Pożyczka 300 zł – najlepsze oferty

Pożyczka 300 zł – najlepsze oferty

author
Patryk Byczek
25 października 2022

Chwilówki online to jedne z najczęstszych zobowiązań, po które sięgają Klienci. Produkty pozabankowe są o wiele prostsze do uzyskania, niż pożyczka lub kredyt w banku. Pamiętaj jednak, że nawet firma pożyczkowa może sprawdzać Twoją zdolność kredytową oraz Twoją sytuację pożyczkową w biurach informacji gospodarczej. Jeżeli interesuje Cię szybka pożyczka 300 zł to sprawdź nasz ranking pożyczek i wybierz tę, która jest najbardziej dopasowana do Twoich potrzeb. Wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu oraz z minimum formalności – wystarczy posiadać telefon komórkowy, tablet lub laptop. Sprawdź szczegóły.

Pożyczka 300 zł - ranking

Pożyczka 300 zł krok po kroku

Pożyczka 300 zł to jedno z podstawowych finansowań, na które decydują się Klienci – często z uwagi na minimum formalności. Udzielenie pożyczki wcale nie jest czymś skomplikowanym. Ważne jest to, aby posiadać dostęp do własnego konta bankowego oraz telefon komórkowy z własnym numerem. Pożyczka 300 zł jest to tzw. pożyczka spłacana jednorazowo, przy której okres spłaty wynosi najczęściej do 30 dni. Wnioskowanie o pożyczkę powinno potrwać do 15 minut – podobnie jest z wypłatą pieniędzy na konto bankowe Klienta. Firmy pożyczkowe informują, że gotówka trafi na konto bankowe pożyczkobiorcy w 15 minut. Czy tak jest faktycznie? Wszystko zależy od wielu czynników, nie jest to transakcja zero-jedynkowa. Szybkie pożyczki są coraz bardziej popularne w naszym kraju. Popularność pożyczek narasta również dlatego, że nowych Klientów kuszą takie hasła, jak: “pierwsza pożyczka za darmo”, “darmowa pożyczka“. Aby jednak otrzymać darmową pożyczkę online, również należy spełniać pewne warunki. Aby otrzymać pożyczkę, Klient powinien:

  • posiadać własne konto bankowe,
  • być pełnoletni,
  • posiadać ważny dowód osobisty,
  • posiadać zdolność kredytową,
  • telefon komórkowy z własnym numerem.

Pierwszym krokiem do uzyskania pożyczki jest fakt złożenia wniosku. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej danej firmy pożyczkowej lub czasami także przez telefon komórkowy, na infolinii. Musimy przede wszystkim wybrać kwotę pożyczki oraz okres spłaty zobowiązania. Podczas wybierania oferty firm pożyczkowych zwracajmy uwagę na całkowity koszt pożyczki. Jest to bardzo ważny aspekt, szczególnie dla nowych Klientów, którzy z pożyczki pozabankowej korzystają po raz pierwszy.

Jeżeli wybraliśmy kwotę pożyczki i okres spłaty, musimy przejść do kolejnego etapu wnioskowania – wypełnienia formularzy pożyczkowych. W nich trzeba podać swoje dane osobowe, adres zamieszkania oraz informacje dotyczące zatrudnienia oraz naszych finansów. Właśnie dlatego ważne jest to, aby posiadać ważny dowód osobisty, ponieważ to właśnie z tego dokumentu należy spisać dane (włącznie z numerem, który ma nadany nasz dowód osobisty). Po wypełnieniu formularzy nadchodzi czas na weryfikacje Klienta.

W tym celu pożyczkobiorca musi wykonać przelew weryfikacyjny na numer rachunku, który wskaże pożyczkodawca. Jeżeli jest to nasza pierwsza pożyczka to może nas oczywiście zdziwić fakt, że należy wykonać taki przelew. Nie jest to oczywiście nic złego. Taki przelew opiewa na kwotę 1 gr lub 1 zł i, po wydaniu decyzji pożyczkowej przez firmę pożyczkową, jest zwracany na konto bankowe Klienta. Pożyczka 300 zł nie różni się pod tym względem od żadnej innej pożyczki, w których również taka weryfikacja jest konieczna. Proces ten pozwala firmie pożyczkowej na potwierdzenie prawdziwości danych podanych przez Klienta we wniosku. Chodzi o to, że firma pożyczkowa porównuje dane podane we wnioski z danymi przypisanymi do konta bankowego – dzięki temu firma pożyczkowa ma pewność, że pożyczkobiorca jest prawdziwy. Taka weryfikacja trwa do 15 minut. Na tym etapie może być również sprawdzana zdolność kredytowa Klienta oraz jego historia kredytowa. Firmy korzystają z pomocy biur informacji gospodarczej. Pożyczkobiorca nie może widnieć w rejestrze dłużników z negatywnymi wpisami, ponieważ może to przekreślić jego szansę na otrzymanie pożyczki. Należy także wiedzieć, ze zdolność kredytowa ma szczególny wpływ na to, czy pożyczka 300 zł zostanie przyznana pożyczkobiorcy. Od pewnego czasu firmy pożyczkowe zabezpieczają się przed udzielaniem pożyczek każdemu wnioskującemu. Instytucję pożyczkową interesuje przede wszystkim to, aby Klient był rzetelny, wypłacalny oraz żeby dotrzymywał warunków umowy pożyczki.

