Pożyczka 7000 zł – kto proponuje?

Pożyczka 7000 zł – kto proponuje?

Pożyczka na 7000 zł to bardzo popularna szybka pożyczka. Aby zaciągnąć zobowiązanie potrzebujemy najczęściej danych z dowodu osobistego oraz kilkunastu minut wolnego czasu, aby złożyć wniosek. Tego typu pożyczki online są bardzo prostą metodą finansowania. Najczęściej firma pozabankowa decyzję o udzieleniu pożyczki podejmuje na podstawie naszej oceny zdolności kredytowej. Sprawdź szczegóły.

author
Patryk Byczek
28 czerwca 2023

Pożyczka 7000 zł - ranking

Czy możemy starać się o pożyczkę 7000 zł?

Nie istnieje przepis, przez który ktokolwiek nie może starać się o pożyczkę pozabankową. Oczywiście firmy pożyczkowe mają swoje wewnętrzne regulaminy, które jasno określają profil pożyczkobiorcy. Są to jednak warunki, które spełnia niemalże każda osoba. O dodatkowe finansowanie Klienci starają się najczęściej w sytuacji, gdy budżet domowy lub oszczędności na pilne potrzeby nie wystarczyły.

Pożyczka na 7000 zł to bardzo popularna pożyczka na dowód. W związku z tym, że zdecydowana większość firm pożyczkowych nie wymaga od swoich pożyczkobiorców jakichkolwiek zaświadczeń z pracy dotyczących zatrudnienia i zarobków lub wyciągów z konta bankowego, tego typu pożyczki nazywane są pożyczkami bez zaświadczeń. Pożyczki online cechują się brakiem zbędnych formalności. Reklamy pożyczek pokazują w jak prosty sposób Klienci mogą wziąć pożyczkę – wystarczy dowód osobisty i kilka/kilkanaście minut wolnego czasu na wypełnienie odpowiedniego wniosku. Tak rzeczywiście jest.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przygotować sobie dokumenty osobiste oraz te “nieco finansowe” – dotyczące np. naszych zarobków (potrzebne są wyłącznie informacje, szczegóły kwotowe). Wnioski/formularze pożyczkowe są banalnie łatwe do wypełnienia. W różnych firmach są niemalże te same wnioski, które mogą się różnić wyłącznie pojedynczymi polami. Najtrudniejsze w staraniu się o pożyczkę jest czekanie na wydanie decyzji pożyczkowej przez instytucję pozabankową. Trzeba okazać się niezwykłą cierpliwością, nawet jeżeli podejmowanie takiej decyzji trwa zaledwie kilka minut. Czekaniu towarzyszą jednak skrajne emocje i myśl z tyłu głowy o odrzuceniu naszego wniosku. Sprawdź również ile kosztują pożyczki 200 zł.

Reasumując: każdy polski obywatel posiadający ważny dowód osobisty może starać się o pożyczkę pozabankową. Nie jest jednak powiedziane, że każda osoba takie finansowanie otrzyma. Pożyczka gotówkowa na 7000 zł, a raczej decyzja o jej przyznaniu, zależy zwykle od wiarygodności kredytowej Klienta oraz oceny zdolności kredytowej. Firmy mogą sprawdzać swoich Klientów np. w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Jeżeli nie chcemy, aby nasz pożyczkodawca sprawdzał nas w bazach, warto skorzystać z oferty dostępnej w rankingu pożyczek bez bazAby zaciągnąć zobowiązanie należy złożyć odpowiedni wniosek, zidentyfikować się i poczekać na decyzję pożyczkową, którą wyda dana firma pożyczkowa.

Pożyczka na 7000 zł - skąd wziąć

Jeżeli ktoś nie brał pożyczki przez instytucję pożyczkową to rzeczywiście może mieć delikatny problem z wyborem. Na polskim rynku pozabankowym działa mnóstwo firm, w których można skorzystać z pożyczki gotówkowej. Pożyczek można szukać na różne sposoby. Jednym z nich jest porównywanie ofert na własną rękę, tzn. znalezienie odpowiedniej liczby firm pożyczkowych, otworzenie ich ofert i indywidualne porównanie podanych w kalkulatorach szczegółów. Jest to jednak bardzo czasochłonne rozwiązanie, ponieważ firm jest tyle, że do spamiętania wszystkich ofert i szczegółów byłaby potrzebna skrupulatnie przygotowana np. tabela z informacjami. Sposób ciężki, ale oczywiście wykonalny. Pożyczka 500 zł – sprawdź najlepsze oferty.

