zadluzenia.com
zamknij

Ile Polacy wydają na filmy online

Z badania Digital Goods Economy Survey przeprowadzonego przez SuperData i PayPal wynika, że ponad 50% Polaków, w ciągu ostatnich trzech miesięcy, kupiło w Internecie seriale, programy telewizyjne, czy filmy w cyfrowej wersji.

Marcin Glogowski, dyrektor generalny PayPal w Europie Środkowej i Wschodniej mówił, że ponad połowa ruchu internetowego na świecie to zasługa streamingu video. Kupowanie seriali i filmów wynika głównie z wygodny - internauci nie muszą czekać na pojawienie się w sieci danego materiału oraz nie muszą wychodzić z domu, żeby go obejrzeć.Oglądalność
 

W całej Europie, aż 72% Europejczyków, w tym 58% polskich odbiorców, wybiera oglądanie filmów i seriali przez Internet. Polacy najczęściej wybierają:


- komedie - 75% ankietowanych
- filmy i seriale akcji - 64% ankietowanych
- dramaty - 52% ankietowanych
- horrory - 38%.

 

 

Ile kosztują usługi filmowe


Bardzo dużo Polaków, w trzech minionych miesiącach, wydało na dostęp do treści video w Internecie od 40 złotych do 59 złotych. Internauci, w 72%, sprawdzają w Internecie dostępność konkretnych materiałów. 47% osób poszukuje treści video dostępnych na komputer, zaś 42% badanych szukało filmów i seriali, które można oglądać na urządzeniach mobilnych.PayPal

Właściwie Pay Pay Holdings, jest amerykańskim przedsiębiorstwem, dzięki któremu Internauci, przy użyciu konta zarejestrowanego jedynie na adres mailowy, mogą dokonywać i odbierać transakcje online. System PayPal jest po prostu cyfrowym portfelem, do którego wpłacone pieniądze można przeznaczyć na zakupy - całkowicie wirtualnie. Z PayPala można korzystać w 190 krajach.

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY