Strona główna Wpisy Inne Kup teraz, zapłać później – nowość od ING Banku Śląskiego

Kup teraz, zapłać później – nowość od ING Banku Śląskiego

author
Patryk Byczek
20 września 2018
ING Bank Śląski wprowadza na polski rynek finansowy nowe rozwiązanie. Jako pierwszy bank, instytucja pozwala na kupowanie rzeczy przez internet z odroczoną na 21 dni płatnością. „Kup teraz, zapłać później” może zrewolucjonizować zakupy internetowe.

Bank oferuje płatności „imoje” oraz „Twisto”. Pierwsze z nich oferuje płatność BLIKiem, przelewem natychmiastowym oraz kartą płatniczą. Druga nowość pozwoli na zrealizowanie płatności w ciagu 21 dni od momentu dokonania zakupów przez Internet.

Kup teraz, zapłać później

Dzięki Twisto, Klienci nie muszą płacić za towar tuż po dokonaniu zakupów. Opcja pozwala na zrealizowanie płatności w ciągu 21 dni, bez wcześniejszego wypełniania dokumentów, czy podawania danych osobistych. W momencie wybrania nowej opcji, algorytm o nazwie Nikita bardzo szybko sprawa wiarygodność Klienta, uwzględniając ślady internetowe. Cały proces jest bardzo zaaawnsowany, lecz dla Klienta niewidoczny.

Usługa Twisto jest skierowana przede wszystkim do Klientów, którzy znaleźli super okazję, czy bardzo potrzebują kupić jakąś rzecz przez Internet, lecz brak środków na koncie uniemożliwia zakup. Teraz na wniesienie płatności Klienci będą mieli 21 dni.

Opcja imoje pozwala płacić kartą płatniczą, przelewem natychmiastowym, BLIKiem oraz Twisto. Wszystko brzmi znajomo, lecz są pewne różnice. Od teraz, nie trzeba wpisywać kodów autoryzacyjnych, czy jakichkolwiek danych. ING postawił na prostotę, dzięki czemu za zakupy zapłacimy jednym kliknięciem lub zapłata zostanie przesunięta w czasie o 21 dni.

Koszt odsuniętej płatności

Bank podaje, że Twisto nie kosztuje ani grosza, pod warunkiem, że płatność za zakupy zostanie uregulowana w ciągu 21 dni. Jeżeli termin ten zostanie przekroczony, Klient będzie musiał zapłacić 10 złotych za kazdy kolejny okres.
 

Przekroczenie płatności o 1 dzień, 6 dni, 11 dni, 16 dni oraz 20 dni będzie wiązało się z dodatkową płatnością w wysokości 10 złotych. Oznacza to, że w 41 dni Klient będzie musiał dopłacić 50 złotych.

25 dni po terminie Klient będzie musiał dopłacić 10 złotych + 10% wartości zakupów. Po 25 dniach zostanie doliczona opata za windykację, która będzie wynosiła 10% wartości zamówienia.

Działanie nowego systemu płatności można znaleźć w poniższym filmie, przygotowanym przez grupę ING Bank Śląski:


źródło video: YouTube / ING Bank Śląski
 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Dezinflacja – co to jest?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
30 lipca 2019

Dezinflacja – co to jest?

Pożyczki bez BIK Myszków
Wpisy Inne
author
Aleksandra Gościnna
09 marca 2021

Pożyczki bez BIK Myszków

Biuro paszportowe w Trzebnicy
Biura paszportowe
author
Marta Janusz
25 listopada 2021

Biuro paszportowe w Trzebnicy

Kasa Stefczyka z nową aplikacją
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
26 marca 2020

Kasa Stefczyka z nową aplikacją

Jak zastrzec kartę w Citi Handlowym?
Wpisy Inne
author
Patryk Byczek
12 października 2017

Jak zastrzec kartę w Citi Handlowym?