Drugim sposobem, który można powiedzieć, dzieli się na dwie podkategorie, jest “zlecenie” poszukania dogodnej dla nas oferty firmie pośredniczącej lub specjalnemu narzędziu wyszukującemu ofert. Firma pośrednicząca świadczy usługę pośrednictwa kredytowego i na nasze zlecenie wskaże najkorzystniejsze oferty dostępne aktualnie na rynku pożyczek pozabankowych. Firmy pożyczkowe bardzo chętnie współpracują z takimi pośrednikami. Aby skorzystać z takiego rozwiązania, należy przejść na stronę pośrednika i zostawić dosyć dokładne dane o nas i interesującej nas pożyczce. Wówczas komputer, który porówna podane przez nas dane z bazą danych firm pożyczkowych, prześle nam “wiadomość zwrotną” w postaci listy ofert, które najbardziej pasują do wskazanych przez nas wytycznych. Jest to proste rozwiązanie, które pozwoli nam zaoszczędzić naprawdę sporo czasu.

Kolejny sposób na znalezienie pożyczki i niezmarnowanie czasu to skorzystanie z odpowiedniego narzędzia, czyli porównywarki ofert. Jest to prosta i szybka usługa, dostępna na kilku stronach internetowych, która wymaga od nas podania wyłącznie kwoty oraz okresu spłaty pożyczki. Tutaj również w wiadomości zwrotnej dostaniemy listę ofert (prawdopodobnie o wiele więcej, bo nie będą maksymalnie przystosowane do naszych wytycznych) i spośród nich sami będziemy musieli wybrać to, co nas najbardziej interesuje. Rozwiązanie proste i przyjemne, lecz ostateczny wybór dosyć trudny.

Pożyczka na 7000 zł – jakie firmy pożyczkowe?

Pożyczka gotówkowa na 7000 zł jest dostępna, między innymi, w firmie:

 • Provident,
 • hapipożyczki,
 • Super Grosz,
 • Pożyczka Plus.

Okres spłaty trwa od 10 dni do nawet 50 miesięcy – wszystko zależy od firmy, którą wybierzemy.

Pożyczka na 7000 zł - koszty?

Pożyczka na 7000 zł na 99% będzie wiązała się z kosztami dodatkowymi. Mowa o prowizji za udzielenie i odsetkach od samej kwoty. Wszystko dlatego, że taka kwota pożyczki gotówkowej to “szybka pożyczka”. Ta charakteryzuje się tym, że kwota pożyczki jest nieco wyższa niż w przypadku chwilówki, lecz okres spłaty wydłuża się do nawet kilkudziesięciu miesięcy. Dlatego również w odróżnieniu od pożyczek chwilówek, szybkie pożyczki to najczęściej tzw. produkty ratalne. Pożyczka na 7000 zł również się do nich zalicza.

Darmowe pożyczki w tej kwocie raczej nie występują. W Internecie można znaleźć informacje o tym, że korzystając z oferty pośredników pożyczkowych pożyczka do 10 000 zł jest darmowa, lecz należy wziąć poprawkę na słowo “do”. Maksymalna kwota darmowej pożyczki, którą udało nam się znaleźć, to 6000 zł. Czym jest darmowa pożyczka? Nie jest to oczywiście usługa polegająca na tym, że Klient pożyczy pieniądze od wybranej firmy pożyczkowej i nie będzie musiał ich oddawać – wręcz przeciwnie. Oddać pieniądze trzeba, w terminie, lecz poza pożyczoną kwotą nie musimy oddawać ani grosza. Do zaciągniętego długo nie doliczają się żadne prowizje lub odsetki. Pożyczając np. 3400 zł oddajemy dokładnie tyle samo – 3400 zł. Warunkiem jest jednak to, aby dana firma pożyczkowa posiadała w swojej ofercie pierwszą darmową pożyczkę.

Z tego rozwiązania można skorzystać wyłącznie jeden raz w jednej firmie pożyczkowej. Kolejny raz w jednej firmie się nie uda, ponieważ do naszych danych będą przypisane produkty, z których już korzystaliśmy. Pożyczka na 7000 zł nie zalicza się jednak do darmowych propozycji i z dodatkowymi opłatami musimy się oczywiście liczyć. Jak to wygląda w rzeczywistości? Pożyczka na 7000 zł  będzie kosztowała łącznie:

 • 7700 zł w firmie Provident,
 • 7443 zł w firmie Wonga.

Jak widać całkowita kwota pożyczki, w zależności od firmy, różni się o ponad 1300 zł. Warto zatem bardzo dokładnie prześledzić wszystkie dostępne oferty na rynku i wybrać taką, którą najbardziej będzie nam odpowiadała. Jeżeli potrzebujesz dużo większej gotówki, sprawdź nasz ranking kredytów online, których oferty sięgają nawet 200 000 zł.

Kro może dostać pożyczkę 7000 zł?

Każda firma ma swój własny regulamin pożyczkowy i dokładnie ustalony profil Klienta. Warunki dotyczące udzielenia pożyczki różnią się jednak tylko pojedynczymi szczegółami. Aby otrzymać pożyczkę należy:

 • posiadać ważny dowód osobisty,
 • posiadać dostęp do własnego konta bankowego,
 • posiadać telefon komórkowy z własnym numerem,
 • posiadać własny adres e-mail,
 • być obywatelem RP,
 • mieścić się w przedziale wiekowym narzuconym przez daną firmę.

Rozbieżności pojawiają się najczęściej w odniesieniu do ostatniego punktu. Niektóre firmy udzielają pożyczek osobom w wieku 18 lat, inne zaś dopiero  Klientom, którzy mają 21 lat. Górna granica również jest zmienna, np. 68,70 lub 74 lata. Najważniejszy jest jednak ważny dowód osobisty oraz dostęp do własnego konta bankowego. Bez tych dwóch, można powiedzieć priorytetowych rzeczy, składanie wniosku w ogóle nie ma sensu.

Aby zaciągnąć zobowiązanie należy wykonać kilka bardzo prostych kroków:

 1. Zarejestrować się na stronie firmy pożyczkowej
 2. Wybrać kwotę pożyczki i okres spłaty
 3. Wypełnić formularz/wniosek pożyczkowy
 4. Zidentyfikować się przelewem (lub w sposób podany przez firmę)
 5. Poczekać na decyzję pożyczkową
 6. Pieniądze są na koncie

Identyfikacja przelewem jest bardzo prosta. Bank musi otrzymać swego rodzaju potwierdzenie naszych danych, które podane we wniosku muszą zgadzać się z tymi w banku. Są dwa rodzaje przelewu identyfikacyjnego:

 • przelew tradycyjny na 1 grosz,
 • przelew Blue Media na 1 złotówkę.

Niektóre firmy akceptują również inne metody identyfikacji, takie jak np. skorzystanie z usługi Kontomatik czy przesłanie firmie zdjęcia naszego dowodu osobistego. Kontomatik polega na tym, że firma przesyła Klientowi link, a ten loguje się z niego do swojej bankowości internetowej. Nie jest to do końca bezpieczne rozwiązanie, dlatego w miarę możliwości warto korzystać jednak z przelewów. Uwaga! Każda kwota przelana w ramach identyfikacji wróci na konto Klienta zaraz po uzyskaniu decyzji pożyczkowej.

Na co wydać pożyczkę 7000 zł?

Pożyczone pieniądze należy wydać, przede wszystkim, rozsądnie. Dla wielu osób pożyczka w firmie pozabankowej to ostateczność, dlatego z rozwagą należy podchodzić do sprawy. Z opinii Klientów wynika, że Ci najczęściej pożyczają na:

 • cele inwestycyjne,
 • cele zdrowotne,
 • załatanie dziury w budżecie domowym,
 • bieżące opłaty.

W przypadku pożyczki 7000 zł, która wiąże się z dodatkowymi kosztami, całkowity koszt pożyczki będzie oczywiście o wiele wyższy niż sama pożyczona kwota. W związku z tym trzeba bardzo dokładnie przemyśleć kwotę pożyczki oraz okres spłaty, a także cel pożyczki.

Wielu Klientów zastanawia się, czy firma pożyczkowa może mieć wpływ na ustalenie tego, na co Klient ma wydać pieniądze. Może się tak zdarzyć, lecz najczęściej jest tak, że w momencie przesłania środków na konto Klienta, firmy pożyczkowe nie ingerują w sposób wydawania tych pieniędzy. Dla pożyczkodawcy od tego momentu liczy się tylko to, aby Klient spłacił pożyczkę w terminie. Warto mieć na uwadze, że w przypadku nieterminowej spłaty pożyczki, firmy pożyczkowe naliczają dodatkowe koszty, co sprawia że całkowita kwota pożyczki jest jeszcze wyższa. Poza tym, brak spłaty w terminie wiąże się z negatywnymi wpisami w rejestr dłużników, a tego warto unikać. Jeżeli jednak Klient posiada takie wpisy, może być traktowany przez firmy jako osoba zadłużona. W takim przypadku, decyzja w niektórych pożyczkach może być negatywna. Warto wtedy skorzystać z rankingu pożyczek dla zadłużonych.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania - o czym informuje?

Wiele osób wie, że taki współczynnik jak RRSO istnieje, lecz czym on dokładnie jest osoby te nie wiedzą. Czym zatem jest RRSO? Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to procentowe wyrażenie koszty danej pożyczki. RRSO określa, procentowo, koszt kredytu wobec jego kwoty, czyli pożyczonej sumy pieniędzy. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania skupia w sobie prawie wszystkie opłaty, z którymi wiąże się kredyt.

