Pożyczka 300 zł – najlepsze oferty

Pożyczka 300 zł – najlepsze oferty

Chwilówki online to jedne z najczęstszych zobowiązań, po które sięgają Klienci. Produkty pozabankowe są o wiele prostsze do uzyskania, niż pożyczka lub kredyt w banku. Pamiętaj jednak, że nawet firma pożyczkowa może sprawdzać Twoją zdolność kredytową oraz Twoją sytuację pożyczkową w biurach informacji gospodarczej. Jeżeli interesuje Cię szybka pożyczka w wysokości 300 zł to sprawdź nasz ranking pożyczek i wybierz tę, która jest najbardziej dopasowana do Twoich potrzeb. Wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu oraz z minimum formalności – wystarczy posiadać telefon komórkowy, tablet lub laptop. Sprawdź szczegóły.

author
Autor
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.

Pożyczka 300 zł - ranking

Pożyczka 300 zł krok po kroku

Pożyczka w wysokości 300 zł to jedno z podstawowych finansowań, na które decydują się Klienci – często z uwagi na minimum formalności. Udzielenie pożyczki wcale nie jest czymś skomplikowanym. Ważne jest to, aby posiadać dostęp do własnego konta bankowego oraz telefon komórkowy z własnym numerem. Pożyczka w wysokości 300 zł jest to tzw. pożyczka spłacana jednorazowo, przy której okres spłaty wynosi najczęściej do 30 dni. Wnioskowanie o pożyczkę powinno potrwać do 15 minut – podobnie jest z wypłatą pieniędzy na konto bankowe Klienta. Firmy pożyczkowe informują, że gotówka trafi na konto bankowe pożyczkobiorcy w 15 minut. Czy tak jest faktycznie? Wszystko zależy od wielu czynników, nie jest to transakcja zero-jedynkowa. Szybkie pożyczki są coraz bardziej popularne w naszym kraju. Pożyczka 500 zł – sprawdź najlepsze oferty.

Krok 1: spełnienie warunków

Popularność pożyczek narasta również dlatego, że nowych Klientów kuszą takie hasła, jak: “pierwsza pożyczka za darmo”, “darmowa pożyczka“. Aby jednak otrzymać darmową pożyczkę online, również należy spełniać pewne warunki. Aby otrzymać pożyczkę, Klient powinien:

  • posiadać własne konto bankowe,
  • być pełnoletni,
  • posiadać ważny dowód osobisty,
  • posiadać zdolność kredytową,
  • telefon komórkowy z własnym numerem.

Pamiętajmy także, że pierwsza pożyczka jest darmowa tylko pod warunkiem terminowej spłaty pożyczki.

Krok 2: złożenie wniosku

Kolejnym krokiem do uzyskania pożyczki jest fakt złożenia wniosku. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej danej firmy pożyczkowej lub czasami także przez telefon komórkowy, na infolinii. Musimy przede wszystkim wybrać kwotę pożyczki oraz okres spłaty zobowiązania. Podczas wybierania oferty firm pożyczkowych zwracajmy uwagę na całkowity koszt pożyczki. Jest to bardzo ważny aspekt, szczególnie dla nowych Klientów, którzy z pożyczki pozabankowej korzystają po raz pierwszy. Chciałbyś poznać również inne oferty? Sprawdź nasz ranking chwilówek.

Krok 3: wybór okresu spłaty i kwoty pożyczki

Jeżeli wybraliśmy kwotę pożyczki i okres spłaty, musimy przejść do kolejnego etapu wnioskowania – wypełnienia formularzy pożyczkowych. W nich trzeba podać swoje dane osobowe, adres zamieszkania oraz informacje dotyczące zatrudnienia oraz naszych finansów. Właśnie dlatego ważne jest to, aby posiadać ważny dowód osobisty, ponieważ to właśnie z tego dokumentu należy spisać dane (włącznie z numerem, który ma nadany nasz dowód osobisty). Po wypełnieniu formularzy nadchodzi czas na weryfikacje Klienta. Sprawdź również ile kosztują pożyczki 200 zł.