Po weryfikacji Klienta firma pożyczkowa podejmuje decyzję pożyczkową – ta może być pozytywna lub negatywna. Jeżeli decyzja jest negatywna, na tym etapie kończy się wnioskowanie i cały proces pożyczkowy. Warto wówczas skorzystać z rankingów pożyczek bez baz lub pożyczek bez zdolności kredytowejW przypadku pozytywnej decyzji pożyczkowej firma pożyczkowa przesyła pieniądze na konto bankowe Klienta. Czy pieniądze jednak trafią na rachunek bankowy Klienta w ciągu 15 minut? Jeżeli banki obu stron są tożsame to oczywiście jest to możliwe. Jeżeli Bank pożyczkodawcy używa systemu Expres Eliksir to również przelew dotrze do Klienta do 15 minut. Jeżeli jednak pożyczkodawca i pożyczkobiorca mają konta w różnych bankach to przelew może dotrzeć jeszcze tego samego dnia, lecz najczęściej dociera na rachunek bankowy Klienta dopiero w kolejnym dniu roboczym. Stwierdzenie pożyczka w 15 minut jest więc stwierdzeniem trochę przesadzonym, chociaż w nielicznych przypadkach sprawdza się. Na tym etapie dla Klienta ważny jest termin spłaty pożyczki. Firma udzieliła Klientowi pożyczkę w zastrzeżeniem terminowej spłaty zobowiązania – o tym należy pamiętać. Podobnie jest przy kredycie konsumenckim. Osoby zadłużone mogą skorzystać z rankingu pożyczek dla zadłużonych.

Pożyczka 300 zł – jak znaleźć dobrą ofertę?

Czy znalezienie dobrej oferty jest prostym zadaniem? To zależy głównie od tego, w jaki sposób szukamy interesującej nas oferty. Jest kilka możliwości, aby poznać szybkie pożyczki. Po pierwsze możemy szukać na własną rękę – chociaż to może być trudne, ponieważ ofert pożyczkowych jest naprawdę multum. Drugą możliwością jest skorzystanie z zestawienia jakim jest np. ranking chwilówek lub z porównywarki pożyczkowej. Jest to o wiele szybsza opcja wyboru. Trzecią, chyba najlepszą opcją, skorzystanie z firmy, która świadczy usługę pośrednictwa kredytowego. Ta “na talerzu” przedstawi nam dopasowane do naszych potrzeb oferty. Aby skorzystać z każdej powyższej opcji potrzebny jest wyłącznie telefon komórkowy. W takim przypadku wybieramy przedstawioną nam ofertę i stany się o udzielenie pożyczki. Szybkie pożyczki są bardzo popularnym rozwiązaniem w ostatnim czasie, dlatego tak dużo osób z nich korzysta. Trzeba mieć również świadomość, że pożyczka 300 zł jest, z racji tego, że jest to niska kwota pożyczki, traktowana jako pożyczka spłacana jednorazowo.

Jaka może być stopa oprocentowania pożyczki na 300 zł?

To zależy głównie od oferty, którą proponuje dana instytucja pożyczkowa. Pożyczka może być oprocentowana lub nie. Pierwsza pożyczka udzielana dla nowego Klienta może być darmowa. Jeżeli firma ma w swojej ofercie “wsparcie” dla nowych Klientów, to można skorzystać z opcji “pierwsza pożyczka za darmo”. Darmowa pożyczka, jak sama nazwa wskazuje, jest całkowicie darmowa. Oznacza to, że Klient oddaje dokładnie tyle, ile pożyczył. Całkowita kwota kredytu jest więc taka sama, jak kwota pożyczki. Jest to więc najbardziej opłacalna opcja pożyczki., gdy tej RRSO wynosi okrągłe 0%. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na koszty poboczne, ale w przypadku pierwszej pożyczki, darmowa pożyczka ma również wpływ na zerową prowizje i zerowe odsetki. Warto przeczytać warunki pożyczki, aby mieć pewność w jaki sposób działa oferta, z której korzystamy.

