zadluzenia.com
zamknij

Gwiazdy z komornikiem: Tomasz Karolak

Znany między innymi z polskich filmów komediowych i serialu “Rodzinka.pl” Tomasz Karolak jest kolejnym celebrytą, który miał problemy z komornikiem. Aktor zadłużył się, aby wesprzeć swój Teatr IMKA.


Wszystko zaczęło się pod koniec 2011 roku. Aktor pożyczył wówczas 50 tysięcy złotych od właścicielki SPA w Warszawie, z którą spisał umowę u notariusza. Swój dług miał spłacić w maju następnego roku razem z odsetkami.

 

 

Tomasz Karolak pieniędzy nie oddał, więc kobieta przekazała sprawę swojemu adwokatowi.


- Potwierdzam, że reprezentuję klientkę w sprawie o odzyskanie pieniędzy od Tomasza Karolaka - mówił jednej z gazet warszawski mecenas Bartosz Grohman. 

 

Pożyczone pieniądze miały zostać przekazane na nowo otwarty teatr aktora - Teatr IMKA

 


W e-mailu do jednego z magazynów, Krystyna Święcińska - Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Siedlcach pisał:


"Sprawa (...) rozpoznawana była w Sądzie Rejonowym w Mińsku Mazowieckim. W dniu 8 listopada 2012 r. zostało wydane postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności aktowi notarialnemu przeciwko Tomaszowi Pawłowi Karolakowi".


Oznaczało to tyle, że wszczęto egzekucję komorniczą. Aktor zarzekał się wtedy, że pieniądze oddał, a jego dług urósł do ponad 65 tys. zł.

 

- To zostało zwrócone, spłacone. Mam dokumenty, przelewy, wszystko mam. Ta umowa pomogła teatrowi. Ja mogę mieć długi, jakie chcę, jak pani ma i każdy inny, to jest moja sprawa, a nie sprawa ogólnonarodowa. W związku z tym, że teatr odniósł sukces, pojawiają się plotki. Były różne sytuacje i opóźnienia w spłatach, ale teatr wyszedł na swoje, od stycznia ma płynność finansową, wszystko jest nadrabiane... - Ja mógłbym sobie kupić dom w Toskanii i mieć ferrari, tymczasem założyłem teatr, ja na nim nie zarabiam, ma tworzyć miejsce o wysokim poziomie... Jak ja słyszę tego typu akcje, to ręce mi opadają, chce mi się to wszystko zwinąć i przenieść do Przemyśla - tłumaczył Tomasz Karolak. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY