Chińczycy wycofają się z Deutsche Banku

Chińczycy wycofają się z Deutsche Banku

author
Patryk Byczek
10 września 2018
Jeden z czołowych akcjonariuszy Deutsche Banku, chiński konglomerat HNA, ma w zamiar sprzedać wszelkie posiadane udziały tejże instytucji. Takie media prasowe, jak Bloomberg czy The Wall Street Journal nieoficjalnie poinformowały, że HNA chce skupić się na własnej działalności.

Wysokość akcji, jakie obecnie posiada chińska firma, wynosi 7,6%. Z wyliczeń banku, akcje te warte są blisko 1 700 000 dolarów, poinformował Bloomberg.

Sprzedaż akcji przez chińską firmę miałby nastąpić w ciągu półtora roku. HNA podkreśla, że krok w tę stronę miałby dobry wpływ na innych inwestorów, którzy mogli by pokierować strategią biznesową Deutsche Banku.
 

Straty Deutsche Banku

Warto nadmienić, że niemiecka instytucja kończyła poprzednie trzy lata odnotowując straty. Tylko 7 września tego roku akcje DB spadły na nowojorskiej giełdzie o 2,2%, natomiast od początku bieżącego roku cena akcji zmniejszyła się o ponad 40%.


 

Zmiany w Deutsche Banku

Po rezygnacji Johna Cryana, byłego już CEO spółki, instytucja przeszła reorganizację. Nowy szef, Christian Sewing ogłosił, że bank musi zredukować miejsca pracy oraz zrezygnować z rozwijania działalności w USA

Deutsche BankDeutsche Bank Polska jest bankiem komercyjnym, którego siedziby zlokalizowane są w Krakowie i w Warszawie. DBP należy do niemieckiej grupy Deutsche Bank. Instytucja, od 31 stycznia 2014 roku, swoje usługi kieruje do Klientów biznesowych, korporacyjnych, instytucjonalnych oraz indywidualnych. Prezesem zarządu DBP jest, niezmiennie od 2003 roku, Krzysztof Kalicki.W lipcu bieżącego roku Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na przepisanie bankowości detalicznej Deutsche Bank Polska dla Banku Zachodniego WBK.

źródła:
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/hna-chce-sprzedac-akcje-deutsche-banku/ez0bcvc
https://www.wsj.com/articles/deutsche-bank-wont-be-sad-to-lose-this-big-shareholder-1536320198

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Promocja: „Zimowe przejazdy” w mytaxi
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
10 lutego 2019

Promocja: „Zimowe przejazdy” w mytaxi

Bancovo logowanie
Poradnik
author
Dominika Sobieraj
10 lipca 2020

Bancovo logowanie

Santander Consumer Bank Konin
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
27 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Konin

Upadek SKOK Nike
Wpisy
author
Aneta Jankowska
20 czerwca 2017

Upadek SKOK Nike

Możliwość założenia firmy online w Santander Bank Polska
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
12 lipca 2020

Możliwość założenia firmy online w Santander Bank Polska

Porównaj