Mówiąc w skrócie: RRSO bardzo dokładnie pokazuje nam, którą pożyczką warto się zainteresować, a którą kategorycznie odrzucić. Im wyższa przy danej ofercie liczba obok RRSO, tym pożyczka będzie dla nas droższa, a co za tym idzie – mniej korzystna. Uwaga! Im wyższe RRSO, tym droższa i gorsza jest to oferta!

RRSO uwzględnia:

 • okres kredytowania,
 • odsetki,
 • opłaty za rozpatrzenie wniosku kredytowego,
 • oprocentowanie nominalne,
 • prowizję,
 • marżę,
 • ubezpieczenie finansowania,
 • spotkanie z doradcą.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania nie uwzględnia z kolei dodatkowych usług oraz ich kosztów.

Roczna stopa oprocentowania – czy zwracać na nią uwagę?

To pytanie czasami pada wśród Klientów, którzy decydują się na pożyczkę. RSO (nie RRSO) to wyłącznie wartość oprocentowania pożyczki, czyli suma marży, którą firmy pożyczkowe zarabiają na sprzedaży danego produktu. Ten parametr nie uwzględnia żadnych innych kosztów związanych z pożyczką. Warto dlatego odróżniać RRSO od RSO i szczególną uwagę zwracać na ten pierwszy parametr.

Pożyczka gotówkowa na 7000 zł - czy warto skorzystać?

Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Przede wszystkim należy się zastanowić, czy gotówka jest nam faktycznie potrzebna. W przypadku, gdy odpowiedź jest twierdząca, to warto zawnioskować o pożyczkę. Jeżeli jednak nie jesteśmy do końca pewni, należy odczekać jakiś czas i ponownie wszystko przemyśleć. Pożyczka na 7000 zł to spore zobowiązanie, na spłatę którego trzeba mieć przeznaczony budżet. W przypadku braku spłaty trzeba liczyć się z przykrymi konsekwencjami.

Czym jest windykacja?

Windykacja jest procesem odzyskiwania długów lub nieuregulowanych płatności przez wierzyciela. Polega na podejmowaniu działań mających na celu skłonienie dłużnika do spłaty zaległej sumy pieniędzy lub uregulowania zobowiązania w inny sposób. Głównym celem windykacji jest ochrona interesów wierzyciela i zapewnienie, aby nieuregulowane płatności były w końcu uregulowane.

Windykacja może być prowadzona przez firmę windykacyjną lub departament ds. windykacji wewnętrznej wierzyciela. W procesie windykacji stosuje się różne techniki i narzędzia, takie jak listy z wezwaniem do zapłaty, telefoniczne przypomnienia o zaległościach, negocjacje, a w niektórych przypadkach nawet skierowanie sprawy do sądu.

Przykładowy proces windykacji

Przyjrzyjmy się przykładowi windykacji, aby lepiej zrozumieć, jak ten proces może wyglądać. Załóżmy, że jesteś właścicielem małej firmy, która dostarcza materiały biurowe innym przedsiębiorstwom. Jeden z Twoich Klientów, firma XYZ, nie uregulowało faktury o wartości 10 000 złotych za zakupione towary. Po kilku nieudanych próbach skontaktowania się z firmą XYZ, decydujesz się skorzystać z usług firmy windykacyjnej. Firma windykacyjna rozpoczyna proces od wysłania listu z wezwaniem do zapłaty do firmy XYZ, informując ją o zaległym zadłużeniu i przypominając o konsekwencjach braku spłaty.

Jeśli firma XYZ nie reaguje na wezwania do zapłaty, firma windykacyjna może podjąć dalsze działania. Mogą to być telefoniczne przypomnienia, negocjacje w celu ustalenia harmonogramu spłaty lub nawet zagrożenie skierowaniem sprawy do sądu. W przypadku naszego przykładu, firma XYZ ostatecznie decyduje się uregulować swoje zadłużenie po otrzymaniu listu z wezwaniem do zapłaty od firmy windykacyjnej. Dokonują płatności w kwocie 10 000 złotych, co zamyka sprawę windykacji. Windykacja jest nieodłączną częścią działalności finansowej, zwłaszcza dla przedsiębiorstw, które muszą radzić sobie z nieuregulowanymi płatnościami. Proces ten ma na celu ochronę interesów wierzyciela i zachęcanie dłużników do uregulowania swoich zobowiązań.