Są oczywiście firmy, które w których opcja “pierwsza pożyczka za darmo” nie obowiązuje, w związku z czym pożyczka 300 zł kosztuje Klienta dodatkowe pieniądze. Dla przykładu pożyczając 300 zł w firmie Vivus, pożyczkobiorca musi w ciągu 30 dni oddać więcej niż 300 zł. Całkowita kwota kredytu wynosi wówczas 360 zł.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania ma znaczenie

Oczywiście, że RRSO ma znaczenie i szczególnie trzeba zwracać uwagę na ten parametr. Śmiało można powiedzieć, że im niższe RRSO przy danej pożyczce, tym niższa jest całkowita kwota kredytu. A czym jest RRSO? RRSO jest to niezwykle ważny parametr, na który pożyczkobiorcy koniecznie muszą zwracać uwagę podczas wybierania oferty pożyczki gotówkowej. W każdej firmie pożyczkowej pożyczka 300 zł również ma przypisany taki parametr. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to w skrócie całą kwota pożyczki, którą poniesie Klient. Ten czynnik określa procentowy stosunek kosztu pożyczki w zestawieniu do jej kwoty, czyli sumy pieniędzy, jaką pożyczyliśmy od firmy pożyczkowej. Pierwsza pożyczka za darmo ma RRSO na poziomie 0%, co oznacza, że dodatkowe koszty nas nie obowiązują.

Pożyczka 300 zł z wypłatą na konto bankowe

Pożyczka z wypłatą na konto w 15 minut to najczęściej wybierana opcja wśród pożyczek pozabankowych oraz pożyczek na dowód. Aby skorzystać z takiej opcji trzeba posiadać konto bankowe oraz dowód osobisty. Cały proces należy rozpocząć od złożenia wniosku.

Warto wiedzieć, że są również pożyczki z wypłatą w domu, lecz jest to o wiele rzadziej wybierana formuła. Warunki pożyczki są bardzo podobne, lecz różnica tkwi właśnie w wypłaceniu pożyczki.

Co w przypadku nieterminowej spłaty pożyczki?

Termin spłaty to bardzo ważny aspekt każdej pożyczki i trzeba tego terminu szczególnie pilnować. Warunki umowy pożyczki jasno określają do kiedy trzeba spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Ważne jest to, aby przelew ze spłacana kwotą trafił na konto pożyczkodawcy w tym dniu, w którym przypada termin spłaty. Wszystko zależy od dnia złożenia wniosku. Warto wziąć pożyczkę np. po wypłacie, ponieważ termin spłaty również przypadnie na podobny dzień i na pewno będziemy dysponowali gotówką na spłatę pożyczki. Zdarza się, że maksymalny okres spłaty tak niskiej pożyczki można rozłożyć nawet na kilkadziesiąt miesięcy. Jeżeli przegapimy termin spłaty pożyczki to możemy spodziewać się naliczenia odsetek karnych. Wówczas możemy spodziewać się wzrostu kwoty pożyczki – nawet przy darmowej pożyczce.

Przykłady reprezentatywne - wybrane oferty

1) Vivus

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, www.vivus.pl/61, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1400 zł; całkowita kwota do zapłaty 1400 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 03.01.2022 r.

Pożyczkodawcą jest Vivus Finance sp. z o.o. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 819,12% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 6000 zł; całkowita kwota do zapłaty 7200 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 7,2%; całkowity koszt pożyczki 1200 zł (prowizja 1164,49 zł, odsetki 35,51 zł); umowa na 30 dni. Stan na 03.01.2022 r.

2) Wandoo

Reprezentatywny przykład dla pożyczki standardowej udzielanej za pośrednictwem Serwisu: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 1925,44 %, przy założeniu, że: Stopa oprocentowania pożyczki: 7,2 % (zmienna), Całkowita kwota pożyczki: 1800 zł, Całkowity koszt pożyczki: 504,89 zł, w tym: (i) Prowizja: 494,28 zł, (ii) Odsetki: 10,65 zł, Całkowita kwota do zapłaty: 2304,93 zł, Czas obowiązywania umowy: 30 dni. Stan na dzień: 01.07.2021 r.

Reprezentatywny przykład dla pożyczki refinansującej udzielanej za pośrednictwem Serwisu:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 1091,40 %, przy założeniu, że: Stopa oprocentowania pożyczki: 7,2% (zmienna), Całkowita kwota pożyczki: 1100 zł, Całkowity koszt pożyczki: 248,50 zł, w tym: (i) Prowizja: 242,00 zł, (ii) Odsetki: 6,50 zł, Całkowita kwota do zapłaty: 1348,50 zł, Czas obowiązywania umowy: 30 dni. Stan na dzień: 16.08.2021 r.

