Póki co nie jest jasne, dlaczego komornik zajął pieniądze odkładane na cel charytatywny. Tomasz Gollob, który rok temu uległ poważnemu wypadkowi, dzięki tym środkom miał szansę na rehabilitację. Pieniędzy jednak z dnia na dzień na koncie nie ma. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 05.10.2018
Udostępnij:

Sprawa niespłacanego zadłużenia Polonii wyszła na jaw przy okazji zmiany prezesa bydgoskiego klubu żużlowego. Nowy prezes, zaraz po objęciu stanowiska, ogłosił, że Polonia ma spore zadłużenie, głównie wobec dwóch byłych członków rady nadzorczej. 


 

Wszystkie pięć kont należących do ŻKS Polonia było zajęte przez komornika jednego z tych mężczyzn, wobec których klub był zadłużony. Komornik nie zatrzymał jednak egzekucji na ściąganiu środków z tych kont – zainteresowały go także środki odkładane na cel charytatywny. 

Wypadek sprzed rok

Powraca tu sprawa zeszłorocznego wypadku znanego żużlowca. Wtedy 46-letni Tomasz Gollob, który w 2010 roku otrzymał tytuł mistrza świata w jeździe na żużlu, miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej. Podczas ćwiczeń poprzedzających zawody w Chełmnie Gollob uległ poważnemu wypadkowi. 

Od tamtej pory mężczyzna nie ma czucia od pasa w dół, ponieważ doznał urazu kręgosłupa w odcinku górnym, złamał siódmy krąg. Doszło także do przemieszczenia pomiędzy szóstym i siódmym kręgiem, przez co naruszony został rdzeń kręgowy. Mężczyzna musi być od tamtego czasu stale rehabilitowany, a środki na koncie zajętym przez komornika przeznaczone były właśnie na ten cel. 

18 000 zł z konta charytatywnego

Taka jest niestety skala straty. Zajęcie środków z tego konta dziwi szczególnie dlatego, że Polonia spłacała zadłużenie dość regularnie. W ciągu trzech lat z 5 000 000 zadłużenia udało się zejść do jedynie 700 000. 

Nagłe pobranie dużej kwoty związane jest prawdopodobnie ze zgłoszeniem się dwóch byłych członków rady nadzorczej bydgoskiego klubu do sądu celem odzyskania należnych im kwot. 

Nowy prezes, oczywiście zaniepokojony zajęciem środków, nie jest przekonany do tego, czy pieniądze rzeczywiście należą się tym mężczyznom: Powiem tylko, że jednego pana widziałem dwa razy, a drugiego raz. Od marca 2016 roku nie było forum tej rady, a teraz panowie żądają od [(…) – byłego prezesa] pieniędzy za cały rok 2016 – powiedział. 

Źródła:
https://www.polskieradio.pl/5/4147/Artykul/2197936,Klopoty-finansowe-Polonii-Bydgoszcz-Pieniadze-z-konta-przeznaczonego-dla-Tomasza-Golloba-zajete-przez-komornika
https://sport.se.pl/sporty-motorowe/komornik-zabral-tomaszowi-gollobowi-prawie-18-tysiecy-zlotych-aa-vD9Y-H7eJ-kE82.html
https://sport.radiozet.pl/Inne/Komornik-zajal-konto-z-pieniedzmi-na-leczenie-Tomasza-Golloba

Komentarze