Krok po kroku - etapy windykacji

Proces windykacji obejmuje zazwyczaj kilka etapów, z których każdy ma swoje cele i działania:

 1. Przypomnienia i wezwania do zapłaty.
  W tym etapie wierzyciel wysyła pisemne przypomnienia i wezwania do zapłaty dłużnikowi, informując go o zaległym zadłużeniu. Celem jest skłonienie dłużnika do dobrowolnej spłaty zobowiązania. Zazwyczaj te przypomnienia są początkowo łagodne i uprzejme.
 2. Kontakt telefoniczny.
  Jeśli przypomnienia pisemne nie przynoszą rezultatu, wierzyciel może podjąć próbę skontaktowania się z dłużnikiem telefonicznie. Celem jest nawiązanie bezpośredniego dialogu, wyjaśnienie sytuacji, negocjacje w sprawie spłaty lub ustalenie dogodnego planu spłat.
 3. Formalne pisma windykacyjne.
  Jeżeli żadna z wcześniejszych metod nie przynosi rezultatów, wierzyciel może skierować bardziej formalne pisma windykacyjne do dłużnika. Mogą to być pisma ostrzegające przed dalszymi konsekwencjami, takimi jak przekazanie sprawy do sądu lub Biura Informacji Gospodarczej.
 4. Windykacja sądowa.
  Jeśli wszystkie inne metody zawodzą, wierzyciel może zdecydować się na rozpoczęcie postępowania sądowego przeciwko dłużnikowi. W tej fazie to już sąd decyduje o dalszych krokach i podejmuje działania mające na celu wyegzekwowanie należności, takie jak nałożenie egzekucji komorniczej lub zajęcie majątku dłużnika

Konsekwencje dla firmy, przeciwko której prowadzona jest windykacja, mogą być różne i zależą od sytuacji.

 1. Utrata reputacji.
  Długotrwałe i publiczne postępowanie windykacyjne może negatywnie wpłynąć na reputację firmy. Może to prowadzić do utraty zaufania klientów, kontrahentów oraz innych podmiotów biznesowych.
 2. Opóźnienia w działalności.
  Konieczność poświęcenia czasu i zasobów na proces windykacji może wpływać na efektywność i skuteczność działania firmy. Koncentracja na windykacji może zakłócać normalne funkcjonowanie przedsiębiorstwa
 3. Zmniejszenie płynności finansowej.
  Gdy firma jest zaangażowana w proces windykacji, może dojść do zmniejszenia jej płynności finansowej. Zaległe płatności mogą prowadzić do trudności w regulowaniu własnych zobowiązań wobec dostawców, pracowników lub instytucji finansowych.
 4. Straty finansowe.
  Jeśli dłużnik nie jest w stanie uregulować swojego zadłużenia, firma może ponieść straty finansowe. Niespłacone długi mogą wpływać na wynik finansowy firmy i jej zdolność do inwestowania lub rozwijania działalności.
 5. Egzekucja komornicza.
  W przypadku nieuregulowania zobowiązania, sąd może nałożyć egzekucję komorniczą na majątek dłużnika. Może to obejmować zajęcie ruchomości, nieruchomości lub środków na rachunkach bankowych. Egzekucja komornicza może znacząco wpłynąć na funkcjonowanie firmy, a nawet doprowadzić do jej likwidacji.

Terminowa spłata zobowiązań przynosi szereg korzyści finansowych i niesie ze sobą pozytywne skutki dla Twojej reputacji i relacji biznesowych. Dlatego warto dążyć do terminowej spłaty zobowiązań i być odpowiedzialnym w zarządzaniu swoimi finansami.

Czy warto spłacać pożyczkę na czas?

Tak, warto spłacać zobowiązania na czas. Istnieje wiele korzyści z terminowej spłaty zadłużeń, zarówno dla jednostki, jak i dla firmy.

Po pierwsze, terminowa spłata zobowiązań buduje dobre imię i reputację. Działając rzetelnie i terminowo, budujemy zaufanie wśród wierzycieli. To z kolei może prowadzić do korzystnych relacji biznesowych w przyszłości. Gdy nasi wierzyciele mają pewność, że dotrzymamy umowy i spłacimy zobowiązania zgodnie z ustalonym harmonogramem, jesteśmy bardziej wiarygodni i przyciągamy pozytywne opinie.

Po drugie, terminowa spłata zobowiązań pomaga uniknąć konsekwencji windykacji. Jeśli nie spłacamy zobowiązań na czas, ryzykujemy stać się celem procesu windykacyjnego. Proces ten może wiązać się z dodatkowymi kosztami, stratą czasu i negatywnym wpływem na naszą reputację. Unikając tego procesu, unikamy trudności związanych z windykacją i utrzymaniem naszej dobrej pozycji finansowej.

Po trzecie, terminowa spłata zobowiązań pozwala nam ograniczyć koszty. Zaległe płatności często prowadzą do naliczania odsetek lub kar za opóźnienie. Poprzez terminową spłatę unikamy tych dodatkowych kosztów, które mogą obciążyć nasze finanse. Oszczędzamy pieniądze, które moglibyśmy stracić na opłaty dodatkowe, i zachowujemy kontrolę nad naszym budżetem.

Po czwarte, terminowa spłata zobowiązań wpływa na naszą historię kredytową. Dobra historia kredytowa jest ważna przy staraniu się o kredyt, leasing, wynajem mieszkania lub innych usług finansowych. Poprzez terminową spłatę zobowiązań, budujemy pozytywną historię kredytową, co może skutkować lepszymi warunkami kredytowymi i niższymi stopami procentowymi w przyszłości. Warto dbać o naszą historię kredytową, ponieważ może to mieć wpływ na nasze przyszłe możliwości finansowe.

Wreszcie, terminowa spłata zobowiązań pomaga nam zachować stabilność finansową. Unikamy narastającego długu i utrzymujemy kontrolę nad naszymi finansami. To prowadzi do większej pewności siebie, spokoju i lepszego planowania finansowego. Możemy skupić się na osiąganiu naszych celów finansowych, rozwijaniu naszej działalności i budowaniu lepszej przyszłości

Zalety i wady pożyczki 7000 zł

Należy wiedzieć, że branie pożyczki ma zarówno swoje zalety, jak i wady.

Zalety

 1. Szybkie pozyskanie środków.
  Pożyczka w wysokości 7000 zł może być szybkim sposobem na pozyskanie potrzebnych środków finansowych w krótkim czasie. Proces wnioskowania o pożyczkę może być prosty i zautomatyzowany, a w niektórych przypadkach można otrzymać pieniądze na swoje konto w ciągu kilku godzin.
 2. Elastyczność w wykorzystaniu środków.
  Pożyczka w wysokości 7000 zł daje elastyczność w wykorzystaniu tych środków. Możesz użyć ich do pokrycia nieprzewidzianych wydatków, naprawy samochodu, spłaty innych zadłużeń lub realizacji swoich celów finansowych.
 3. Brak konieczności zabezpieczeń.
  W przypadku pożyczki o takiej kwocie, często nie jest wymagane zabezpieczenie, takie jak hipoteka czy poręczenie. To oznacza, że nie musisz wystawiać swojego majątku na ryzyko, co może być korzystne dla osób nieposiadających takich zabezpieczeń.
 4. Możliwość poprawy historii kredytowej.
  Regularne i terminowe spłacanie pożyczki w wysokości 7000 zł może przyczynić się do poprawy Twojej historii kredytowej. Dobra historia kredytowa może otworzyć przed Tobą drzwi do lepszych warunków kredytowych w przyszłości.
 5. Dostępność dla różnych grup społecznych.
  Pożyczka w wysokości 7000 zł jest dostępna dla różnych grup społecznych, w tym dla osób nieposiadających dużej zdolności kredytowej. To może być szczególnie korzystne dla tych, którzy potrzebują pilnie dodatkowych środków finansowych
 1. Koszty odsetek.
  Pożyczki często wiążą się z kosztami odsetek, które należy zwrócić razem z kapitałem pożyczonym. Przed podjęciem decyzji o pożyczce warto dokładnie przeanalizować warunki finansowe, aby zrozumieć wysokość tych kosztów i ocenić, czy jesteśmy w stanie je ponieść.
 2. Dodatkowe opłaty i ukryte koszty.
  Niektóre pożyczki mogą wiązać się z dodatkowymi opłatami, takimi jak opłaty manipulacyjne, ubezpieczenia czy prowizje. Ważne jest, aby dokładnie przeczytać umowę i zrozumieć wszelkie dodatkowe koszty, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.
 3. Ryzyko nadmiernego zadłużenia.
  Przyjęcie pożyczki w wysokości 7000 zł niesie ze sobą ryzyko nadmiernego zadłużenia, zwłaszcza jeśli nie jest dobrze zarządzane. Jeśli nie jesteśmy w stanie regularnie spłacać rat pożyczki, może to prowadzić do narastającego długu, opóźnień w spłacie i potencjalnych konsekwencji finansowych, takich jak naliczanie odsetek za opóźnienia i negatywny wpływ na naszą historię kredytową.

Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o pożyczce w wysokości 7000 zł dokładnie ocenić swoją zdolność do spłaty. Należy uwzględnić bieżące dochody, wydatki i inne zobowiązania finansowe. Jeśli nasza sytuacja finansowa nie jest stabilna lub nie mamy pewności, czy będziemy w stanie spłacić pożyczkę, może być rozsądne rozważyć inne opcje, takie jak oszczędzanie lub poszukiwanie wsparcia finansowego w innej formie.

Alternatywa pożyczki w firmie pożyczkowej

Alternatywą dla pożyczki w wysokości 7000 zł w firmie pożyczkowej mogą być następujące opcje:

 1. Kredyt bankowy.
  Możesz rozważyć ubieganie się o kredyt w banku. Banki oferują różne rodzaje kredytów, w tym kredyty konsumpcyjne lub kredyty gotówkowe, które mogą być alternatywą dla pożyczki w firmie pożyczkowej. Kredyty bankowe często oferują niższe stopy procentowe i dłuższe okresy spłaty, co może być korzystne dla Twojej sytuacji finansowej. Sprawdź jednak jakie jest maksymalne oprocentowanie kredytu gotówkowego. Warto skorzystać z urządzenia, jakim jest kalkulator kredytu gotówkowego, ponieważ można znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy.
 2. Pożyczka od rodziny lub przyjaciół.
  Jeśli masz bliską relację z rodziną lub przyjaciółmi, możesz rozważyć prośbę o pożyczkę od nich. Jednak warto pamiętać, że takie transakcje mogą wpływać na relacje między stronami, dlatego ważne jest jasne ustalenie warunków i terminów spłaty przed podjęciem tej decyzji.
 3. Oszczędności własne.
  Jeśli masz oszczędności, warto rozważyć ich wykorzystanie zamiast brania pożyczki. Spłacanie pożyczki wiąże się z kosztami odsetek, podczas gdy wykorzystanie własnych środków nie generuje dodatkowych kosztów. Oczywiście, należy również rozważyć dostępność tych oszczędności w kontekście innych potrzeb finansowych.
 4. Konsolidacja zadłużenia.
  Jeżeli masz już istniejące zadłużenie, możesz rozważyć konsolidację swoich zobowiązań. Konsolidacja pozwala na połączenie różnych zobowiązań w jedną pożyczkę o niższej stopie procentowej i jednym harmonogramie spłat. Może to pomóc w łatwiejszym zarządzaniu zadłużeniem i obniżeniu całkowitych kosztów spłaty.
 5. Inne źródła finansowania.
  W zależności od Twojej sytuacji finansowej, możesz rozważyć inne źródła finansowania, takie jak dotacje, programy wsparcia dla przedsiębiorców, inwestorzy lub crowdfunding. Te alternatywne formy finansowania mogą być dostępne w zależności od Twojego celu i branży

Każda decyzja musi być skrupulatnie przemyślana, ponieważ zobowiązanie będzie nam towarzyszyć nawet przez kilka lub kilkanaście miesięcy.

Pytania i odpowiedzi

Wymagania mogą się różnić w zależności od instytucji finansowej. W większości przypadków konieczne będzie dostarczenie dokumentów potwierdzających tożsamość, dochód i historię kredytową.

Okres spłaty zależy od umowy zawartej między pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Może on wynosić od kilkudziesięciu dni do kilku miesięcy lub nawet do kilku lat.

Koszty pożyczki, takie jak odsetki i prowizje, mogą się różnić w zależności od pożyczkodawcy. Warto dokładnie sprawdzić warunki umowy, aby zrozumieć całkowite koszty spłaty pożyczki.

W przypadku pożyczek w tej kwocie, często nie jest wymagane zabezpieczenie, takie jak hipoteka czy poręczenie. Może to ułatwić proces ubiegania się o pożyczkę.

Czas otrzymania środków może się różnić w zależności od pożyczkodawcy. W niektórych przypadkach możesz otrzymać pieniądze na swoje konto w ciągu kilkunastu minut lub kilku godzin od złożenia wniosku.

Tak. Im wyższe RRSO, tym droższa pożyczka – czyli większy całkowity koszt kredytu. Warto dowiedzieć się, czy możliwa jest nadpłata kredytu gotówkowego, w celu wcześniejszej spłaty zobowiązania. Z reguły kredyty gotówkowe można spłacać wcześniej, ale warto doczytać wszystko w umowie, żeby najtańszy kredyt gotówkowy nie stał się tym najdroższym. W każdej chwili możesz wziąć kredyt gotówkowy, ale warto najpierw poznać oprocentowanie kredytów gotówkowych, które nas interesują.

Przykłady reprezentatywne

Poniżej przedstawiamy przykłady reprezentatywne wybranych oferty:

1) Kasa Stefczyka

Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej. Przykład reprezentatywny z dnia 14.03.2022 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 83 840 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 160 zł) wynosi 8%. RRSO: 8,35%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 1 101,05 zł oraz ostatnia 107. rata: 1 100,63 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 117 811,93 zł w tym odsetki: 33 811,93 zł.