3) Cashtero

Cashtero pomaga znaleźć najlepsze oferty kredytowe od większości pożyczkodawców na rynku, z możliwością spłaty od 61 do 90 dni, maksymalne RRSO wynosi 1926,41%. Na przykład, w przypadku pożyczki w wysokości 2000zł na spłatę w ciągu 90 dni, opłaty będą miały wysokość 686,97zł, całkowita płatność wyniesie 2686,97zł; RRSO 501,22%. Cashtero nigdy nie naliczy opłaty za korzystanie z naszych usług. Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Zawsze otrzymasz pełną i precyzyjną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych kosztach przed zawarciem umowy o pożyczkę. Kalkulacja została dokonana na dzień 08.05.2021 r.

4) SolCredit

Solcredit pomaga znaleźć najlepsze oferty kredytowe od większości pożyczkodawców na rynku, z możliwością spłaty od 91 do 120 dni, maksymalne RRSO wynosi 1926,41%. Na przykład, w przypadku pożyczki w wysokości 2000zł na spłatę w ciągu 91 dni, opłaty będą miały wysokość 686,97zł, całkowita płatność wyniesie 2686,97zł; RRSO 501,22%. Solcredit nigdy nie naliczy opłaty za korzystanie z naszych usług. Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Zawsze otrzymasz pełną i precyzyjną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych kosztach przed zawarciem umowy o pożyczkę. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r.

5) AlfaKredyt

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki: całkowita kwota pożyczki: 2000 zł, opłata rejestracyjna: 0,01 zł oprocentowanie: 0%, czas obowiązywania umowy: 30 dni, prowizja: 309.80 zł, całkowity koszt pożyczki: 309,81 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 2309,81 zł (spłata jednorazowa), Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 479,48%. Stan na 01.07.2020 r.

Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki: całkowita kwota pożyczki: 2000 zł, oprocentowanie: 0%, czas obowiązywania umowy: 30 dni, prowizja: 309.80 zł, całkowity koszt pożyczki: 309.80 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 2309.80 zł (spłata jednorazowa), Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 479,48% Stan na 01.07.2020 r.

6) Wonga

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 75,08%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3000 zł, całkowita kwota do zapłaty 5115,53 zł, oprocentowanie zmienne 7,2%, całkowity koszt kredytu 2115,53 zł (w tym: prowizja 1749,90 zł, odsetki 365,63 zł), 23 miesięczne raty równe 213,09 zł i ostatnia rata 214,46 zł. Dane aktualne na dzień 07.08.2020 r.

7) Feniko

Reprezentatywny przykład dla pierwszej Pożyczki, udzielanej za pośrednictwem Feniko.pl oraz telefonicznego kanału sprzedaży: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 2.000 zł; całkowita kwota do zapłaty 2.000 zł; koszt pożyczki (całkowity) 0 zł; okres obowiązywania umowy: od dnia 03.03.2021 roku do dnia 02.04.2021 roku. Kalkulacja została dokonana na dzień 03.03.2021 r.

Reprezentatywny przykład dla kolejnej Pożyczki udzielonej za pośrednictwem Feniko.pl:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 248,29 % Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 1 000,00 złotych, oprocentowanie zmienne: 7,2 %, całkowity koszt pożyczki: 421,48 złotych (w tym prowizja: 400,26 zł, odsetki: 21,22 zł), całkowita kwota do zapłaty: 1 421,48 złotych, płatna w 6 miesięcznych ratach (pierwsze pięć rat w kwocie 236,89 zł, ostatnia rata w kwocie 237,03 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r.

8) Kuki

Przykład dla Pierwszej Promocyjnej Pożyczki w przypadku terminowej spłaty: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 3000 zł na 30 dni (Promocyjne Warunki Spłaty) RRSO wynosi 0,00%; kwota pożyczki (całkowita): 3000 zł; oprocentowanie zmienne: 0,0%; koszt pożyczki (całkowity): 0,00 zł, w tym: Prowizja 0,00 zł, Odsetki 0,00 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 3000,00 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez zaświadczeń Dębica
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
23 sierpnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Dębica

Wonga przystępuje do programu PAYBACK
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
09 czerwca 2016

Wonga przystępuje do programu PAYBACK

Carsharing aut elektrycznych w Katowicach
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
07 grudnia 2018

Carsharing aut elektrycznych w Katowicach

Pomimo wzrostu PMI przemysł dalej w miejscu
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
03 września 2019

Pomimo wzrostu PMI przemysł dalej w miejscu

Alior Bank w Krapkowicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
27 czerwca 2019

Alior Bank w Krapkowicach

Porównaj