Najlepszy bankowy spot reklamowy od Banku Pekao

Najlepszy bankowy spot reklamowy od Banku Pekao

author
Patryk Byczek
24 czerwca 2020

Bank Pekao poinformował, że jego spor reklamowy „Bież życie za rogi” z udziałem Sebastiana Kawy został najlepszym bankowym spotem reklamowym w prestiżowym plebiscycie Złoty Bankier.

O zwycięstwie kampanii Banku Pekao zadecydowali Klienci oraz kapituła konkursu. Obydwie grupy doceniły trudną w realizacji i niecodzienną produkcję. Spot reklamowy Pekao, który przygotowano w ramach kampanii „Bież życie za rogi”, został nakręcony w RPA i zdobył największą liczbę głosów, czego konsekwencją jest statuetka Złotego Bankiera za tę właśnie reklamę. Bank Pekao nie przez przypadek na twarz swojej kampanii wybrał Sebastiana Kawę, który zachęca potencjalnych Klientów do tego, by mierzyli wysoko i nie bali się realizować swoich marzeń. Tym samym Sebastian Kawa promuje flagową ofertę banku – Konto Przekorzystne z Kontem Oszczędnościowym.

Sebastian Kawa to niewątpliwie osoba, która śmiało bierze życie za rogi. Intencją naszej reklamy z jego udziałem było zainspirowanie odbiorców, aby podobnie jak nasz pilot, bez wahania czerpali z możliwości, jakie daje życie. My możemy im to ułatwić poprzez nasze produkty, np. przez odkładanie środków na realizację planów na koncie oszczędnościowym i korzystanie z bezpłatnego konta osobistego.

– mówił cytowany w komunikacie Jorge Sánchez Klosiński, Dyrektor Biura Marketingu Banku Pekao.

Sebastian Kawa jest piętnastokrotnym mistrzem świata w szybownictwie. Tym samym sprawia to, że jest najbardziej utytułowanym reprezentant swojej dyscypliny w historii tego sportu. Oprócz licznych tytułów Sebastian Kawa ma za sobą również dwa loty, których dokonał jako pierwsze na świecie:

– lot nad Himalajmi,
– lot nad najwyższym szczytem Kaukazu – Elbrusem.

Spot reklamowy był bardzo trudną i wymagającą produkcją. Wszelkie akrobacje szybowcowe widoczne w reklamie były kręcone w powietrzu bez dublera, kaskadera oraz jakichkolwiek efektów cyfrowych. Warto także dodać, że akrobacje te były bardzo często wykonywane w warunkach niesprzyjających do latania szybowcem.

To było dla nas niesamowite wyzwanie. Cieszę się, że wysiłek się opłacił – reklama spodobała się klientom i oddali na nią swoje głosy. Spot spotkał się z uznaniem nie tylko branży marketingowej i filmowców, ale z uwagi na to, co zaprezentował podczas jego kręcenia mistrz – także branży szybownictwa. Inni piloci byli zafascynowani poziomem trudności wykonanych przez Sebastiana Kawę akrobacji oraz niesamowitymi ujęciami, które udało nam się nakręcić.

– mówił cytowany w komunikacie Jorge Sánchez Klosiński.

Ranking Złoty Bankier jest największym w kraju projektem badawczym mierzącym poziom obsługi bankowej, jakość produktów, komunikacji reklamowej oraz społecznego zaangażowania banków. Organizatorami projektu są serwis Bankier.pl oraz Puls Biznesu. Partnerami merytorycznymi są Obserwatorium.biz oraz Kantar Polska.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/526157/pekao-najlepszym-krajowym-bankiem-powierniczym-w-rankingu-global-finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Jak działa aplikacja Rossmann?
Ekonomia
author
Aneta Jankowska
17 marca 2018

Jak działa aplikacja Rossmann?

Placówka Poczty Polskiej na dworcu w Warszawie Centralnej
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
28 marca 2019

Placówka Poczty Polskiej na dworcu w Warszawie Centralnej

Tytuł Laureata w kategorii Lider Etyki w Biznesie dla ING
Aktualności
author
Patryk Byczek
11 października 2021

Tytuł Laureata w kategorii Lider Etyki w Biznesie dla ING

Sprawdź najlepsze samorządy w Polsce
Wpisy
author
Patryk Byczek
02 maja 2018

Sprawdź najlepsze samorządy w Polsce

Alior Bank w Gostyninie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
10 lipca 2019

Alior Bank w Gostyninie

PKO BP w Górze Kalwarii
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
20 sierpnia 2019

PKO BP w Górze Kalwarii

Porównaj