zadluzenia.com
zamknij

Gwiazdy z komornikiem: Adam Gessler

Adam Gessler jest kolejnym polskim celebrytą, który ma problemy z komornikiem. Jego długi oficjalnie sięgają prawie 38 milionów złotych. Restaurator zajmuje pierwsze miejsce na liście dłużników warszawskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej.

 

Adam Gessler jest synem Zbigniewa Gesslera, przedsiębiorcy i restauratora oraz bratem Piotra Gessler (byłego męża Magdy Gessler). Jego problemy finansowe sięgają już 1992 roku.  Ich przyczyną są braki w opłatach czynszu za wynajem lokalu do 2007 roku (między innymi Karczmę Wojtkowice, Dom Restauracyjny Gessler) na Rynku Staromiejskim. 

 

 

Największy dług Adam Gessler ma jednak wobec Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa, któremu zalega z czynszem za lokal słynnej restauracji Krokodyl na Starym Mieście. Jest już winien Ratuszowi 22,6 milionów złotych. Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Śródmieście, odzyskał lokal dopiero w 2007 roku, ale do teraz bezskutecznie próbuje odzyskać pieniądze. Urzędnicy wynajęli prawników i detektywa, który miał pomóc ustalić, jakim cudem związany z obleganymi restauracjami człowiek nie ma grosza przy duszy.

 

 

Co więcej, w między czasie został on ukarany grzywną za sprzedaż alkoholu bez zezwolenia. W 2004 roku został zaś skazany przez sąd na zakaz prowadzenia działalności gospodarczej. Wcześniej również był karany w zawieszeniu za składanie fałszywych zeznań czy wprowadzanie notariusza w błąd. 

 

Komornik 6 lat temu przeprowadził eksmisję z zadłużonego lokalu i nadal prowadzi egzekucję długu. Do listopada 2012 roku udało się odzyskać z zasądzonej kwoty tylko około 50 tysięcy złotych. Rok później komornik zlicytował dom dłużnika za kwotę 3,85 miliona złotych


Sam Adam Gessler oficjalnie nie ma żadnego majątku i nie udaje, że ma zamiar spłacać swoje ogromne zobowiązania.

Mimo sądowych wyroków, wierzyciele nadal nie mogą odzyskać pieniędzy. A dlatego, że wszystkie restauracje – które funkcjonują pod znanym nazwiskiem – należą do zaprzyjaźnionych biznesmenów Adama Gesslera

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY