W przypadku zlecenia przelewu sprawdź w transakcjach oczekujących oraz na historii rachunku, czy operacja została zrealizowana”.

W przypadku aplikacji mobilnej występował błąd informujący „Coś poszło nie tak. Nie możesz zrealizować tej operacji”. Z kolei próby połączenia się z infolinią kończyły się komunikatem „"Informujemy, że obecnie występują utrudnienia w korzystaniu z serwisu internetowego iPKO, w dokonywaniu dyspozycji kartami PKO Banku Polskiego oraz korzystaniu z aplikacji IKO. Nie jest możliwe składanie dyspozycji za pośrednictwem konsultanta oraz obsługa klientów w oddziałach i agencjach PKO Banku Polskiego. Pracujemy nad przywróceniem pełnej funkcjonalności."

Ponadto, nie działały niektóre bankomaty i karty płatnicze w związku z czym obsługa klientów w oddziałach była utrudniona. Usterka ta została naprawiona najszybciej, pozostawiając niefunkcjonującą płatność internetową i mobilną.


 

Sprawna naprawa usterki

Tego samego dnia pod wieczór, PKO BP wydał oficjalny komunikat na swojej stornie internetowej oraz na portalu Facebook o naprawieniu usterki technicznej.

„Szanowni Państwo,informujemy, że utrudnienia zostały usunięte. Od godziny 16.30 przywrócony został pełen dostęp do usług bankowości elektronicznej iPKO, od godz. 19.00 również do bankowości mobilnej IKO. Karty działały bez utrudnień. Wszystkie przelewy przychodzące zostały zaksięgowane. Problemy były spowodowane przez niezależną od nas usterkę techniczną, przecięcie światłowodów zapewniających komunikację. O incydencie poinformowano odpowiednie organy państwowe.”


 

BKO BP zwalnia z opłat za przelewy natychmiastowe

Bank przeprosił za zaistniałe utrudnienia. W związku z nimi postanowił zwolnić klientów z opłat za przelewy natychmiastowe do poniedziałku – 29. października włącznie.

„Z uwagi na niedogodności, zdecydowaliśmy o zwolnieniu Klientów korzystających z iPKO i IKO z opłat za przelewy natychmiastowe od dziś, od godz. 18.00 do poniedziałku, 29.10.2018 do końca dnia. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy” – czytamy w komunikacie na stronie internetowej PKO BP oraz na profilu Facebook.

author
Natalia Narloch
Absolwentka International Business na SGH w Warszawie z dodatkowym wykształceniem na francuskich uczelniach biznesowych, SKEMA Business School oraz EDHEC Business School. Specjalistka w Deloitte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Promocja: „Zabierz rodzinę do kina Helios” w Banku Millennium

Bank Millennium wystartował z promocją, w której za założenie konta osobistego swojemu dziecku można zgarnąć 3 bilety na seans w sieci kin Helios. Promocja trwa do 18 marca 2019 roku.

author
Patryk Byczek
25 lutego 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

BOŚ Bank sprzedał o 60% więcej proekologicznych kredytów

W pierwszym półroczu bieżącego roku BOŚ Bank udzielił aż o 60% więcej kredytów proekologicznych od wyniku na pierwsze półrocze roku 2018. Dzięki realizacji założeń Strategii Rozwoju bank jeszcze w większym stopniu przyczynił się do ochrony środowiska naturalnego, w tym do ograniczenia emisji szkodliwego dwutlenku węgla. 

author
Halszka Gronek
17 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Alior Bank partnerem akcji „Kino na leżakach”

Alior Bank został jednym z partnerów tegorocznej inicjatywy “Kino na Leżakach”. Jest to niezwykłe wydarzenie na świeżym powietrzu, które oferuje kinomaniakom możliwość oglądania najpopularniejszych filmów oraz uczestnictwa w quizach i konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Wszystkie spotkania organizowane w ramach tego cyklu są bezpłatne. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
17 lipca 2023
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Ozorkowie

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Ozorkowie – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
06 września 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Oszustwo na bon turystyczny

Ledwie Polski Bon Turystyczny wszedł w życie, a już oszuści postanowili wykorzystać go w celu wyłudzenia pieniędzy. Niestety na oszustwo łatwo się nabrać, ponieważ przestępcy podszywają się nawet pod pracowników Ministerstwa Rozwoju. O szczegółach nowego typu oszustwa informuje policja. Sprawdzamy.

author
Dominika Byczek
28 sierpnia 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Ile zarabia pakowacz?

Pakowacz to osoba, która pakuje lub opakowywuje gotowy wyrób lub półprodukt, np. w folię, do pudełek, kartonów, skrzynek. Sprawdziliśny, ile zarabiają osoby, zatrudnione w tym zawodzie.

author
Sandra Tessmer
07 stycznia 2020
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.
Porównaj