Eurobank został nagrodzony za filmy opowiadające o akcji charytatywnej banku - „Our People Round The World”. Produkcje zostały docenione podczas 13. edycji festiwalu FilmAT, którego celem jest prezentacja najnowszych trendów w dziedzinie filmów dokumentalnych oraz korporacyjnych. 

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 02.11.2018
Udostępnij:

Nagrodę Specjalną Dyrektora Festiwalu FilmAt otrzymał eurobank za dwa filmy – „Our People Round The World”.
  

Źródło: https://ourpeople.pl/
 

Złotówka za kilometr od eurobanku
 

W ramach docenionej filmowo akcji charytatywnej, pracownicy instytucji uprawiają sport, który polega na pokonywaniu odległości, a bank przekazuje 1 zł za każdy pokonany kilometr na wskazane przez nich cele dobroczynne.
 

Jest to jedna z najważniejszych akcji CSR eurobanku, organizowana od dwóch lat. 

W pierwszej edycji wzięło udział ponad 500 osób, które pokonały łącznie więcej niż 55 tys. km. Dzięki ich zaangażowaniu udało się przekazać 55,4 tys. zł na konto Fundacji Mam Marzenie, pomagającej chorym dzieciom. 
 

Druga edycja akcji zaangażowało już ponad 600 osób, które pokonały ponad 100 tys. km. Taki wynik pozwolił przekazać eurobankowi na cele dobroczynne 100 tys. zł – 51% tej sumy trafiło do Fundacji Mam Marzenie, a 49% na konto Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.
 

Filmowa oprawa
 

To właśnie z okazji tej akcji eurobank wyprodukował dwa filmy, we współpracy z wrocławską firmą Citimind Adama Rudnickiego. Ich bohaterami są pracownicy instytucji. W dziele z ubiegłego roku biegną w sztafecie i przekazują sobie pałeczkę. W wersji z 2018 roku – podróżują po interesujących miejscach na świecie.
 

Dyrektor FilmAT Festival podkreśla, że szczególnie obdarza wielkim sentymentem ubiegłoroczny film, z symboliczną pałeczką przekazywaną z rąk do rąk. 
 

Ten film ma duszę i serce. Można wręcz postrzegać go bardzo szeroko, nie tylko w kontekście działalności eurobanku – wyjaśnia Ewa Kotus.
 

Festiwal FilmAT jest polskim członkiem Międzynarodowej Organizacji Festiwali Filmów Turystycznych – CIFFT (Comité International des Festivals du Film Touristique) z siedzibą w Wiedniu.
 

Więcej o eurobanku
 

Eurobank, czyli Euro Bank S.A. jest bankiem detalicznym, który oferuje szeroki wybór produktów dla klientów indywidualnych. Pozycję eurobanku wśród banków oferujących najnowocześniejsze usługi ugruntowały takie wdrożenia jak: płatności mobilne HCE, funkcjonalne widgety (dla Androida oraz iOS), Touch ID (dla iOS), bankowość internetowa w RWD, karta multiwalutowa.
 

Komentarze