2) Bancovo

RRSO dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. RRSO dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

3) Smartney

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 10 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 66 do 96 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 24,24%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 25 440,65 zł, całkowita kwota do zapłaty 47 918,42 zł, oprocentowanie zmienne 16,75%, całkowity koszt kredytu 22 477,77 zł (w tym: prowizja 3 635,47 zł, odsetki 18 842,30 zł), 77 miesięcznych równych rat po 614,17 zł, ostatnia rata wyrównująca 627,33 zł. Kalkulacja na dzień 08.09.2022 r.

4) Vivus

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, www.vivus.pl/61, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1400 zł; całkowita kwota do zapłaty 1400 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 03.01.2022 r.

Pożyczkodawcą jest Vivus Finance sp. z o.o. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 819,12% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 6000 zł; całkowita kwota do zapłaty 7200 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 7,2%; całkowity koszt pożyczki 1200 zł (prowizja 1164,49 zł, odsetki 35,51 zł); umowa na 30 dni. Stan na 03.01.2022 r.

5) Provident

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Dopasowanej tygodniowej w Gotówce: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 159,09% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4 200 zł, całkowita kwota do zapłaty 6 984,59 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 2 784,59 zł (w tym: prowizja 1 229,70 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 1 229,71 zł, odsetki 285,18 zł), 60 tygodniowych rat równych w wysokości 116,41 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.09.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Dopasowanej.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Dopasowanej miesięcznej w Gotówce / na Konto: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 125,11% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 5 366,59 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 2 366,59 zł (w tym: prowizja 1 027,89 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 1 027,90 zł, odsetki 270,80 zł), 18 miesięcznych rat równych w wysokości 298,15 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.09.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Dopasowanej.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Samoobsługowej: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 124,76%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3600 zł, całkowita kwota do zapłaty 6420,78 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 2820,78 zł (w tym: prowizja za udzielenie pożyczki 1729,80 zł, opłata za plan komfort 741,24 zł, odsetki 349,74 zł), 18 miesięcznych równych rat w wysokości 356,71 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.09.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Samoobsługowej.

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Bank Polska w Dębicy

Santander Bank Polska to drugi bank w Polsce pod względem wielkości aktywów. Jedna z placówek banku mieści się w Dębicy. Sprawdź dane kontaktowe do placówki oraz jej ofertę.

author
Patryk Byczek
27 maja 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

KredytOK w Opolu

KredytOK jest polską firmą pożyczkową, która działa na rynku od blisko 20 lat. Firma posiada ponad 100 oddziałów w największych miastach. Sprawdź, gdzie znajdziesz placówkę w Opolu.

author
Patryk Byczek
04 lutego 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Niska moralność finansowa Polaków powoduje problemy z odzyskaniem długu

W swoim najnowszym komunikacie Związek Banków Polskich poinformował o pewnym rosnącym problemie wśród wierzycieli. Niska moralność finansowa, jaka coraz mocniej cechuje Polaków powoduje, że coraz ciężej jest odzyskać pożyczone pieniądze. W swoim komunikacie ZBP powołuje się na dane Związku Przedsiębiorstw Finansowych.

author
Alicja Hirsekorn
15 stycznia 2020
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Pożyczki bez BIK Jarosław

Pożyczka bez BIK to produkt finansowy, który jest dostępny bez weryfikacji Klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Nie oznacza to jedna, że Klienci nie będą w ogóle weryfikowani. Firmy pożyczkowe używają indywidualnych systemów, które pozwalają na szybkie sprawdzenie zdolności kredytowych potencjalnych pożyczkobiorców, a także sięgają po statystyki z Biur Informacji Gospodarczej. Tego rodzaju pożyczki dostępne są w całej Polsce, także dla mieszkańców Jarosławia i okolic.

author
Aleksandra Gościnna
15 grudnia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Jaki jest stan usług płatniczych w Polsce?

We wtorek 15 października w kompleksie Warsaw Spire odbyło się tegoroczne Forum Usług Płatniczych. Tematów do poruszenia było wiele, wszak wydarzenie poprzedzone zostało pełną implementacją unijnej dyrektywy PSD2, która na dobre zmieniła oblicze polskiego rynku bankowości, otwierając go na zewnętrznych dostawców usług.

author
Halszka Gronek
18 października 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Jak złożyć reklamację w Credit Agricole?

Jesteś niezadowolony z usług Banku Credit Agricole? Uważasz, że bank działa niezgodnie z przepisami? Sprawdź, jak najszybciej i najprościej złożyć reklamację.

author
Dorota Grycko
25 czerwca 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Porównaj