Firmy pokochały wynajem aut

Firmy pokochały wynajem aut

author
13 marca 2018
Długoterminowy wynajem auto staje się w naszym kraju coraz bardziej popularny. Statystyki pokazują, że zainteresowanie firm długoterminowym wynajmem w roku ubiegłym wzrosło o 13%, co oznacza najlepszy wynik na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Z raportu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów wynika, że firmy z przeznaczeniem na wynajem kupiły 114 000 samochodów, a prawie 20% z nich zostało wynajętych na okres długoterminowy. Miało to odzwierciedlenie w zakupie nowych samochodów, ponieważ ten segment wzrósł o 22,8%.

Coraz mniej aut z silnikiem wysokoprężnym

Pomimo tego, że ponad 66% aut w branży to samochody na olej napędowy, małymi krokami firmy się z nich wycofują. Statystyki pokazują, że w roku ubiegłym odnotowano spadek zainteresowania dieslami o 4,5% względem roku poprzedniego. 

Coraz bardziej popularne stają się auta z napędem alternatywnym oraz słynne „benzyniaki”. Biorąc pod uwagę wszystkie dostępne samochody: pojazdy elektryczne, czy hybrydowe mają bardzo mały udział w branży, a ich odnotowany w zeszłym roku wzrost wyniósł zaledwie 1%. Samochody benzynowe odnotowały wzrost zasilenia floty w branży o 3,8% względem roku 2016, co oznacza, że jest ich obecnie 32,7% we wszystkich ofertach wynajmu na okres długoterminowy.


 

Popularność
 

Nie tylko wynajem długoterminowy staje się coraz bardziej popularny. Model krótkoterminowy również odnotowuje spore wzrosty, których wyniki również bardzo zadowalają PZWLP. Raport pokazuje, że wypożyczalnie, które reprezentują branżę w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, odnotowały wzrost na poziomie 33,2% względem roku 2016, co również jest jednym z lepszych wyników w ciągu ostatnich kilku lat.
 

Wraz z popularnością wzrastają też statystyki branży wynajmu długoterminowego samochodów. W roku ubiegłym firmy zarejestrowały 339 000 pojazdów, z czego 66 300 samochodów z przeznaczeniem na wynajem długoterminowy. Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów zaznacza w raporcie zaznacza też wzrost popularności, który w ubiegłym roku wyniósł 13,1%. Według PZWLP jest to najlepszych wynik odnotowany w przeciągu ostatnich sześciu lat.

Polski Związek Wynajmu i Leasingu PojazdówPZWLP jest, na chwile obecną, jedyną w naszym kraju organizacją branżową, która istnieje i funkcjonuje na rynku flotowym. W jej skład wchodzą firmy, które w swojej ofercie posiadają wynajem aut krótkoterminowyśrednioterminowy oraz długoterminowy. PZWLP w branży wynajmu i leasingu samochodów pracuje od 2005 roku. Wszystkie firmy, które są zrzeszone w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów wytwarzają łącznie mniej więcej 40% sprzedaży nowych pojazdów do firm rozlokowanych po całej Polsce. Prezesem zarządu jest Grzegorz Szymański.

źródło grafiki: www.pzwlp.pl
 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Pożyczki bez zaświadczeń Poznań
Pożyczki miasta
author
13 marca 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Poznań

Najkorzystniejszy Kredyt Gotówkowy w Plus Banku
Wpisy
author
03 marca 2014

Najkorzystniejszy Kredyt Gotówkowy w Plus Banku

Santander Consumer Bank Chodzież
Oddziały
author
24 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Chodzież

Rachunek 4×4 w Alior Banku
Banki
author
12 lipca 2018

Rachunek 4×4 w Alior Banku

Bank Pekao w Krzyżu Wielkopolskim
Oddziały
author
06 sierpnia 2019

Bank Pekao w Krzyżu Wielkopolskim

Santander Consumer Bank Gorlice
Oddziały
author
02 lipca 2021

Santander Consumer Bank Gorlice