zadluzenia.com
zamknij

Bank Pekao sponsorem wyprawy na K2

Bank Pekao S.A. był jednym ze sponsorów wyprawy Andrzeja Bargiela na K2. Himalaista wspiął się na szczyt i zjechał z niego na nartach.

 

 

Historyczny wyczyn

 

Trzydziestoletni Andrzej Bargiel jest pierwszym człowiekiem na świecie, który zdobył szczyt K2, a później zjechał z niego na nartach. 

 

Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A. wyjaśnia, że Bank postanowił wesprzeć sportowca i chwali jego podejście oraz zaangażowanie do sportu.

 

- Andrzej Bargiel idzie śladem wielkich polskich himalaistów, którzy w najwyższych górach świata wytyczali nowe ścieżki, pokazywali, że niemożliwe nie istnieje. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wesprzeć Andrzeja Bargiela w tym wielkim wyczynie. Jędrek, pokazałeś siłę polskiego Żubra! - argumentuje prezes Banku Pekao S.A.

 

Relacja ze zjazdu

 

Po wejściu na szczyt, w niedzielę 22 lipca po godzinie 9.00, Polak rozpoczął zjazd z góry. W momencie, kiedy zmieniła się pogoda i pojawiły się niekorzystne warunki pogodowe, sportowiec musiał zaczekać w obozie czwartym na wysokości 8000 m. n.p.m. 

 

Kilka godzin później, przed 14.00, skialpinista dotarł do obozu trzeciego, a około 16:00 był już u podstawy góry. 

 

Jest to czwarty, do tej pory najwyższy, bo mający 8611 metrów, ośmiotysięcznik, z którego udało się zjechać Andrzejowi Bargielowi.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY