Ile kosztuje operacja nosa?

Ile kosztuje operacja nosa?

author
Sandra Tessmer
14 maja 2019

Kształt nosa w dużym stopniu wpływa na to, jaki charakter ma nasza twarz. Operacja plastyczna jest jedną z najtrudniejszych do wykonania operacji plastycznych i dlatego należy kierować się przede wszystkim doświadczeniem lekarza. Podczas podejmowania decyzji cena powinna grać najmniejszą rolę. Sprawdzamy, ile kosztuje operacja nosa.

Korekcja nosa – ile kosztuje?

Korekta nosa jest dość popularnym zabiegiem, który w Polsce wykonuje bardzo wielu specjalistów. Do wstępnej oceny przed operacją najczęściej wystarczy samo zdjęcie nosa, jednak ostateczna diagnoza odbywa się podczas konsultacji z lekarzem.

Operacja części chrzęstnej kosztuje od 6 500 zł do 7 500 zł. Pełna plastyka nosa, czyli operacja części chrzęstnej oraz kostnej to koszt od 7 500 zł do 11 000 zł. Czas gojenia się po operacji wynosi  od 2 do 4 tygodni. Czas przebudowy nosa może jednak trwać ok. 3 miesięcy. Sam zabieg zajmuje 1 dzień i dodatkowe 2 dni hospitalizacji.W cenie operacji otrzymujemy zazwyczaj również pełne wyżywienie.

Operacja nosa – refundacja

Korekta nosa jest zabiegiem, przeprowadzanym nie tylko z powodów estetycznych. Drugim powodem mogą być względy medyczne. Problemy z oddychaniem mogą być spowodowane krzywą przegrodą nosową, która kwalifikuje się do operacji. Zaniedbanie problemu prowadzi niekiedy do długotrwałego utrzymującego się cały czas bólu głowy lub nawet bezsenności.

Takie przypadki mogą uniemożliwiać codzienną pracę i normalne funkcjonowanie. Nieoperowana przegroda może być nawet zagrożeniem dla życia. Wymagany jest wówczas zabieg w celu wyprostowania przegrody i umożliwienie normalnego funkcjonowania.

Jedną z oznak problemów z przegrodą nosową jest oddychanie przez usta. Nos nie jest w stanie dostatecznie się oczyścić, a zalegająca wydzielina spływa do gardła. Może to powodować stany zapalne gardła czy zatok.

W wymienionych wyżej przykładach NFZ może zrefundować plastykę nosa. Refundacja odbywa się głównie w przypadkach deformacji po wypadku lub kiedy przegroda nosowa wpływa na trudności z oddychaniem.

Nie można liczyć na refundację plastyki nosa, jeśli chcemy ją wykonać tylko ze względów estetycznych. Jedyną przesłanką do refundacji jest realne zagrożenie zdrowia pacjenta, kiedy problemy z oddychaniem mogą powodować choroby układu oddechowego.

Zabieg plastyki nosa, który jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia może zostać przeprowadzony jedynie w tych placówkach, które mają podpisaną umowę z NFZ. Skierowanie od lekarza może zostać podstawą do starania się o dofinansowanie. W Polsce przeprowadza się refundowaną plastykę nosa m.in. w Poznaniu czy w Warszawie.

Podsumowanie

Wiele osób nie akceptuje kształtu i wielkości swojego nosa. Inni natomiast decydują się na operację nosa ze względu na kwestie zdrowotne. W takich sytuacjach można udać się do gabinetu chirurga plastycznego specjalizującego, jednak należy pamiętać, żeby gabinet wybierać rozważnie i nie kierować się oszczędnościami.

Pytania i odpowiedzi

Decyduję się na plastykę nosa, ile zapłacę?

Operacja części chrzęstnej kosztuje od 6 500 zł do 7 500 zł. Pełna plastyka nosa, czyli operacja części chrzęstnej oraz kostnej to koszt od 7 500 zł do 11 000 zł.


Chcę zoperować nos ze względów estetycznych. Czy mogę liczyć na refundację?

Niestety nie. Refundacja korekcji nosa odbywa się tylko w momencie, kiedy wada zagraża zdrowiu lub życiu, a do starania się o dopłatę należy mieć skierowanie od lekarza.


Kształt nosa zmienił się w wyniku wypadku samochodowego. Czy operacji muszę wykonać na własny koszt?

W przypadku pojawienia się wady w wyniku wypadku, pacjent kwalifikuje się do refundowania operacji. Wymaga jednak najpierw konsultacji z lekarzem, który wystawi skierowanie na operację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Konkurs Vivus.pl – atrakcyjne nagrody
Wpisy
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
06 maja 2015

Konkurs Vivus.pl – atrakcyjne nagrody

Jak otrzymać historię rachunku w Euro Banku?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
23 maja 2019

Jak otrzymać historię rachunku w Euro Banku?

Studenci szybko zaczynają pracę po studiach
Blog
author
Aneta Jankowska
17 lipca 2017

Studenci szybko zaczynają pracę po studiach

Z e-administracji korzysta już 40 proc. Polaków
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
01 lutego 2020

Z e-administracji korzysta już 40 proc. Polaków

Alior Bank w Łowiczu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
08 lipca 2019

Alior Bank w Łowiczu

Pożyczki bez BIK Chrzanów
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
15 grudnia 2021

Pożyczki bez BIK Chrzanów

Porównaj