FinTech jako szansa i zagrożenie – książka

FinTech jako szansa i zagrożenie – książka

author
Aneta Jankowska
27 kwietnia 2017
Książka “Nowe technologie a sektor finansowy. FinTech jako szansa i zagrożenie” to pozycja cenna dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć procesy współczesnych zjawisk gospodarczych. Lektura, która wyszła spod ręki profesora-eksperta Włodzimierza Szpringera ma rozjaśnić czytelnikom skomplikowane procesy i powiązania FinTech z systemem finansowym.

Czym jest FinTech ?

Fin – financial i tech – technologies, czyli finansowe technologie. FinTech wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania do usprawniania usług finansowych (np. zaciągania kredytów, zarządzania finansami czy też dokonywania płatności online). FinTech jest dużym wyzwaniem strategicznym dla rynku finansowego. Aktualnie sektor finansowy stoi w obliczu rewolucji, która znacząco wpływa na rolę informatyki. 

O FinTech pisaliśmy więcej w artykule: https://www.zadluzenia.com/artykul/co-jest-fintech/

Firmy FinTech to nowa kategoria parabanków. Wyróżniają się one wykorzystaniem nowoczesnych technologii komputerowych oraz sieciowych w celu projektowania usług i dodawania nowych ogniw w łańcuchu wartości. Świadczenie tych usług nie byłoby możliwe bez Internetu i wszechobecnej cyfryzacji. 

O książce

Autor książki „Nowe technologie a sektor finansowy”, Włodzimierz Szpringer pisze o firmach Fintech, które oferują nowe usługi z wykorzystaniem technologii i dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu komputerowemu. Mowa tu o usługach bankowych, inwestycyjnych, płatniczych czy ubezpieczeniowych, których klienci nie spotykają w tradycyjnych punktach. Włodzimierz Szpringer opisuje stale poszerzające się ramy „obchodzenia” prawa bankowego jak i coraz to trudniejsze zdiagnozowanie tego zjawiska. W „Nowe technologie a sektor finansowy”  znajdziemy różne opinie na temat roli FinTech w sektorze bankowym. Czytelnicy zapoznają się z fenomenem przenikania się zarówno sektora finansowego jak i niefinansowego oraz innowacji finansowych, które obchodzą istniejące już regulacje.

W trakcie lektury książki „Nowe technologie a sektor finansowy” czytelnicy znajdą odpowiedź na pytania takiej jak:   

 
– Czy udzielanie i zaciąganie kredytów może odbywać się bez udziału banków? 

– Jak nowe i stare formy pieniądza mogą konkurować, aby lepiej służyć różnym potrzebom społeczeństwa? 
– Jak różnorakie projekty mogą polegać na „finansowaniu społecznościowym” (crowdfunding), bez konieczności korzystania z usług banków? 
– Jak w erze cyfrowej można współdziałać z nowymi firmami, które funkcjonują bez udziału człowieka, w oparciu o oprogramowanie? 
– Jakie są nowe rodzaje ryzyka,  które mogą zdestabilizować system finansowy?

Nowe technologie a sektor finansowy  

FinTech jako szansa i zagrożenie

 

Autor: Włodzimierz Szpringer

Dane techniczne: 204 str., oprawa miękka

Cena: 49,90 zł

O autorze

Prof. Włodzimierz Szpringer jest wykładowcą w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. To ekspert z zakresu bankowości i prawa bankowego, polityki i prawa konkurencji, a także prawnych i ekonomicznych zagadnień e-biznesu. Profesor jest autorem ponad 200 publikacji naukowych i wielu ekspertyz dla takich organów jak UOKiK czy ZBP. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

SYSTEM3000 – giełda długów
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
01 lipca 2020

SYSTEM3000 – giełda długów

Bank Pekao w Mogielnicy
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 lipca 2019

Bank Pekao w Mogielnicy

BNP Paribas z nową ofertą dla sektora Agro
Aktualności
author
Patryk Byczek
27 września 2021

BNP Paribas z nową ofertą dla sektora Agro

Kredyt konsolidacyjny Prudnik
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
16 lipca 2022

Kredyt konsolidacyjny Prudnik

Finanse Polaków z małych miejscowości
Blog
author
Patryk Byczek
15 lutego 2018

Finanse Polaków z małych miejscowości

mBank placówki w Pruszkowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
01 czerwca 2019

mBank placówki w Pruszkowie

Porównaj