zadluzenia.com
zamknij

Jak Polacy spędzają weekendy ?

Dobra, słoneczna pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu na zewnątrz. Weekend w pełni, więc przeanalizujmy, co jeszcze Polacy robią kiedy mają wolne.

 

 

Dzięki badaiom agencji mediowej Starcom i Allegro.pl możemy dowiedzieć się jakie aktywności najczęściej wybierają Polacy w weekend. Okazuje się, że najbardziej cenimy sobie spacery i po prostu odpoczynek

 

Wśród najczęstszych odpowiedzi padały takie formy spędzenia czasu jak:

 

  • spacer na świeżym powietrzu - 52% wskazań
  • „święty spokój” - 45% wskazań
  • dłuższy niż zwykle sen - 41% wskazań
  • odwiedziny znajomych i rodziny - 37% wskazań
  • wspólne śniadania - 27% wskazań
  • sprzątanie/robienie porządków - 26% wskazań
  • rozmowy z najbliższymi - 25% wskazań
  • oglądanie telewizji - 24% wskazań
  • impreza - 20%wskazań
  • większe zakupy - 15%

 

W weekendy zdecydowanie mniej czasu Polacy poświęcają na swoje obowiązki zawodowe.

 

Polacy lubią weekendy

 

Więcej niż 60% respondentów określiło weekend jako lepszy od pozostałych dni tygodnia. Z drugiej strony jedynie co piąty Polak czeka na niego z utęsknieniem. 

 

Czy planujemy weekendy? Robi to mniejszość, bo 40% z nas. Rzeczywistość weryfikuje również nasze oczekiwania - tylko 17% Polaków realizuje weekendowe plany. Zdecydowanie częściej wolimy działać spontanicznie.

 

 

Wiktor Skokowski, dyrektor ds. komunikacji i biznesu z agencji mediowej Starcom, wyjaśnia, że osoby deklarujące planowanie konkretnych czynności w weekend, najczęściej mają na myśli obowiązki związane z prowadzeniem domu, takie jak zakupy czy sprzątanie

 

- Część respondentów podchodząca z większą elastycznością do spędzania czasu w weekendy, deklaruje natomiast, że poświęcają się wtedy przyjemnościom takich jak odpoczynek, spotkania czy spacery - tłumaczy.

 

Cyfrowe weekendy

 

W piątek, sobotę i niedzielę chętniej spędzamy czas surfując w sieci. Szukamy informacji, które nas ciekawią lub przeglądamy sklepy online i robimy różne zakupy. 

 

- Weekendy w kategorii e-commerce mają dwojakie oblicze. Przeważnie ruch w naszym serwisie jest nieco niższy w soboty, co tłumaczyć można tym, że Polacy spędzają ten czas z rodziną, na spacerach i poza domem, w tym również, w galeriach handlowych, konkurujących z e-handlem. W niedzielę zaś ruch oraz sprzedaż na Allegro istotnie rośnie, szczególnie w późnych godzinach popołudniowych oraz wieczornych. Może to wynikać zarówno z efektu odwróconego ROPO, jak i tego, że Polacy mają wtedy więcej czasu.  Koniec weekendu sprzyja planowaniu oraz finalizacji zakupów – komentuje Adam Szałamacha, brand manager w Allegro.pl.   

 

 

Weekend to także kanapa i pilot w ręku. Badani zaznaczają, że wtedy mogą oglądać to, na co mają ochotę. W tym czasie średnia minutowa oglądalność TV wynosi 236 minut. Dla porównania w tygodniu sięga 188 minut. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY