Wystartowała nowa kampania Banku BGŻ BNP Paribas. Akcja prowadzona jest pod hasłem: „Nic się nie dzieje bez kobiet… i bez pieniędzy”. Kampania ma zwrócić uwagę na rolę kobiet w społeczeństwie.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 26.09.2018
Udostępnij:

Dlaczego nie ma kobiet na banknotach?

Ruszyła najnowsza kampania Banku BGŻ BNP Paribas. W komunikacie dotyczącym akcji Dariusz Maciołek, dyrektor zarządzający Pionu Komunikacji w Banku, zapewnia, że kampania jest odpowiedzią na to, co dzieje się dookoła nas.

W naszej komunikacji będziemy skupiać się na tematach istotnych, prawdziwych i uniwersalnych – ważnych dla Polaków. Takim tematem, który pojawia się w naszej aktualnej kampanii jest bez wątpienia rosnąca rola kobiet w społeczeństwie. Aktywność kobiet jest coraz bardziej widoczna w wielu dziedzinach życia – wyjaśnia Dariusz Maciołek.

BGŻ BNP Paribas chce wywołać dyskusję na temat roli kobiet i ich rosnącej odpowiedzialności w życiu społecznym i zawodowym. Celem kampanii jest również inspirowanie do zmian w codziennym życiu Polaków. 

Źródło: https://www.nazmiany.pl/

Dyrektor Pionu Komunikacji Banku, podkreśla, że obecnie, gdy spojrzymy na nasze banknoty nie znajdziemy tam żadnej kobiecej twarzy.

W kampanii stawiamy więc pytanie „Dlaczego na polskich banknotach nie ma kobiet?”. To zaskakujące, że znane i wpływowe Polki wciąż na stałe nie zostały uhonorowane w ten sposób. Dostrzegamy to i poprzez nasze liczne działania, o których będziemy systematycznie komunikować, chcemy wspierać kobiety i być częścią tej zmiany – dodaje Dariusz Maciołek.

Karty płatnicze z wizerunkiem kobiet

Bank postanowił uhonorować płeć piękną i zamierza wprowadzić na swoich kartach płatniczych wizerunek uznanej i wpływowej kobiety lub element symbolizujący jej rolę i odpowiedzialność, jaką pełni w społeczeństwie. 

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Banku, niedługo poznamy szczegóły tego pomysłu.

W najnowszej kampanii zobaczymy także spoty reklamowe oraz współpracę Banku z partnerami, którzy swoimi działaniami wspierają kobiety i promują aktywne i przedsiębiorcze Polki.

Partnerką akcji Banku została między innymi Olga Kozierowska – założycielka fundacji Sukces Pisany Szminką, pierwszej w Polsce organizacji działającej na rzecz przedsiębiorczości kobiet i promocji ich sukcesów w biznesie. Kolejną ambasadorką kampanii jest Dominika Nawrocka – ekspertka w dziedzinie edukacji finansowej, która podczas kilku lokalnych spotkań, podzieli się swoją wiedzą z zakresu finansów dla kobiet.

Kampania reklamowa Banku BGŻ BNP Paribas potrwa do końca listopada 2018 roku.

Komentarze (0)

Polacy, zauważajcie proszę, że takie akcje nie powstają oddolnie, a są sterowane z centrali światowej lewicy. Nie dziwicie się, że nagle w kraju pojawiły się pojęcia jak gender czy mowa nienawiści lub parytety ? Bank BGŻ najwyraźniej zabiega o wpływy osób kupujących lewicową propagandę. Polskie kobiety posiadają jeden z najwyższych statusów w europie, a sianie takiej propagandy może jedynie pogorszyć ten stan.

a czemu miałby być? zasłużyły? no chyab nie.