zadluzenia.com
zamknij

FinTech jako szansa i zagrożenie – książka

Książka “Nowe technologie a sektor finansowy. FinTech jako szansa i zagrożenie” to pozycja cenna dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć procesy współczesnych zjawisk gospodarczych. Lektura, która wyszła spod ręki profesora-eksperta Włodzimierza Szpringera ma rozjaśnić czytelnikom skomplikowane procesy i powiązania FinTech z systemem finansowym.

 

 

Czym jest FinTech ?

 

Fin - financial i tech - technologies, czyli finansowe technologie. FinTech wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania do usprawniania usług finansowych (np. zaciągania kredytów, zarządzania finansami czy też dokonywania płatności online). FinTech jest dużym wyzwaniem strategicznym dla rynku finansowego. Aktualnie sektor finansowy stoi w obliczu rewolucji, która znacząco wpływa na rolę informatyki. 

 

O FinTech pisaliśmy więcej w artykule: https://www.zadluzenia.com/artykul/co-jest-fintech/

 

Firmy FinTech to nowa kategoria parabanków. Wyróżniają się one wykorzystaniem nowoczesnych technologii komputerowych oraz sieciowych w celu projektowania usług i dodawania nowych ogniw w łańcuchu wartości. Świadczenie tych usług nie byłoby możliwe bez Internetu i wszechobecnej cyfryzacji. 

 

O książce

 

Autor książki „Nowe technologie a sektor finansowy”, Włodzimierz Szpringer pisze o firmach Fintech, które oferują nowe usługi z wykorzystaniem technologii i dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu komputerowemu. Mowa tu o usługach bankowych, inwestycyjnych, płatniczych czy ubezpieczeniowych, których klienci nie spotykają w tradycyjnych punktach. Włodzimierz Szpringer opisuje stale poszerzające się ramy „obchodzenia” prawa bankowego jak i coraz to trudniejsze zdiagnozowanie tego zjawiska. W „Nowe technologie a sektor finansowy”  znajdziemy różne opinie na temat roli FinTech w sektorze bankowym. Czytelnicy zapoznają się z fenomenem przenikania się zarówno sektora finansowego jak i niefinansowego oraz innowacji finansowych, które obchodzą istniejące już regulacje.

 

W trakcie lektury książki „Nowe technologie a sektor finansowy” czytelnicy znajdą odpowiedź na pytania takiej jak:   

 
- Czy udzielanie i zaciąganie kredytów może odbywać się bez udziału banków? 

- Jak nowe i stare formy pieniądza mogą konkurować, aby lepiej służyć różnym potrzebom społeczeństwa? 
- Jak różnorakie projekty mogą polegać na „finansowaniu społecznościowym” (crowdfunding), bez konieczności korzystania z usług banków? 
- Jak w erze cyfrowej można współdziałać z nowymi firmami, które funkcjonują bez udziału człowieka, w oparciu o oprogramowanie? 
- Jakie są nowe rodzaje ryzyka,  które mogą zdestabilizować system finansowy?

 

Nowe technologie a sektor finansowy  

FinTech jako szansa i zagrożenie

 

Autor: Włodzimierz Szpringer

Dane techniczne: 204 str., oprawa miękka

Cena: 49,90 zł

O autorze

 

Prof. Włodzimierz Szpringer jest wykładowcą w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. To ekspert z zakresu bankowości i prawa bankowego, polityki i prawa konkurencji, a także prawnych i ekonomicznych zagadnień e-biznesu. Profesor jest autorem ponad 200 publikacji naukowych i wielu ekspertyz dla takich organów jak UOKiK czy ZBP. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
Twoja ocena
Średnia ocena
0 / 5 z 0 ocen
BRAK KOMENTARZY