Idea Bank w zamian za odwołanie jednego członka zarządu, powołuje dwóch nowych. Zmiany wejdą w życie kolejno 1 sierpnia oraz 1 września bieżącego roku.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 01.08.2018
Udostępnij:

Pod koniec czerwca bieżącego roku współpracę z bankiem zakończył, były już członek zarządu, Dariusz Makosza. Do zarządu dołączą jednak Rafał Grodzicki oraz Artur Kubińskiego.

Nowi członkowie
 

Rafał Grodzicki jest absolwentem SGH w Warszawie. W przeszłości był członkiem zarządu PZU Życie SA, gdzie także pracował. z Grupą związany był od 2004 do 2016 roku. Aktualnie zajmuje się prowadzeniem PROFES dla jednego z największych banków w Polsce oraz Grupy Ubezpieczeniowej, z którą bank ten współpracuje.

Artur Kubiński jest absolwentem Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie oraz Uniwersytetu Szczecińskiego. W przeszłości zajmował stanowisko członka zarządu w białoruskim Idea Banku, ukraińskim Idea Banku, a także był członkiem zarządu LUKAS Finanse SA.

Odwołanie z zarządu

Koniec czerwca bieżącego roku był bardzo niekorzystny dla jednego z ówczesnych członków zarządu. Rada Nadzorcza Idea Banku odwołała ze stanowiska funkcji członka zarządu Dariusza Mokosza. Powodem odwołania była utrata zaufania. Mokosz należał do zarządu banku od 2013 roku.


 

Idea Bank
 

Na GPW w Warszawie akcje banku pojawiły się w 2015 roku. Bank zaczął sprzedawać swoje produkty w Internecie w 2010 roku, a pierwszy oddział fizyczny został otwarty w 2011 roku, szczególnie w największych miastach w Polsce.
 

W roku 2017 instytucja zarobiła 230 800 000 złotych netto. Aktywa banku wyniosły wówczas 23 950 000 000 złotych.

Komentarze