Kobiety na banknotach – kampania BGŻ BNP Paribas

Kobiety na banknotach – kampania BGŻ BNP Paribas

author
Aneta Jankowska
26 września 2018
Wystartowała nowa kampania Banku BGŻ BNP Paribas. Akcja prowadzona jest pod hasłem: „Nic się nie dzieje bez kobiet… i bez pieniędzy”. Kampania ma zwrócić uwagę na rolę kobiet w społeczeństwie.

Dlaczego nie ma kobiet na banknotach?

Ruszyła najnowsza kampania Banku BGŻ BNP Paribas. W komunikacie dotyczącym akcji Dariusz Maciołek, dyrektor zarządzający Pionu Komunikacji w Banku, zapewnia, że kampania jest odpowiedzią na to, co dzieje się dookoła nas.

W naszej komunikacji będziemy skupiać się na tematach istotnych, prawdziwych i uniwersalnych – ważnych dla Polaków. Takim tematem, który pojawia się w naszej aktualnej kampanii jest bez wątpienia rosnąca rola kobiet w społeczeństwie. Aktywność kobiet jest coraz bardziej widoczna w wielu dziedzinach życia – wyjaśnia Dariusz Maciołek.

BGŻ BNP Paribas chce wywołać dyskusję na temat roli kobiet i ich rosnącej odpowiedzialności w życiu społecznym i zawodowym. Celem kampanii jest również inspirowanie do zmian w codziennym życiu Polaków. 

Źródło: https://www.nazmiany.pl/

Dyrektor Pionu Komunikacji Banku, podkreśla, że obecnie, gdy spojrzymy na nasze banknoty nie znajdziemy tam żadnej kobiecej twarzy.

W kampanii stawiamy więc pytanie „Dlaczego na polskich banknotach nie ma kobiet?”. To zaskakujące, że znane i wpływowe Polki wciąż na stałe nie zostały uhonorowane w ten sposób. Dostrzegamy to i poprzez nasze liczne działania, o których będziemy systematycznie komunikować, chcemy wspierać kobiety i być częścią tej zmiany – dodaje Dariusz Maciołek.

Karty płatnicze z wizerunkiem kobiet

Bank postanowił uhonorować płeć piękną i zamierza wprowadzić na swoich kartach płatniczych wizerunek uznanej i wpływowej kobiety lub element symbolizujący jej rolę i odpowiedzialność, jaką pełni w społeczeństwie. 

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Banku, niedługo poznamy szczegóły tego pomysłu.

W najnowszej kampanii zobaczymy także spoty reklamowe oraz współpracę Banku z partnerami, którzy swoimi działaniami wspierają kobiety i promują aktywne i przedsiębiorcze Polki.

Partnerką akcji Banku została między innymi Olga Kozierowska – założycielka fundacji Sukces Pisany Szminką, pierwszej w Polsce organizacji działającej na rzecz przedsiębiorczości kobiet i promocji ich sukcesów w biznesie. Kolejną ambasadorką kampanii jest Dominika Nawrocka – ekspertka w dziedzinie edukacji finansowej, która podczas kilku lokalnych spotkań, podzieli się swoją wiedzą z zakresu finansów dla kobiet.

Kampania reklamowa Banku BGŻ BNP Paribas potrwa do końca listopada 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

DJ Banknot
DJ Banknot
2018-10-31 07:52:01

Polacy, zauważajcie proszę, że takie akcje nie powstają oddolnie, a są sterowane z centrali światowej lewicy. Nie dziwicie się, że nagle w kraju pojawiły się pojęcia jak gender czy mowa nienawiści lub parytety ? Bank BGŻ najwyraźniej zabiega o wpływy osób kupujących lewicową propagandę. Polskie kobiety posiadają jeden z najwyższych statusów w europie, a sianie takiej propagandy może jedynie pogorszyć ten stan.

Kobieta
Kobieta
2018-10-05 09:26:53

a czemu miałby być? zasłużyły? no chyab nie.

Podobne artykuły

Nowa Toyota Yaris z ratą 392 zł
Pod Lupą
autor wpisu
m_szydlowski
23 stycznia 2017

Nowa Toyota Yaris z ratą 392 zł

Osoby niepełnosprawne na rynku finansowym
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
10 listopada 2019

Osoby niepełnosprawne na rynku finansowym

Kredyt hipoteczny Bytów
Kredyty miasta
autor wpisu
Marta Janusz
25 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Bytów

Czy posiadanie dowodu osobistego jest obowiązkowe?
Ekonomia
author
Aneta Jankowska
30 marca 2018

Czy posiadanie dowodu osobistego jest obowiązkowe?

Konkurs: „Polski naukowiec stulecia” w PKO BP
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
05 listopada 2018

Konkurs: „Polski naukowiec stulecia” w PKO BP

GUS przypomina o Europejskim Ankietowym Badaniu Zdrowia
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
20 września 2019

GUS przypomina o Europejskim Ankietowym Badaniu Zdrowia

Porównaj