Krok 4: potwierdzenie swojej tożsamości

W tym celu pożyczkobiorca musi wykonać przelew weryfikacyjny na numer rachunku, który wskaże pożyczkodawca. Jeżeli jest to nasza pierwsza pożyczka to może nas oczywiście zdziwić fakt, że należy wykonać taki przelew. Nie jest to oczywiście nic złego. Taki przelew opiewa na kwotę 1 gr lub 1 zł i, po wydaniu decyzji pożyczkowej przez firmę pożyczkową, jest zwracany na konto bankowe Klienta. Pożyczka w wysokości 300 zł nie różni się pod tym względem od żadnej innej pożyczki, w których również taka weryfikacja jest konieczna. Proces ten pozwala firmie pożyczkowej na potwierdzenie prawdziwości danych podanych przez Klienta we wniosku. Chodzi o to, że firma pożyczkowa porównuje dane podane we wnioski z danymi przypisanymi do konta bankowego – dzięki temu firma pożyczkowa ma pewność, że pożyczkobiorca jest prawdziwy. Taka weryfikacja trwa do 15 minut. Na tym etapie może być również sprawdzana zdolność kredytowa Klienta oraz jego historia kredytowa. Firmy korzystają z pomocy biur informacji gospodarczej. Pożyczkobiorca nie może widnieć w rejestrze dłużników z negatywnymi wpisami, ponieważ może to przekreślić jego szansę na otrzymanie pożyczki. Należy także wiedzieć, ze zdolność kredytowa ma szczególny wpływ na to, czy pożyczka w wysokości 300 zł zostanie przyznana pożyczkobiorcy. Od pewnego czasu firmy pożyczkowe zabezpieczają się przed udzielaniem pożyczek każdemu wnioskującemu. Instytucję pożyczkową interesuje przede wszystkim to, aby Klient był rzetelny, wypłacalny oraz żeby dotrzymywał warunków umowy pożyczki.

Krok 5: decyzja pożyczkowa

Po weryfikacji Klienta firma pożyczkowa podejmuje decyzję pożyczkową – ta może być pozytywna lub negatywna. Jeżeli decyzja jest negatywna, na tym etapie kończy się wnioskowanie i cały proces pożyczkowy. Warto wówczas skorzystać z rankingów pożyczek bez baz lub pożyczek bez zdolności kredytowejW przypadku pozytywnej decyzji pożyczkowej firma pożyczkowa przesyła pieniądze na konto bankowe Klienta. Czy pieniądze jednak trafią na rachunek bankowy Klienta w ciągu 15 minut? Jeżeli banki obu stron są tożsame to oczywiście jest to możliwe. Jeżeli Bank pożyczkodawcy używa systemu Expres Eliksir to również przelew dotrze do Klienta do 15 minut. Jeżeli jednak pożyczkodawca i pożyczkobiorca mają konta w różnych bankach to przelew może dotrzeć jeszcze tego samego dnia, lecz najczęściej dociera na rachunek bankowy Klienta dopiero w kolejnym dniu roboczym. Stwierdzenie pożyczka w 15 minut jest więc stwierdzeniem trochę przesadzonym, chociaż w nielicznych przypadkach sprawdza się. Na tym etapie dla Klienta ważny jest termin spłaty pożyczki. Firma udzieliła Klientowi pożyczkę w zastrzeżeniem terminowej spłaty zobowiązania – o tym należy pamiętać. Podobnie jest przy kredycie konsumenckim. Osoby zadłużone mogą skorzystać z rankingu pożyczek dla zadłużonych.

Pożyczka 300 zł – jak znaleźć dobrą ofertę?

Jacy pożyczkodawcy udzielają pożyczek na 300 zł? Czy znalezienie dobrej oferty jest prostym zadaniem? To zależy głównie od tego, w jaki sposób szukamy interesującej nas oferty. Jest kilka możliwości, aby poznać szybkie pożyczki. Po pierwsze możemy szukać na własną rękę – chociaż to może być trudne, ponieważ ofert pożyczkowych jest naprawdę multum. Drugą możliwością jest skorzystanie z zestawienia jakim jest np. ranking chwilówek lub z porównywarki pożyczkowej. Jest to o wiele szybsza opcja wyboru. Trzecią, chyba najlepszą opcją, skorzystanie z firmy, która świadczy usługę pośrednictwa kredytowego. Ta “na talerzu” przedstawi nam dopasowane do naszych potrzeb oferty. Aby skorzystać z każdej powyższej opcji potrzebny jest wyłącznie telefon komórkowy. W takim przypadku wybieramy przedstawioną nam ofertę i stany się o udzielenie pożyczki. Szybkie pożyczki są bardzo popularnym rozwiązaniem w ostatnim czasie, dlatego tak dużo osób z nich korzysta. Trzeba mieć również świadomość, że pożyczka w wysokości 300 zł jest, z racji tego, że jest to niska kwota pożyczki, traktowana jako pożyczka spłacana jednorazowo (nie będzie to pożyczka ratalna). Sprawdź, ile kosztuje pożyczka 100 zł.

