Portal „Puls Biznesu” podaje, że Bank Millennium bardzo mocno rozważa przejęcie Eurobanku. Mimo, że informacje nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone przez którąkolwiek z instytucji, to szczegółowe badania kondycji Eurobanku pozwalają twierdzić, że Millennium podchodzi do sprawy bardzo poważnie. 

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 13.07.2018
Udostępnij:

Pierwsza fala konsolidacji sektora bankowego dobiega końca. W „wyścigu” o przejęcie Eurobanku udział bierze nie tylko Bank Millennium. Inne instytucje także są zainteresowane polskim oddziałem francuskiej spółki.

Kto przejmie Eurobank?

W kolejce ustawił się nie tylko Bank Millennium. W czerwcu bieżącego roku pojawiły się pierwsze informacje mówiące o tym, że Eurobank przyciągnął uwagę także Credit Agricole. Kolejnym, według Bloomberg, zainteresowanym jest także Bank Santander. Na chwilę obecną żadna z tych informacji nie została oficjalnie potwierdzona. 

Warto dodać, że Bank Millennium prowadzi już dogłębne analizy spółki (due dilligence). Instytucja zbiera dane na wielu płaszczyznach, między innymi podatkowej, finansowej i prawnej.

Fuzja Aliora i Pekao

Rynek bankowy w Polsce konsoliduje się coraz szybciej. Mniejsze banki wiedzą, że ich walka o przetrwanie toczona z większymi instytucjami może skończyć się źle dla tych mniejszych. Dlatego właśnie większe instytucje decydują się na przejęcie mniejszych. Tutaj bardzo dobrym przykładem jest Bank Pekao, który jest bliski fuzji z Alior Bankiem. Decyzja w tej sprawie ma zostać podana do opinii publicznej pod koniec drugiego kwartału 2018 roku.

Bank MillenniumBank Millennium to ogólnopolska instytucją bankowa, wspierająca polski rynej finansowy od 2003 roku. Siedziba BM mieści się w Warszawie. Debiut instytucji na GPW w Warszawie miał miejsce w 1992 roku, jeszcze wówczas jako BIG SA. W 2016 roku bank zajmował siódmą pozycję na liście banków względem wartości aktywów.

EurobankBank został otwarty w 2003 roku. W roku ubiegłym w instytucji było otwartych 1 463 172 kont, z których czynnie korzystali Klienci banku. Z ubiegłorocznego raportu wynika, że we wszystkich 490 placówkach Eurobanku pracowało 2884 osób. Prawie trzy czwarte z nich to kobiety.


 

Komentarze