Inbank wraz z porównywarką ubezpieczeń Rankomat.pl wdrażają w branży ubezpieczeniowej płatność ratalną za kupno ubezpieczenia pojazdu.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 05.03.2018
Udostępnij:

Nowość polega na tym, że ratalnie sfinansować można każde ubezpieczenie, które ma w swojej ofercie ubezpieczyciel komunikacyjny, nawet jeżeli nie daje on możliwości rozłożenia płatności na raty. Rozwiązanie jest dedykowane ogólnie branży ubezpieczeniowej, a wdrożyć mogą ją TU, czy multiagencje

Należy wiedzieć, że Towarzystwa Ubezpieczeniowe traktują zakup polisy na raty, za pomocą portalu Rankomat.pl, bardzo neutralnie. Nabywając OC za pomocą porównywarki Rankomat.pl, Klient zachowuje wszystkie zniżki, które go obowiązują. Dzieje się tak dlatego, że w dokumentach widnieje napis „płatność jednorazowa”.

Raty

Aby kupić ubezpieczenie i rozłożyć je na raty, wystarczy wykonać jeden telefon. Klient nie musi udawać się do żadnej instytucji, ponieważ całą procedurę można przeprowadzić będąc w domu. Zainteresowany podpisuje umowe za pomocą wiadomości SMS.

Nowy pomysł

Inbank zachwala swój pomysł, który dla wielu Klientów jest na pewno sporym ułatwieniem i udogodnieniem. Mowa zarówno o kwestii finansowej, jak i o wygodzie, którą cała operacja proponuje Klientowi. Usługi oferowane za pośrednictwem Rankomat.pl są dla wszystkich równe oraz omijają wiele utrudnień i warunków, które obowiązywały w przypadku płacenia sposobem ratalnym za wykupione ubezpieczenie. Dyrektor Generalny Inbank Polska, Maciej Pieczkowski dodaje, że takie rozwiązanie oferowane przez jego bank jest „rozwiązaniem szytym na miarę” dla każdego Klienta. Czas trwania operacji, koszty operacji oraz warunki operacji w każdej ofercie są dopasowane do potrzeb Klientów, dlatego coraz więcej polis kupowanych jest przez Internet.

Wzrost cen

Ostatni rok przyniósł wzrost średniej kwoty za polisę ubezpieczeniową o nawet 40%. Wielu Klientów z racji tego, że jednorazowa kwota do zapłaty za OC to bardzo duży wydatek, zaczyna rezygnować z AC, czy na siłę szukać jak najtańszego ubezpieczenia, które może odbić się na warunkach. Rankomat wychodzi swoim Klientom na przeciw i pozwala całą cenę za ubezpieczenie rozłożyć nawet na dwanaście równych, comiesięcznych rat. Ma to przede wszystkim ułatwić Klientom kupno ubezpieczenia, które poruszający się po drogach pojazd w Polsce musi mieć wykupione obowiązkowo.

Komentarze