Inkubator Innowacji Visy realizuje swoje pierwsze dwa projekty. Wyniki prac, według prognoz, mają pojawić się na początku przyszłego roku. 

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 06.11.2017
Udostępnij:

Adrian Kurowski szef organizacji Visa w Polsce poinformował, że Inkubator Innowacji Visy rozpoczął swoją działalność w Warszawie Jak powiedział, w pracach inkubatora udział biorą przedstawiciele największych banków, a także agentów rozliczeniowych (operatorów terminali płatniczych) na rodzimym rynku.

Inkubator jest częścią centrów innowacji Visy. Ma sprawić, że polski rynek płatniczy uzyska dostęp do innowacyjnych projektów realizowanych przez Visę na całym świecie.

Rola Inkubatora Visy

Szef dodał również, że zadaniem inkubatora, we współpracy z partnerami, będzie wypracowywanie rozwiązań ogólnorynkowych. Maciej Maciejewski, który był wcześniej odpowiedzialny za wprowadzanie nowych technologii w Visie oraz Igor Zacharjasz, który zajmował się innowacjami w Alior Banku, zajmą się kierowanie zespołu. 

Dwa projekty na start

Aktualnie, Inkubator działa nad dwoma projektami. Pierwszy z nich pracuje nad pomysłem na to, jak zapewnić klientom banków (użytkownikom kart i płatności mobilnych), wartość dodaną, która związana jest z otrzymywaniem tzw. e-paragonów. Mają być one wystawiane przez sklepy oraz punkty usługowe, gdy rząd wprowadzi fiskalizację online a wszystkie kasy fiskalne zostaną podłączone do sieci. 

Drugi projekt skupia się na właścicielach punktów handlowych i usługowych, którzy do tej pory nie przyjmują płatności elektronicznych. Visa chce znaleźć odpowiedź na pytanie, jak ich przekonać do rozpoczęcia przyjmowania transakcji bezgotówkowych? 

Adrian Kurowski zapowiada, że pierwsze efekty prac Inkubatora Visy poznamy już niedługo, bo w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Komentarze