Kto udziela pożyczki 300 zł?

wandoo logo nowe   wonga logo

Jaka może być stopa oprocentowania pożyczki na 300 zł?

To zależy głównie od oferty, którą proponuje dana instytucja pożyczkowa. Pożyczka może być oprocentowana lub nie. Pierwsza pożyczka udzielana dla nowego Klienta może być darmowa. Jeżeli firma ma w swojej ofercie “wsparcie” dla nowych Klientów, to można skorzystać z opcji “pierwsza pożyczka za darmo”. Darmowa pożyczka, jak sama nazwa wskazuje, jest całkowicie darmowa. Oznacza to, że Klient oddaje dokładnie tyle, ile pożyczył. Całkowita kwota kredytu jest więc taka sama, jak kwota pożyczki. Jest to więc najbardziej opłacalna opcja pożyczki, gdy tej RRSO wynosi okrągłe 0%. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na koszty poboczne, ale w przypadku pierwszej pożyczki, darmowa pożyczka ma również wpływ na zerową prowizje i zerowe odsetki. Warto przeczytać warunki pożyczki, aby mieć pewność w jaki sposób działa oferta, z której korzystamy. Są oczywiście firmy, które w których opcja “pierwsza pożyczka za darmo” nie obowiązuje, w związku z czym pożyczka 300 zł kosztuje Klienta dodatkowe pieniądze.

W przypadku kolejnej pożyczki w wysokości 300 zł w firmie Vivus, pożyczkobiorca musi w ciągu 30 dni oddać więcej niż 300 zł. Całkowita kwota kredytu wynosi wówczas 338 zł.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania ma znaczenie

Oczywiście, że RRSO ma znaczenie i szczególnie trzeba zwracać uwagę na ten parametr. Śmiało można powiedzieć, że im niższe RRSO przy danej pożyczce, tym niższa jest całkowita kwota kredytu. A czym jest RRSO? RRSO jest to niezwykle ważny parametr, na który pożyczkobiorcy koniecznie muszą zwracać uwagę podczas wybierania oferty pożyczki gotówkowej. W każdej firmie pożyczkowej pożyczka 300 zł również ma przypisany taki parametr. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to w skrócie całą kwota pożyczki, którą poniesie Klient. Ten czynnik określa procentowy stosunek kosztu pożyczki w zestawieniu do jej kwoty, czyli sumy pieniędzy, jaką pożyczyliśmy od firmy pożyczkowej. Pierwsza pożyczka za darmo ma RRSO na poziomie 0%, co oznacza, że dodatkowe koszty nas nie obowiązują.

Pożyczka 300 zł z wypłatą na konto bankowe

Pożyczka z wypłatą na konto w 15 minut to najczęściej wybierana opcja wśród pożyczek pozabankowych oraz pożyczek na dowód. Aby skorzystać z takiej opcji trzeba posiadać konto bankowe oraz dowód osobisty. Cały proces należy rozpocząć od złożenia wniosku.

Warto wiedzieć, że są również pożyczki z wypłatą w domu, lecz jest to o wiele rzadziej wybierana formuła. Warunki pożyczki są bardzo podobne, lecz różnica tkwi właśnie w wypłaceniu pożyczki.

Co w przypadku nieterminowej spłaty pożyczki?

Termin spłaty to bardzo ważny aspekt każdej pożyczki i trzeba tego terminu szczególnie pilnować. Warunki umowy pożyczki jasno określają do kiedy trzeba spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Ważne jest to, aby przelew ze spłacana kwotą trafił na konto pożyczkodawcy w tym dniu, w którym przypada termin spłaty. Wszystko zależy od dnia złożenia wniosku. Warto wziąć pożyczkę np. po wypłacie, ponieważ termin spłaty również przypadnie na podobny dzień i na pewno będziemy dysponowali gotówką na spłatę pożyczki. Zdarza się, że maksymalny okres spłaty tak niskiej pożyczki można rozłożyć nawet na kilkadziesiąt miesięcy. Jeżeli przegapimy termin spłaty pożyczki to możemy spodziewać się naliczenia odsetek karnych. Wówczas możemy spodziewać się wzrostu kwoty pożyczki – nawet przy darmowej pożyczce.

