Mikrofirmy w Banku Pekao z nowymi możliwościami zdalnego bankowania

Mikrofirmy w Banku Pekao z nowymi możliwościami zdalnego bankowania

author
Patryk Byczek
22 lipca 2020

Bank Pekao w ostatnich miesiącach wdrożył do swojej oferty wiele znaczących udogodnień, które pozwoliły Klientom biznesowym na realizowanie wielu spraw bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki możliwościom, które oferują zdalne bankowanie, właściciele mikrofirm mogą w bardzo łatwy i szybki sposób złożyć wniosek o wsparcie w postaci wakacji kredytowych i subwencji PFR.

Przymusowa kwarantanna, której Polacy musieli się poddać w związku z panującą pandemią koronawirusa bardzo przyspieszyła prace nad wprowadzaniem rozwiązań, które ułatwiają wymianę dokumentacji oraz zdalny kontakt z bankiem. Efekty bardzo szybkiego rozwoju bardzo dobrze widać na przykładzie bankowości dla najmniejszych biznesów w Banku Pekao.

Instytucja w rekordowym czasie przebudowała i ułatwiła procesu odpowiadające za bezkontaktową obsługę z poziomu bankowości elektronicznej (PekaoBiznes24 i Pekao24 dla firm), infolinii oraz poczty elektronicznej dla prawie stu tematów różnych dyspozycji.

Pozwala to na to, by prowadzący działalność gospodarczą mogli liczyć na bardzo szybkie i całkowicie zdalne załatwianie prostych spraw, na przykład:

– wydanie zaświadczenia o prowadzeniu rachunku bankowego,
– zmianę danych firmy.

Mikroprzedsiębiorcy trudniący się ciężką sytuacją finansową firmy, którą spowodowała pandemia COVID-19, mogą złożyć wniosku o:

– wakacje kredytowe,
– wsparcie w ramach Tarczy Finansowej PFR,

bez konieczności wychodzenia z domu.

W obecnej sytuacji naszym priorytetem jest zapewnienie klientom jak najbezpieczniejszej i najwygodniejszej obsługi. Ostatnie miesiące były trudne, zwłaszcza dla przedsiębiorców, dlatego staramy się ich odciążyć. Dlatego proponujemy nowe możliwości kontaktu z bankiem i ułatwiamy sposób składania różnych dyspozycji czy zawierania umów o dodatkowe produkty.

– mówi Marcin Kołakowski, dyrektor Departamentu Klienta Biznesowego w Banku Pekao S.A.

Dodatkowo Bank Pekao wprowadził również zmiany dotyczące systemów bankowości elektronicznej, które pozwalają na bardzo sprawny kontakt z doradcą bankowym. Mikroprzedsiębiorcy, którzy korzystają z Pekao24 dla firm mogą korzystać z nowych modułów, które umożliwiają wymianę dokumentów z pracownikiem Banku w bardzo bezpiecznym środowisku bankowości transakcyjnej, a także zawierać zdalnie wystawione umowy lub dyspozycje.

Online można zawrzeć także umowę o:

– kartę debetową,
– rachunek pomocniczy,
– terminal płatniczy.

Klient autoryzuje swój podpis w takim sam sposób, w jaki potwierdza się realizację przelewu. Mowa o kodzie SMS lub powiadomieniu w aplikacji mobilnej PeoPay. Bank Pekao zdalnie realizuje również obsługę:

– wydawanie zaświadczeń i opinii bankowych,
– zmiany generowania wyciągów do rachunku.

Zmiany, które na przestrzeni ostatnich miesięcy wprowadził Bank Pekao, dotyczą także aplikacji mobilnej PeoPay, która otrzymała nową szatę graficzną. Dzięki płatnościom mobilnym, płatnościom i obsłudze gotówkowej BLIK oraz bardzo rozbudowanemu interfejsowi do realizacji przelewów, wszelkie sprawy związane z obsługą finansową firmy, Klienci mogą realizować z poziomu smartfona. Bank Pekao pozwala również na jednoczesną obsługę rachunków firmowych i prywatnych.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/540797/nowe-mozliwosci-zdalnego-bankowania-dla-mikrofirm-w-banku-pekao

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Google Cloud i OChK połączą siły w celu cyfryzacji polskiej gospodarki
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
04 października 2019

Google Cloud i OChK połączą siły w celu cyfryzacji polskiej gospodarki

Minimalna kwota kredytu hipotecznego – ile wynosi?
Poradnik
author
Dorota Cholewicka
08 maja 2023

Minimalna kwota kredytu hipotecznego – ile wynosi?

Pożyczki bez BIK Grodzisk Mazowiecki
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
27 maja 2022

Pożyczki bez BIK Grodzisk Mazowiecki

Pożyczki bez zaświadczeń Jaworzno
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
11 maja 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Jaworzno

Alior Bank w Ząbkach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
07 lipca 2019

Alior Bank w Ząbkach

Czy komornik może zająć zasiłek dla bezrobotnych?
Dla zadłużonych
author
Dominika Sobieraj
10 lutego 2022

Czy komornik może zająć zasiłek dla bezrobotnych?

Porównaj