Jak podają brytyjskie media, tamtejsza firma pożyczkowa Wonga.com ma poważne problemy. „Financial Times” oraz „The Guardian” informowały, że przyczyną kłopotów są wystosowywane przez Klientów roszczenia, dotyczące zaciągania pożyczek przed rokiem 2014. Serwis Money.pl podaje, że uzyskał komentarz od polskiego oddziału brytyjskiej firmy.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 28.08.2018
Udostępnij:

Money.pl wskazuje, że według Financial Times brytyjska firma rozpatruje wszelakie możliwości, które może podjąć po ogromnym wzroście liczby roszczeń. Brytyjski dziennik odebrał informacje w taki sposób, który mówi – chociaż niejasno -, że ogłoszenie niewypłacalności może być jedną z opcji.

Z doniesień Sky News, wskazanych także przez money.pl wynika, że firma Wonga zwróciła się w sprawie niewypłacalności do firmy Grant Thornton, zajmującej się księgowością. To właśnie ta firma miałaby sprawować pieczę nad przebiegiem procesu ogłoszenia upadłości, jeżeli faktycznie taka sytuacja miałaby wyniknąć.
 

Oddział Wonga.com w Polsce

Z informacji uzyskanych przez serwis Money.pl od Elizy Więcław, reprezentującej polski oddział Wonga wynika, że firma na terenie naszego kraju w dalszym ciągu działa tak, jak działała do tej pory. 

Jednak Sky News poinformował w swoim serwisie internetowym, że „cashflow Wongi stał się tak niski, że jej władze rozważają sprzedaż niektórych aktywów, w tym cennej polskiej spółki zależnej”. Co zatem z polskim oddziałem i polskimi Klientami? Oficjalnie nie potwierdzono, że aktywa polskiej spółki miałyby zostać sprzedane.

Więcław w rozmowie z Money.pl informowała także, że ubiegły rok był dla „polskiej Wongi” korzystny. Firma zamknęła ubiegły rok z zyskiem wynoszącym 6 000 000 złotych, a jej oferta wciąż jest rozwijana. Tak samo zresztą, jak strategia firmy, która wycelowana jest w podwyższaniu kwot pożyczkę, które cenowo pokrywałyby się mniej więcej z tymi zaciąganymi w bankach.  

Wonga.com

Firma była wielokrotnie nagradzana w zakresie pełnienia usług finansowych przez Internet. Specjalizuje się w pożyczkach ratalnych i krótkoterminowych. Wonga w Polsce udziela pożyczek krótkoterminowych w wysokości od 50 złotych do 1500 złotych oraz pożyczek ratalnych do 20 000 złotych. Pożyczki krótkoterminowe posiadają okres spłaty wynoszący od 1 do 60 dni, zaś ratalne do 60 miesięcy. Pożyczki udzielane są przez Internet.


 

Komentarze