Przykłady reprezentatywne - wybrane oferty

1) Vivus

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 04.04.2023r.

Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 319,14% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 6100 zł; całkowita kwota do zapłaty 6862,50 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 20,5%; całkowity koszt pożyczki 762,50  zł (prowizja 659,72 zł, odsetki 102,78 zł); umowa na 30 dni. Stan na 04.04.2023r.

2) Wandoo

Reprezentatywny przykład dla pożyczki standardowej udzielanej za pośrednictwem Serwisu:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 319,35 %, przy założeniu, że: Stopa oprocentowania pożyczki: 20,5 % (zmienna), Całkowita kwota pożyczki: 1500 zł, Całkowity koszt pożyczki: 187,57 zł, w tym: (i) Prowizja: 162,32 zł, Odsetki (kapitałowe): 25,25 zł, Całkowita kwota do zapłaty: 1687,57 zł, Czas obowiązywania umowy: 30 dni. Stan na dzień: 25.01.2023 r.

Reprezentatywny przykład dla pożyczki refinansującej udzielanej za pośrednictwem Serwisu:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 319,29 %, przy założeniu, że: Stopa oprocentowania pożyczki: 20,5 % (zmienna), Całkowita kwota pożyczki: 1500 zł, Całkowity koszt pożyczki: 187,55 zł, w tym: (i) Prowizja: 162,30 zł, (ii) Odsetki: 25,25 zł, Całkowita kwota do zapłaty: 1687,55 zł, Czas obowiązywania umowy: 30 dni. Stan na dzień: 25.01.2023 r.

3) Cashtero

Cashtero pomaga znaleźć najlepsze oferty kredytowe od większości pożyczkodawców na rynku, z możliwością spłaty od 61 do 90 dni, maksymalne RRSO wynosi 1926,41%. Na przykład, w przypadku pożyczki w wysokości 2000zł na spłatę w ciągu 90 dni, opłaty będą miały wysokość 686,97zł, całkowita płatność wyniesie 2686,97zł; RRSO 501,22%. Cashtero nigdy nie naliczy opłaty za korzystanie z naszych usług. Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Zawsze otrzymasz pełną i precyzyjną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych kosztach przed zawarciem umowy o pożyczkę. Kalkulacja została dokonana na dzień 08.05.2021 r.

4) SolCredit

Solcredit pomaga znaleźć najlepsze oferty kredytowe od większości pożyczkodawców na rynku, z możliwością spłaty od 91 do 120 dni, maksymalne RRSO wynosi 1926,41%. Na przykład, w przypadku pożyczki w wysokości 2000zł na spłatę w ciągu 91 dni, opłaty będą miały wysokość 686,97zł, całkowita płatność wyniesie 2686,97zł; RRSO 501,22%. Solcredit nigdy nie naliczy opłaty za korzystanie z naszych usług. Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Zawsze otrzymasz pełną i precyzyjną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych kosztach przed zawarciem umowy o pożyczkę. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r.

5) AlfaKredyt

Reprezentatywny przykład dla pierwszej Pożyczki: całkowita kwota pożyczki: 1000 zł, opłata rejestracyjna: 0,01 zł, czas obowiązywania umowy: 30 dni, prowizja: 108,20 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 20,50%, całkowity koszt pożyczki: 125,05 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 1125,05 zł (spłata jednorazowa), Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 319,32%. Stan na dzień 18.12.2022 r.

Reprezentatywny przykład dla kolejnej Pożyczki: całkowita kwota pożyczki: 2000 zł, czas obowiązywania umowy: 30 dni, prowizja: 216,40 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 20,50%, całkowity koszt pożyczki: 250,09 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 2250,09 zł (spłata jednorazowa), Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 319,34% Stan na dzień 18.12.2022 r.

