Na świecie żyje mnóstwo dzieci, które potrzebują pomocy. Braki w edukacji, kłopoty z wyżywieniem czy dostępem do lekarzy i leków jest dla nich normą. Pomoc najbardziej potrzebującym w Afryce zaoferowała firma Futuro Finance. Na wsparcie szkoły na Zanzibarze spółka przekaże łącznie piętnaście tysięcy dolarów.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 18.06.2018
Udostępnij:

Źródło: https://brandvoice.prowly.com/32784-wroclawska-firma-wesprze-260-dzieci-z-afryki

Futuro Finance to wrocławska firma, która jest ogólnopolskim doradcą finansowym zorientowanym na budowanie bezpieczeństwa finansowego. Spółka już po raz kolejny pokazała serce i postanowiła wesprzeć 260 dzieci z Afryki.  

Wsparcie kompleksu szkolnego

W pierwszej transzy zostaną przekazane środki w wysokości trzech tysięcy dolarów. Celem jest odnowienie kompleksu szkolnego na Zanzibarze, a dokładniej w osadzie Mikungunini. Ostatecznie, na pomoc dzieciom w Afryce zostanie przekazanych piętnaście tysięcy dolarów.

Pracownicy Futuro Finance już odwiedzili Afrykę w ramach wyjazdu pracowniczego. Wówczas zapoznali się z mieszkańcami osady i ich problemami, a obecnie trwają już prace nad budową kompleksu szkolnego

Dzieci, dzięki wsparciu wrocławskiej firmy, będą mogły uczyć się języka angielskiego i korzystać z lokalnego punktu medycznego.

Futuro Finance lubi pomagać

Inicjatywa wsparcia afrykańskich dzieci jest już kolejną akcją charytatywną. Wcześniej, firma angażowała się w różne wydarzenia związane np. z Polską Akcją Humanitarną, gdzie pomagała osobom poszkodowanym w konflikcie zbrojnym na Ukrainie. Spółka zbudowała również studnię w Sudanie Południowym. 

Futuro Finance współpracuje z Fundacją Czynów Szlachetnych. 

Komentarze