Jak założyć konto w EPU

Jak założyć konto w EPU

author
16 marca 2017
W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, jak w szybki sposób założyć konto w EPU celem złożenia pozwu.

Interfejs EPU jest prosty w obsłudze i zawiera pouczenia dla użytkownika, jak przejść przez kolejne kroki składania pozwu. W przypadku wątpliwości można skorzystać z broszur informacyjnych zamieszczonych na stronie głównej www.e-sad.gov.pl, które napisane są w bardzo przystępny sposób.

Jednakże pierwszym krokiem, jaki należy wykonać przed złożeniem pozwu jest rejestracja konta w systemie teleinformatycznym e-Sądu i uzyskanie certyfikatu służącego składaniu elektronicznego podpisu w ramach EPU.

1) Na stronie www.e-sad.gov.pl należy wybrać zakładkę Zarejestruj konto i jako rodzaj rejestracji wskazać konto podstawowe. Następnie należy uzupełnić dane osobowe, w tym adres e-mail, który jest niezbędny do aktywacji konta i otrzymywania powiadomień z portalu e-Sądu;

2) Dalszym krokiem jest podanie danych adresowych i danych dostępowych do systemu (wybrane hasło będzie potem tym, którego użytkownik będzie używał do logowania, należy je zatem zapamiętać);

3) Po wypełnieniu wszystkich wymaganych pól, należy użyć opcji prześlij wniosek i oczekiwać na wiadomość e-mail z systemu e-Sądu, która umożliwi aktywację konta;

4) Konto jest aktywne niezwłocznie po pozytywnej weryfikacji danych osobowych w bazie PESEL. Obecnie weryfikacja ta trwa średnio dwa, trzy dni. Po tym czasie na nasz adres e-mail otrzymuje link aktywujący.

5) Aby aktywować konto użytkownika, należy przejść na stronę www podaną w wygenerowanej z portalu EPU wiadomości e-mail, przesłanej na adres wskazany przez użytkownika podczas rejestracji. W wiadomości tej podana jest także nazwa użytkownika, składająca się z cyfr.

W razie problemów technicznych z założeniem konta do dyspozycji użytkownika jest pomoc techniczna e-Sądu, z którą należy kontaktować się wysyłając e-mail na adres: [email protected]

Jednocześnie z adresem podana jest nazwa użytkownika, składająca się z cyfr. Następnie należy przejść na stronę główną i kliknąć przycisk „Logowanie”. W panelu logowania wpisać należy nazwę użytkownika i hasło.

Co jeśli chcielibyśmy takie konto zlikwidować ? Możemy to zrobić w każdej chwili. Musimy jednak skierować pisemny wniosek do e-sądu z kserokopią (dwustronną) dowodu osobistego. Wniosek o likwidację konta przesyłamy na adres Sądu Rejonowego w Lublinie, VI Wydział Cywilny, ul. Krakowskie Przedmieście 78, 20-076 Lublin. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych – co to jest?
Bez kategorii
author
25 października 2019

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych – co to jest?

Najlepsze banki według Internautów
Wpisy
author
18 stycznia 2014

Najlepsze banki według Internautów

Pożyczki bez zaświadczeń Jędrzejów
Pożyczki miasta
author
10 października 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Jędrzejów

Wspólny kredyt w banku
Bez kategorii
author
19 lutego 2021

Wspólny kredyt w banku

Santander Consumer Bank Mława
Oddziały
author
13 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Mława

Czy komornik może zająć lodówkę i pralkę?
Dla zadłużonych
author
01 lutego 2022

Czy komornik może zająć lodówkę i pralkę?