Kilka dni temu odbył się IV Kongres Pośrednictwa Finansowego. Podczas niego rozstrzygnięto konkurs o Laur Pośredników Finansowych - hapipożyczki zwyciężyły w kategorii Instytucja Pożyczkowa.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 05.10.2018
Udostępnij:

O wielkim sukcesie poinformowano podczas IV Kongresu Pośrednictwa Finansowego zorganizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce – Związek Pracodawców. Wydarzenie to odbyło się drugiego października w godzinach 9:00-17:00 w warszawskim Hotelu Mariott. 

Sukces hapipożyczek to uzyskanie I miejsca w kategorii Instytucja Pożyczkowa w konkursie o Laur Pośredników Finansowych. Jest to nagroda, którą przyznają pośrednicy finansowi zrzeszeni przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. 


 

Wyróżnione zostają te instytucje, które oferują produkty lub usługi finansowe i szczególną wagę przykładają do dbania o jakość współpracy z firmami, które pośredniczą w ich sprzedaży. Pośrednicy finansowi oddają głosy na 4 różne kategorie:
1. Bank – kredyty hipoteczne
2. Bank – kredyty gotówkowe
3. Firma/towarzystwo ubezpieczeniowe
4. Instytucja pożyczkowa. 

W pierwszej edycji tego konkursu hapipożyczki również otrzymały miejsce na podium, ale na trzecim miejscu. Wtedy, w 2016 roku, pierwsze miejsce przydzielono instytucji Aasa Polska S.A, a na drugie miejsce zasłużyła OPTIMA Sp. z o.o. Podczas II Kongresu Pośrednictwa Finansowego ponownie w kategorii Instytucja pożyczkowa zwyciężyła Aasa Polska S.A, ale już w tym roku hapipożyczkom udało się wyjść na prowadzenie. 

Kongres to jednak nie tylko rozstrzygnięcie konkursu – to największe w ciągu roku wydarzenie dla sektora pośrednictwa finansowego w Polsce. Kongres to miejsce dyskusji, podczas której głos zabierają najlepsi eksperci w dziedzinie finansów. 

Dyskusje podczas corocznych spotkań dotyczą na przykład stanu i perspektyw rozwoju polskiego pośrednictwa bankowego. Omawia się także praktyki biznesowe popularne w tym sektorze.

Kongres daje szansę na wymianę doświadczeń – specjaliści z różnych dziedzin finansowych mogą spotkać się w jednym miejscu i podzielić się swoją wiedzą z zakresu tego, czym zajmują się na codzień. Ustalenia kongresowe mają duży wpływ na kształtowanie się polskiego sektora pośrednictwa finansowego. 

Tematyką czwartego kongresu była głównie wizja pośrednictwa finansowego na przestrzeni najbliższych kilku lat. Rozpatrywano głównie to, jakie nowe produkty mogą pojawić się w branży, jakie trendy zostaną zachowane, a jakie wdrożone, a także analizowano szanse biznesowe tego sektora. 

Podczas tegorocznego kongresu można było usłyszeć między innymi wypowiedzi wiceprezesa zarządu Biura Informacji Kredytowej – Sławomira Grzelaka, wiceprezesa UOKiK-u – Doroty Karczewskiej czy też rzecznika finansowego – Aleksandry Wiktorow.

Komentarze