Cyberprzestępcy próbują wyłudzić od Klientów Getin Banku dostęp do ich bankowości internetowej, co wiązać się może z kradzieżą środków ulokowanych na rachunku. Przejęcia danych do logowania oszuści próbują przejąć na dwa sposoby.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 20.08.2018
Udostępnij:

Pierwszym sposobem jest szeroko znane podstawienie fałszywej strony internetowej i wyłudzenie loginu i hasła do konta. Druga metoda polega na przejęciu kodu weryfikacyjnego, przesyłanego wiadomością SMS.

Sposoby wyłudzenia

Pierwszą metodą jest podłożenie Klientowi fałszywej strony logownia, na której nieświadoma osoba wpisuje swój login i hasło, które następnie przechwytują cyberprzestępcy. Klient wówczas otrzymuje powiadomienie, że wpisane dane są nieprawidłowe. Konto na fałszywej stronie zostaje zablokowane, a do jego oblokowania potrzebny jest kod weryfikacyjny. Osoba próbująca odzyskać konto, podaje oszustom kod przesłany w wiadomości SMS. W tym samym czasie przestępcy zlecają przelew, który potwierdzają podanym przez Klienta kodem z wiadomości SMS.

Druga metoda polega na przesłaniu Klientowi zainfekowanego linku, który przekierowuje do wirusa w formie aplikacji na telefon komórkowy. Klient chcąc zalogować się do bankowości mobilnej, znowu podaje swój login i hasło, a w razie potrzeby także kod weryfikacyjny. 

Bank informuje, że w przypadku jakichkolwiek problemów, czy wystąpienia podobnej sytuacji, należy natychmiast skontaktować się z bankiem.

Kolejna akcja cyberprzestępców

W ostatnich tygodniach coraz więcej banków przestrzega przed możliwym atakiem przestępców w Internecie. W lipcu o atakach informowały PKO BP i ING Bank Śląski, zaś w sierpniu tego roku ostrzeżenia wystosowały mBank, BZ WBK oraz teraz Getin Bank.


 

Komentarze (0)

Dobrze że ostrzegają, ale najszczęściej też narażone są osoby starsze, więc warto też pomyśleć o ich bezpieczeństwie i im też taką ochronę wykupić.

I bardzo dobrze że ostrzegają, bo wciąż malo osób zdaje sobie sprawę jak niebezpieczne jest podawanie wszędzie swoich danych osobowych. Szczególnie gdy nie posiada się żadnej ochrony. Ja mają pakiet w chronpesel śpię spokojnie ale dużo ludzi caly czas naiwnie wierzy że nikt nie wykorzysta nigdy ich danych.

    W dzisiejszych czasach nie można już być pewnym, że nasze dane są bezpieczne. Niestety nikt nie zadba o nasze bezpieczenstwo, więc abonamenty typu chronpesel są tutaj na wagę złota.