Z badania Digital Goods Economy Survey przeprowadzonego przez SuperData i PayPal wynika, że ponad 50% Polaków, w ciągu ostatnich trzech miesięcy, kupiło w Internecie seriale, programy telewizyjne, czy filmy w cyfrowej wersji.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 05.11.2018
Udostępnij:

Marcin Glogowski, dyrektor generalny PayPal w Europie Środkowej i Wschodniej mówił, że ponad połowa ruchu internetowego na świecie to zasługa streamingu video. Kupowanie seriali i filmów wynika głównie z wygodny – internauci nie muszą czekać na pojawienie się w sieci danego materiału oraz nie muszą wychodzić z domu, żeby go obejrzeć.

Oglądalność
 

W całej Europie, aż 72% Europejczyków, w tym 58% polskich odbiorców, wybiera oglądanie filmów i seriali przez Internet. Polacy najczęściej wybierają:

– komedie – 75% ankietowanych
– filmy i seriale akcji – 64% ankietowanych
– dramaty – 52% ankietowanych
– horrory – 38%.

Ile kosztują usługi filmowe

Bardzo dużo Polaków, w trzech minionych miesiącach, wydało na dostęp do treści video w Internecie od 40 złotych do 59 złotych. Internauci, w 72%, sprawdzają w Internecie dostępność konkretnych materiałów. 47% osób poszukuje treści video dostępnych na komputer, zaś 42% badanych szukało filmów i seriali, które można oglądać na urządzeniach mobilnych.

PayPalWłaściwie Pay Pay Holdings, jest amerykańskim przedsiębiorstwem, dzięki któremu Internauci, przy użyciu konta zarejestrowanego jedynie na adres mailowy, mogą dokonywać i odbierać transakcje online. System PayPal jest po prostu cyfrowym portfelem, do którego wpłacone pieniądze można przeznaczyć na zakupy – całkowicie wirtualnie. Z PayPala można korzystać w 190 krajach.

Komentarze