ING Bank Śląski jest liderem sektora bankowości w serwisie internetowym YouTube. Instytucja na swoim kanale przekroczyła 100 000 000 odtworzeń zamieszonych na nim filmów. Bank na platformie posiada filmy informacyjne, edukacyjne, doradcze oraz spoty reklamowe. 

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 20.04.2018
Udostępnij:

Jak podaje biuro prasowe ING, instytucja jest pierwszym bankiem i piątą marką w Polsce, która do tej pory osiągnęła taki wynik. W raporcie YouTube Trends Polska sporządzonym przed firmę Sotrender dwa miesiące temu podano, że filmy video zamieszane na kanale ING Banku Śląskiego są najchętniej oglądane, oceniane oraz komentowane spośród wszystkich filmów i kanałów z branży finansowej. 


źródło grafiki: https://www.youtube.com/ingbsk

Warto dodać, że na chwilę obecną bank zebrał ponad 80 000 subskrypcji na swoim kanale. 

Kanał ING Banku Śląskiego na YouTube

Kanał ING Banku Śląskiego został założony 19 sierpnia 2008 roku. Filmy dodawane są od kilku do kilkunastu razy na miesiąc. Tematyka publikowanych materiałów dotyka sprawy stricte finansowe, na przykład „Co to jest BLIK?”, czy „Jak płacić BLIK-iem?”. Udostępniane są także projekcje pomagające sprawniej poruszać się po aplikacji banku Moje ING mobile, spoty reklamowe, czy po prostu filmy informacyjne, edukacyjne i naukowe. Bank stawia na pomoc swoim Klientom, a wiadomo, że w dzisiejszych czasach bardzo duża część ludzi szuka wskazówek w Internecie. To właśnie głównie dla Klientów banku ING stworzony został kanał.


źródło grafiki: https://www.youtube.com/ingbsk

„Polacy coraz częściej oglądają wideo w sieci. Według prognoz Cisco, wideo będzie stanowiło 80% treści w internecie do końca 2018 roku. Trend ten widać szczególnie wśród osób młodych, które rezygnują z tradycyjnej telewizji na rzecz online’u. Rosną też wymagania samych internautów – żeby im sprostać, musimy przygotowywać materiały na jak najwyższym poziomie, dopasowane do potrzeb i oczekiwań naszych odbiorców. Dlatego m.in. sprawdzamy czego najczęściej Polacy szukają w internecie i przygotowujemy content, który zawiera odpowiedzi na te pytania.” – mówiła dyrektor odpowiedzialna za marketing i komunikację w ING Banku Śląskim, Barbara Pasterczyk.


 

Komentarze