6) Wonga

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 22,99%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 5000 zł, całkowita kwota do zapłaty 7428,56 zł, oprocentowanie zmienne 20,5%, całkowity koszt kredytu 2428,56 zł (w tym: kredytowana prowizja 32,50 zł, odsetki 2396,06 zł), 47 miesięcznych równych rat w kwocie 154,48 zł i ostatnia rata w wysokości 168,00 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 08.09.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

7) Feniko

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 187,82 % Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 1 000,00 złotych, oprocentowanie zmienne: 20,5 %, całkowity koszt pożyczki: 143,04 złotych (w tym prowizja: 116,92 zł, odsetki: 26,20 zł), całkowita kwota do zapłaty: 1 143,04 złotych, płatna w 2 miesięcznych ratach (pierwsza rata w kwocie 571,31 zł, ostatnia rata w kwocie 571,73 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 15.12.2022 r.

8) Kuki

Reprezentatywny przykład Pożyczki: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 2500 zł na 30 dni (standardowe warunki) RRSO wynosi 319,32%; całkowita kwota pożyczki: 2500 zł; oprocentowanie zmienne: 20,5%; całkowity koszt pożyczki: 312,60 zł, w tym: Prowizja 270,48 zł, Odsetki 42,12 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 2812,60 zł.

Przykład dla Pierwszej Promocyjnej Pożyczki w przypadku terminowej spłaty: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 4000 zł na 30 dni (Promocyjne Warunki Spłaty) RRSO wynosi 0,00%; całkowita kwota pożyczki: 4000 zł; oprocentowanie zmienne: 0,0%; całkowity koszt pożyczki: 0,00 zł, w tym: Prowizja 0,00 zł, Odsetki 0,00 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 4000,00 zł.

Przykład dla Pierwszej Promocyjnej Pożyczki w przypadku braku terminowej spłaty: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 4000 zł na 30 dni RRSO wynosi 319,36%; całkowita kwota pożyczki: 4000 zł; oprocentowanie zmienne: 20,5%; całkowity koszt pożyczki: 500,20 zł, w tym: Prowizja 432,80 zł, Odsetki 67,40 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 4500,20 zł.

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Coraz mniej Polaków obawia się utraty pracy

Coraz więcej Polaków nie boi się utraty pracy. Badania pokazują, że aż siedemdziesiąt siedem procent ankietowanych nie czuje lęku przed utratą stanowiska - to więcej niż średnia europejska. Utraty wakatu, według badania, najbardziej boją się Hiszpanie.

author
Patryk Byczek
12 października 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Santander Bank Polska w Świętochłowicach

Santander Bank Polska to drugi w Polsce największy bank detaliczny pod względem wielkości aktywów. Sprawdzamy oddziały w Świętochłowicach – zobacz godzinę otwarcia, dane kontaktowe i ofertę.

author
Patryk Byczek
23 maja 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Promocja: „Pyszna jesień z Kontem Jakie Chcę 2” w Santander Bank Polska

Santander Bank Polska wystartował z promocją, w której za założenie Konta Jakie Chcę można otrzymać voucher o wartości 100 złotych w serwisie pyszne.pl Promocja trwa do 30 listopada bieżącego roku.

author
Patryk Byczek
13 listopada 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Polacy nie rozmawiają z dziećmi o finansach

Na zlecenie Santander Bank Polska przeprowadzono badanie, z którego wynika, że Polacy nie rozmawiają ze swoimi dziećmi o finansach. Co więcej, chętnie płacimy dzieciom za wykonywanie prac domowych, a według psychologów – to nie jest dobrą praktyką. Czego jeszcze dowiadujemy się z badania?

author
Aneta Jankowska
31 marca 2019
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Santander Consumer Bank Nowy Sącz

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Profesjonalizuje się w kredytach gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Nowym Sączu – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
03 lipca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Co grozi za posługiwanie się kolekcjonerskim dowodem osobistym?

Jeszcze do niedawna handel sfałszowanymi dowodami osobistymi przeżywał w Polsce swój największy rozkwit. Producenci i sprzedawcy falsyfikatów czuli się bezkarni, a kupcy beztrosko korzystali z „kolekcjonerskich dokumentów” na wszelkie możliwe sposoby. Dziś jednak prawo przewiduje surowsze kary za użytkowanie replik dokumentów. Sprawdzamy najważniejsze informacje w tej sprawie.

author
Halszka Gronek
08 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.
Porównaj