zadluzenia.com
zamknij

Co to jest 3D-Secure

Zakupy w sieci nie zawsze muszą należeć do bezpiecznych. Często nie zastanawiamy się nad tym czy trafiliśmy na “bezpieczną” stronę. Korzystając z przeglądarek możemy włączyć opcję sprawdzania witryny, która pozwoli nam w pewnym stopniu skontrolować adres strony. Robiąc zakupy w Internecie warto zapoznać się z dodatkową metodą zabezpieczenia transakcji kartą jaką jest 3D-Secure.

 

 

Co to jest ?

 

3D-Secure jest metodą autoryzacji transakcji dokonywanych bez fizycznego użycia karty stosowaną przez organizacje płatnicze. Aktualnie udostępniają ją Visa, MasterCard, American Express oraz JCB. Funkcja ta ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa jak i zaufania do płatności kartami w Internecie.

 

To standard zabezpieczenia transakcji poprzez identyfikację właściciela karty przy użyciu dodatkowego, zwykle jednorazowego hasła wygenerowanego przez token lub otrzymanego smsem. Takiego hasła nie używa się przy transakcjach wymagających fizycznej obecności karty, aby uniemożliwić podejrzenie. Dlatego nigdy nie jest ono identyczne z PINem. 

 

Aby zrealizować płatności z wykorzystaniem 3D-Secure z usługi musi korzystać także sklep internetowy. Oczywiście powinna ona być też aktywowana na karcie, którą płacimy.


Bank bezpośrednio dokonuje wstępnej autoryzacji transakcji – wystawcę karty, np. poprzez dodatkowe hasło. Bank po potwierdzeniu, że osoba, która dokonuje zakupu jest rzeczywistym posiadaczem karty, kieruje transakcję do normalnej autoryzacji.

 

Jakie są korzyści korzystania z usługi 3D-Secure ?

 

- to bezpłatne, dodatkowe zabezpieczenie płatności kartami w sklepach internetowych
- możliwość płacenia kartą w sklepach internetowych, które przyjmują płatności tylko z usługą 3D-Secure

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY